Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2539 2539

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

cukrovka
24.02.2018 5 z 5

Jo Nesbo se svou sérií HH si mě získával postupně a naplno získal až po Sněhulákovi. Knížka Syn mě pohltila hned od začátku a ani mi zde HH nechyběl. Příběh byl napínavý od začátku do konce. Sonny je charismatický hlavní hrdina, kterému držíte palce v jeho cestě za pomstou.

dvoracci
17.02.2018 5 z 5

Četla se skvěle, napínavý příběh, člověk hrdinovi držel palce, i když to s ním mnohokrát vypadalo špatně..

Vatter83
17.02.2018 2 z 5

Napínavé, dobře napsané.

Janyssek
11.02.2018 5 z 5

Ufff,....do noci, chvilemi zavírání knihy, pro až velké napětí,super! Má první zkušenost s autorem, teď jen řeším,zda jít do minulosti ,či knihy po Synovi.

SilvieSisinka
10.02.2018 5 z 5

Tak asi jsem se zamilovala,pane Jo Nesbo :-) Opravdu skvela kniha.Po nocich jsem naspala,jen cetla a cetla!!!Docetla co nejrychleji to slo.Tesila jsem se jak to cele dopadne.Zapletka super,postavy skvele. ;-)

ViktorieV
10.02.2018

Strhující příběh!!! Co víc říct...prostě Nesbo...

Simix12
09.02.2018 5 z 5

Kniha je napínavá od začátku do konce. Všechny knihy od autora Jo Nesbo jsou vynikající.

t.adm
06.02.2018 5 z 5

Má druhá kniha od pana JN, první byl Sněhulák, takže jsem čekala "klasickou" (i když Nesbo se vymyká) detektivku. Po dočtení knihy mám pocit, že jsem přečetla spíše psychologický román, který neustále nutí přemýšlet a vyhodnocovat situace, pojem dobra a zla je zde velmi relativní, co je dobré a špatné závisí vždy na úhlu pohledu. Příběh vás tradičně vybízí rozluštit zápletku a přijít věcem na kloub. Některé věci jsem odhalila už v polovině knihy, ale ta nevědomost, jestli tipuju správně, byla hrozná - proto jsem i po "odhalení" některých věcí byla nadále překvapená. Knihu stoprocentně doporučuji. Mimochodem Sonnyho chování, co se týče zdvořilosti, mne naprosto uchvátilo.

pavlina9305
25.01.2018 5 z 5

Bavila mě moc!
Sonny mi byl moc sympatický!
Marta mi byla moc sympatická!
Byl mi sympatický i Lars.. a taky Markus a žlutý dům..
super čtení, za dva dny zhltáno..! Pět hvězd!

Katja
20.01.2018 5 z 5

Tak tohle je přesně ta kniha, kvůli které si jdete dřív lehnout, abyste pak mohli do ranních hodin číst. Probíráte se množstvím mrtvol - zmražených, zpola sežraných psem a zpola uříznutou hlavou, ale téměř to nevnímáte, protože daleko silnější je příběh za tím. Příběh, kde není postavy, kterou budete chvíli nenávidět a chvíli milovat. Žádný škatulkování do bad boyů a sluníčkových lidiček. Od každýho trochu, pořádně protřepat a zamotat čtenářovi hlavu. Kniha o zlomené duši, zradě, lásce i naději, ale hlavně o odpouštění a nových šancích.
Souhlasím s komentáři níže - tohle opravdu není Harry Hole. Tohle je něco daleko daleko hlubšího.

LP113
19.01.2018

Jediná kniha, která mě od Nesba aspoň trochu bavila.

Bybyla
17.01.2018 5 z 5

Čekala jsem HH "za každým rohem", ale nepřišel :-(...Tak jsem to přijala jako fakt (co jiného mi zbývalo, že) a příběh si i tak užila :-) Povedené to bylo...nicméně tušíte, kdy bude nový HH? :-)

lubik734
12.01.2018 5 z 5

Líbila se moc.

petronella1
10.01.2018 3 z 5

Z této knihy jsem docela zklamaná. Mám pocit, jakoby to ani nepsal Nesbo. Moc mě nebavila, ale dočetla jsem ji.

Peťulka3
09.01.2018 5 z 5

Paráda. Zase jedna severská paráda.

Denisa153
05.01.2018 4 z 5

Bylo to napínavé a čtivé, ale jedno musím vytknout, nelíbilo se mi to přeskakování děje v ton napínavém k něčemu jinému. Docela to odvádělo maji pozornost a ztrácela jsem se. Také tam bylo docela dost postav ve kterých jsem se neorientovala.

Vlk.kh
31.12.2017 5 z 5

Oproti série o Harrym Holeovi musím říci, že tady se mi pan Nesbo mnohem více trefil do noty. Hlavní hrdina je sice také looser, ale sedl mi víc, než neustálý pijan Hole.

DavidKeller
31.12.2017 5 z 5

kniha která mě zaujala i nečekaný konec :)

Skaut01
28.12.2017 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Nesba. Díky ní jsem objevil tohoto autora. Kniha mě naprosto pohltila.

ArwenAragorn
23.12.2017 5 z 5

Výborná detektivka Jo Nesba, napínavá od začátku do konce. Nebojte se, přestože v ní nevystupuje Harry, o nic nepřijdete, naopak!