Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267094/mid_syn-267094.jpg 4 2535 522

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

Gabča670
10.05.2019 3 z 5

Nemohla jsem přestat číst

Yokolobuna
07.05.2019 4 z 5

Čteno jako součást Čtenářské výzvy 2019 – "17. Kniha, jejíž děj se odehrává ve vězení"

Mé první setkání s Nesbem proběhlo úplně minulo provařené případy s Harrym Holem, myslím ale, že tohoto fiktivního vyšetřovatelského velikána Šimon Kéfas zastoupil slušně.

Syn je skvěle napsaný, a i když se příběh na některých místech pětisetstránkové bichličky posouvá spíše pomalými krůčky, autor ani v nejmenším nenudí. Vendeta feťáka Sonnyho a pátrání po skutečném donašeči (i když v tomhle ohledu jsem měl dost jasno již v začátcích knihy) dovede hravě udržet čtenářovu pozornost. Ačkoliv i kvůli své práci prostě nemám narkomany rád, funguje Sonny jakožto antihrdina skvěle a já mu při deratizaci ulic Osla od kriminálníků držel palce (ač musím uznat, že ho autor místy vylíčil skoro jako Ramba na heráku).

Kniha působí jako řemeslně dobře odvedená práce s dobře prokreslenými charaktery (alespoň ve většině případů), ale k absolutnímu hodnocení mi přeci jen chyběla nějaká ta pověstná třešnička na dortu. Jednoduše něco, co by ze Syna udělalo nezapomenutelný příběh. Po dočtení jsem tak spokojený, ale mám pocit, že i přes autorovu umnou práci s dějem a postavami v něm, mi nakonec Syn mezi záplavou dalších špičkových detektivních thrillerů trošku zapadne.

Kniha byla dárkem od sestry k narozeninám v roce 2019.

Zkráceně? Povedený thriller od právem proslulého autora, který přes své zjevné kvality výrazněji neční nad konkurencí. Motivy jsou atraktivní, postavy sympatické, ale na špičku to prostě nestačilo. I když po ní Syn místy sebevědomě pokukuje.

Hodnocení na DK v době přečtení 89 %; Moje hodnocení 80 %

annettka1098
06.05.2019 5 z 5

Výborná kniha! 4,5hvězdy. Půl hvězdy strhávám za to, že se mi pletla jména. Moc často se v nich přeskakovala a půl stránky mi trvalo uvědomit si, kdo zrovna “mluví”. Na druhou stranu to tím ale rychleji plynulo. Velmi se mi líbila milostná zápletla Syna a celkově asi nemám co jiného knize vytknout. Byl to perfektní zážitek.

diNov
28.04.2019 4 z 5

Myslela jsem, že to bez Harryhi Hola nebude ono, ale naopak. Moc zajímavá knížka.

Mike99
24.04.2019 5 z 5

Skvěle napsaný a zajímavě propletený příběh, čtivé, „hutné“ zároveň (cca 500 stran). Hlavní postava, vězněný mladík, dlouhodobě na heroinu, po zjištění vážné informace mající vztah k rodinné tragédii získává důvod žít, žít pro pomstu. Po útěku z věznění koná, o pachateli není pochyb, důvody pomalu vyplouvají na povrch. Rozuzlení je nečekané. Šlo by navázat další knihou.
Pozn. je řešeno, kdo je otcem plodu, dva nositelé DNA, dle mého zbytečná úvaha, mladší nositel byl v době spáchání TČ teprve osmiletý. :-)

veamertl
16.04.2019 4 z 5

Zatím mám za sebou Sněhuláka a Syn mi přišel míň "strašidelný". Nehnala jsem ke konci ve snaze rozplétat a odhalovat, taky mě radosti a starosti o malé děti několikrát od knihy odtrhly a to i na poměrně dlouho. Ale vždy jsem se začetla velice snadno a zase se zorientovala v ději. Pro mě je pan autor skutečně mistrem ve čtivosti. Hraje si s jazykem tak, že to není plitké, ale zároveň to má spád a čte se lehce. To mě tedy opravdu baví! Já bych romantickou linku klidně vynechala, ale nijak mi nevadila a co mě potěšilo, byl konec. Mám ráda, když se věci dotáhnou do konce, i když to bolí:) Pro mě je to mistrná oddechovka, jednu hvězdu uberu za to, že tahle díla asi nepohnou světem dopředu ani dozadu. Tak nějak mnou protečou a nic víc. Ale zase kdo chce pořád řešit světový mír a těžká témata, když pak máme na Hradě prasidenta a můžeme se s filozovováním jít klouzat:) Takže četba oddychová, ale veskrze parádní, doporučuji! A s autorem pokračuji, ať už s H.H. či bez něj:)

Miluska2810
26.03.2019 5 z 5

Vyborna kniha

sandra8786
16.03.2019 5 z 5

Souhlasím s komentáři níže, začátek byl pro me trosku chaoticky, jakmile jsem se ale zorientovala, dej me vtáhl a nepustil až do konce. Skvělá zápletka, potěšila i jemná romantická linka. Velký palec nahoru. Teprve můj druhy Nesbo, ale tentokrat me navnadil na další jeho knihy!

amanek
16.03.2019 5 z 5

Nechápu, že se více čtenářů schodlo na pomalém, či horším začátku. Mě se knížka líbila od začátku do konce. Synovi jsem fandila a přála šťastný konec.

Levhardka
12.03.2019 4 z 5

Přes velice nudný a zdlouhavý začátek se děj přehoupl do slušných rovin, za mne palec nahoru.

Jancajanc
11.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! První stránky se mi četly hůř, ale pak to šlo samo!

Lenka8418
10.03.2019 3 z 5

Skvělé napsané. Příběh se mi líbil,mělo to spád,četlo se mi dobře

boxas
09.03.2019 5 z 5

Je to trochu jiná kniha o vězení, než bývá obvyklé. Tedy hlavně co se vztahů mezi vězni týká. Ale on taky Sonny byl jiný, než ostatní vězni. Napínavé a skvěle vypointované. Sonnymu jsem celou dobu fandila tak jako mnozí jiní.

martin3847
05.03.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha i když hlavní hrdina kvůli cestě za zjištěním pravdy o svém otci zabije půl Osla i tak jsem mu moc fandil

ufi157
25.02.2019 5 z 5

chvílemi dobrá antireklama na Norsko. teda pokud člověk není smažka, pak je to přímo pozvánka. Je to takové krimi s kritikou systému.
Jinak typický napínák, když čtete, nepřestáváte. ale když 14 dní nečtete, tak díky cizím jménům a spleti děje se těžko dostáváte zpátky. a nebo už moc řádí skleroza

michalka S.
24.02.2019 5 z 5

Sice mi tam chybel HH ale i tak se mi četla dobre.

Loxias
16.02.2019 5 z 5

A pak ze to bez Harryho nepujde! Pomalejsi rozjezd je vlastne jen takove ticho pred bouri, ktera uz se neutisi az do konce knihy. Vsechno je tu vysponovane na hranici uveritelnosti, ale na to uz sem Nesboa zvykly. Tady to navic razantne pridavalo na zabavnosti. Celkove vzato pro me jeden z Nesboovych vrcholu (mam za sebou celeho HH, Krev na snehu I,II).

Anie.M
14.02.2019 5 z 5

hodně povedené dílo, člověk se do příběhu zabere tak, že ostatním členům domácnosti automaticky odpovídá jen "jooo" "nooo" "hmmm" "už jdu" a snaží se ještě dojet stránku, kapitolu .... vůbec nevadilo, že vše mělo svým způsobem šťastný konec a asi bych Sonnymu propadla stejně jako Marta.

Lucipher69
12.02.2019 3 z 5

Příběh je dobrý, ale délka knihy je zbytečná.

hroneczek
12.02.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k Nesbemu a paráda... děj ubíhá, vše do sebe krásně zapadá, čte se jako jedna báseň...doporučuji