Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267094/mid_syn-267094.jpg 4 2535 522

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

jana0378
09.02.2019 5 z 5

Kniha hodně dobře napsaná, detektivní příběh zajímavý a netypický, ale lepší byla cesta než cíl. Závěr byl trochu odfláknutý a až nadstandardně pozitivní, to asi trochu pokazilo celkový dojem z knihy, ale na hvězdu dolů to není. Velké mínus je ale české vydání, kde by y/i možná lépe trefili, kdyby si hodili mincí, na tolik pravopisných hrubek jsem v knize už dlouho nenarazila. Neviděla jsem originál, ale taky bych řekla, že mylně přeložili buvol místo bizon.

OndraSima
04.02.2019

Jakožto vášnivý fanoušek HH jsem netrpělivě, když série byla shltnuta v podstatě v kuse,v očekávání nového kusu. Koupil jsem si tedy syna a čekal vše, ale tohle ne. Asi nejlepší Nesbo. Předčí i můj oblíbený Přízrak....do detailu promyšlená zápletka a skvělé vykreslení charakterů...Nesbo je king.

Ajrad1981
26.01.2019 5 z 5

Paráda! Trochu mi to připomínalo seriál Expozitura - takže to musí být paráda :-)
Myslela jsem, že vím, kdo je levák. Pak mi bliklo v hlavě jiné jméno a nechtělo ven, byť mi to z hlediska již přečteného nedávalo smysl. A když byl levák konečně "oficiálně" čtenářům odhalen, tak jsem zalapala po dechu, místo abych se plácala po rameni, jak jsem dobrá. Nesbo má pro mě v každé knize překvapení :-)

MM1979
25.01.2019 5 z 5

Hlavní série mě nechytla, ale Lovci hlav a Syn jsou fajn. Chtělo by to více takovýchto "uzavřených" románů.

Acnaj
24.01.2019 3 z 5

Moje první kniha od Nesba. Čtivá. I když jsem ji začala číst s odporem, tak se mi zalíbila a asi si něco s podobným tématem ještě přečtu.

3nitka
24.01.2019 3 z 5

Syna som dostala ako darček. Áno, severské detektívky sú populárne a dobre sa predávajú. Tiež som zopár čítala. Ale táto mi prišla dosť nudná a rozvláčna. Neverím, že by Sonny dokázal všetko to, čo v knihe zvládol. Priveľa postáv a žiadna nedostala väčší priestor. Ešte séria s HH je čtivá. Ale priznávam, že Nesba na dlhú dobu odkladám.

prcek19
20.01.2019 4 z 5

Knihu sem začala číst díky výzvě a nezklamala..od Nesba to není moje první kniha a nebude ani poslední..doporučuji!

katallinka
17.01.2019 3 z 5

Byla to pro mě první kniha od Nesba a čekala jsem něco trošku lepšího.

dlabikk
14.01.2019

Druhá nedočtená kniha od Nesboa ... opět jsem se nezačetla a další již zkoušet nebudu.

omgjako
12.01.2019 5 z 5

Velice dobré! Hodně mě to bavilo. HH mi tam nechyběl navzdory tomu, že ho mám ráda.

Bookaholik
06.01.2019 2 z 5

Děj a nápad super, ale ztrácela jsem se v postavách, jen Sonny byl označován nejméně třemi jmény... Už jsem od Nesba četla lepší knihy!

Vlak7
03.01.2019 4 z 5

Moc postav, moc složité, pořád jsem vyhlížela HH ????????????, přesto výborne. 5* však patří jen HH.

crazyslunicko
03.01.2019 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tahle je skvělá. Napětí od začátku do konce. Strašně mě zaujalo, jak se z ničeho nic mohl někdo probrat ve vězení a říct si, že přestane fetovat. Prostě to v sobě opravdu zlomit a říct si ne nechci díky. Nejsem si popravdě jistá, jestli je tohle opravdu možné. Hlavně mě opravdu zaujalo, jak bývalý vězeň chce konečně spravedlnost a vše bere do svých rukou. Prohnilost policie skrz na skrz z knihy jenom tryská. Zvládne to však Sonny ustát? Bude mít klid? Potká své štěstí?

Mark
29.12.2018 5 z 5

Skvělá a napínavá od začátku až do konce.

Andyhana
21.12.2018 4 z 5

Krev opět cákala na všechny strany, nechyběl ani popis pocitů umírajícího zastřelením. Nevím, jak to Nesbo dělá, ale kniha byla tak napínavá, že jsem se párkrát přistihla, jak mám při čtení tělo napjaté. Moje třetí kniha od Nesba a opět se líbila.

MiliKry
09.12.2018 5 z 5

Moje první “nesbovka” a líbila se mi ????

Hustoles380
04.12.2018 5 z 5

Tak jako jeho postavy i já jsem závislý, ne snad na alkoholu či na fetu, ale na Nesbøvi.Zase výborné.

Vilma232
29.11.2018 4 z 5

Osvědčený autor, napínavý děj, dobře se čte. Místy jsem však měla dojem, že už je to "trochu moc" na jednu- byť akční - postavu.

EvikU.
21.11.2018 5 z 5

Musím říct, že se mi to četlo samo. Je to velmi napínavý..moje první kniha od tohoto autora. Přečtu i jiné, píše čtivě.

Bacík
13.11.2018 3 z 5

Kniha je určitě propracovaná do detailu, ale přišla mi lehce nudná, četla jsem lepší knihy.