Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2539 2539

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

DoDidDone
16.12.2017 5 z 5

Kniha za mě skvělá, myšlenka i nápad úžasné! Asi mě za to všichni budou chtít ukamenovat, ale já si osobně myslím, že by se Nesbo měl spíš věnovat knihám podobné této než Harrymu, jehož série mi připadá trochu utahaná a opakující se. Hlavní postava je zajímavá a sympatická, dokázal bych si představit pokračování.

katy238
16.12.2017 5 z 5

Výjimečná kniha o dobru a zlu, o druhých šancích a neodpustitelnych chybách. Poutavý příjemně ubihajici příběh s nečekanými zvraty.

swayno
30.11.2017 4 z 5

Mám podobné pocity z knihy jako Tereziee. Něco mi tam chybělo, něco, co ostatní knihy od Nesba mají, něco z čeho si sednu na zadek. A ty jména byly i pro mě peklo.

Tereziee
24.11.2017 3 z 5

Nevím proč, ale Syn mě moc neupoutal. Něco mi tam chybělo a přišlo mi to lehce předvídatelné. A ty jména, měla jsem v tom hrozný zmatek. Hlavně mi teda chyběl Harry Hole. I když vyšetřovatel Šimon Kéfas mu byl v něčem podobný. Za mě taková průměrná detektivka.

Kropacova.terez
13.11.2017 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Dobře napsáno a Nesbo opět nezklamal!

Teninka
12.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila a i přesto, že tam nebyl Harry Hole, tak měla něco do sebe a skvěle se četla :-) Děj byl fantastický, zajímavý, poutavý a jak už tady bylo řečeno, tak konec byl úžasný :-)
Knihy od Nesba prostě miluji :-)))

Juzzy
31.10.2017 5 z 5

Tuhle knihu (v polštině) jsem si tři roky "šetřil", až na ní došlo. Nechtěl jsem vměstnat mezi Harryho a spol. jiné hrdiny.. Udělal jsem chybu. Tohle se čte jedním dechem. Syn, přestože se objektivně přece nelze ztotožňovat s jeho dřívějším a současným počínáním, je prostě fenomenální. Jo Nesbo je fenomenální!

St.Evelin
31.10.2017 4 z 5

Sice to není můj oblíbený HH, ale i tady Nesbo ukazuje, že detektivní zápletky prostě umí! Palec nahoru! Začátek byl pro mě takový těžší, ale stačilo pár stran a byla jsem zase zcela vtažena do komplikovaného a strhujícího děje.

the_res13
31.10.2017 5 z 5

Zpočátku mi při pohledu na obal nesoucí jméno Jo Nesbø chyběl Harry Hole, ale po prvních 20 stranách toto zcela opadlo a já se do příběhu zakousla a četla jedním dechem.

Vesmich
23.10.2017 3 z 5

Dílo je to rozsáhlé, seversky studené. Mstitel toho má moc, sotva to stíhá – drogy, obchodování s lidmi, praní špinavých peněz, láska…. Soupeři jsou zdatní a řádně vykrmení nebo nenažraní, kulisy temné. Poslouchala jsem jako audioknihu na dlouhých cestách autem, číst by se mi to nechtělo. Působilo to na mě táhle, nudně a nebylo to přednesem, ten byl výborný.

Agnesita
22.10.2017 5 z 5

Cetla jsem cerstve po Zizni a libila se mi vic. Je jaksi vic uveritelna. A konec me potesil.

technik1965
18.10.2017 5 z 5

SUPER, super, super, vynikajúce, fantastické, čítanie s napätím až do konca!!!!!

martousek
15.10.2017 5 z 5

Nesbo patří mezi moje oblíbené autory a nezkamala ani tato kniha, pět hvězdiček. Zase trochu jinak napsaná, trochu překvapivá, nevyzpytatelná. Zkrátka Jo Nesbo, žádná pohádka.

petym
12.10.2017 1 z 5

Tak tohle byla bída. Prvnikniha od Jo Nesba a musim říct , že ani trochu nezaujala. Bylo to mdlý. Tisíce jmen a jmen. Kapitoly oddeleny jen mezerou. Žádná akce pořád jen mluveni a mluvení. No snad jina kniha bude lepší od Joa.

Yardak
09.10.2017 5 z 5

Od začátku do konce napínavé, v mnoha směrech překvapivé a především neuvěřitelně čtivé. Jo Nesbø zase nezklamal. Tato kniha je za jasných 5 hvězd.

KristýnaBook
07.10.2017 3 z 5

No si prvních 150 stran jsem byla ztracena, v knize se objevuje hrozně moc osob ale nakonec to do sebe všechno zapadne. Za mě kniha napínavá ale konec jak z amerického filmu. :-)Knihu doporučuji

Jessie26
28.09.2017 5 z 5

Dva dny. Jen dva dny mě trvalo, než jsem obrátila poslední list. Nesbo jako obvykle nezklamal. Napětí až do poslední stránky. Knížka je čtivá,napínavá, smysluplná.

Andy82
23.09.2017 5 z 5

Četla jsem opravdu s chutí a doufala ve šťastný konec. Nesboa mám ráda a všechny jeho knihy se mi čtou dobře.

starejĎurda
19.09.2017 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Jo Nesboa. Z těžké drogové závislosti se hrdina zbaví jen tak mimoděk, chodí si z vězení do vězení jak se mu zachce pro mě zmatek na zmatek. Chybí mi to co u Nesboa oceňuji nejvíce, a to je uvěřitelnost děje a hlavního hrdiny.

Niu
12.09.2017 4 z 5

Knížka byla napínavá, čtivá, dobře propletená, ale... Šimonu Kéfasovi se nepodařilo dostat se mi pod kůži tak jako Harrymu Holeovi. Hlavní postava Sonnyho byla opravdu pěkně propracovaná, ten jediný měl moje sympatie. A jsem ráda, že příběh skončil, jak skončil.