Syn ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267094/big_syn-267094.jpg 4.52400
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín
Originální název:

Sønnen, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (509)

Kniha Syn

Metuje
07. března

(+ SPOILER) Tak po hrozných Lovcích hlav jsem si spravil náladu, překlad KK opět skvělý. Vzhledem ke stylu se u Šimona nabízí srovnání s HH, HH je mi určitě bližší, nejen hloubkou charakteru, což je ovlivněno počtem knih o každém z hrdinů, ale i zásadami a povahou. Harry alespoň většinu času ubližuje jen sám sobě, Šimon byl mnohem větší záporák. Zabít svého nejlepšího přítele, to už chce pořádnej žaludek. Líbilo se mi kreativní využití Markuse, díky kterému jsme nenásilnou formou mohli nahlédnout do Sonnyho soukromí. Konec nebyl tak napínavý, jak jsme zvyklí od druhého vrchního komisaře, první polovina knihy pro mě byla zábavnější. Nakonec pro mě bylo možná větším šokem odhalení pohlaví Sam, než samotného leváka. Easter egg v podobě Siverta Falkeida potěšil.

Korejš
24. ledna

Netradiční detektivka od tradičního spisovatele detektivek. Zatímco v sérii s Harry Holem jsem celý příběh horlivě přemýšlel kdo je vrah. Při poslechu syna byl vrah zřejmý a člověk pak jen mohl vymýšlet, jak ho pan Nesbo překvapí tentokrát. No dobře, závěr nebyl zas tak překvapivý ale to nic nemění na skutečnosti, že příběh byl opět perfektní, bavil a kdybych ho neposlouchal v audiu, věřím, že by se i sám četl :) Děkuji a doporučuji :)


janina66
24.11.2022

Naprosto výborná a nejlepší kniha od Nesba, co jsem četla.
Vyslechla jsem audio a tak jsem se do knihy zažrala, že za 1,5 dne jsem dosáhla skvělého konce. Sonnymu jsem moc držela palce. Leváka jsem tušila.
Knihu mohu jen doporučit.

Timkim
28.10.2022

Po zklamání z Netopýra, se mi dostala do ucha tato kniha. Sice jsem měl problém se zprvu zaposlouchat, ale pak se to krásně rozjelo a Sonnymu jsem vážně fandil. Překvapila mě jeho skromnost a vážně perfektně propracovaná likvidace. Skutečně vynikající. Závěr byl překvapivý, ale nikterak šokující. Jo si u mě zvedl reputaci a vyzkouším i jeho další knihy.

ZuzanaZ83
06.10.2022

Opravdu moc dobře napsaná kniha, ve které až do posledních stránek nevíte, jak to vlastně je. Velká spokojenost.

Četla jsem jako ebook. Co mě ale až fyzicky bolelo, byla obrovská spousta gramatických a pravopisných chyb. Nebýt kniha tak dobrá, kvůli pravopisu a překladu bych ji odhodila.

janka2000
28.09.2022

Super čtení od Jo Nesba, který vlastně nikdy pořádně nezklame. Dobře propracovaný příběh s mnoha postavami, s mnoha úhly vyprávění. Někdy se v tom ale člověk trochu ztrácel, ale pak se stejně našel. Sonny je fakt super kladná postava (změna od sebedestruktivního HH), jen s hloubkou pochybností a výčitek Šimona Kéfase jsem trochu bojovala.

jan7760
23.08.2022

Zaujímavý príbeh, na mňa trochu viac sci-fi, ale inak super. Nastala menšia zmena v hlavnom hrdinovi, ktorý mal za sebou aj temnú minulosť. Odporúčam, stojí za prečítanie, človek pri Nesbovi asi nešliapne vedľa.

monika3332
22.08.2022

Právě dotčeno. Začátek byl takový pozvolný, ale příběh napínavý až do poslední tečky. Po Duně to bylo parádní odpočinutí a už se těším na další knihu.

1 ...