Trápení

Trápení https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63281/bmid_sukuba-trapeni-gYp-63281.jpg 4 991 125

Sukuba série

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Domino

Succubus Blues , 2007

ewi
24.01.2017 3 z 5

Asi do polovice knihy som sa sama sebe divila, ze tu knihu citam....mam rada fantasy a knihy, kde vystupuju naprirodzene bytosti, ale Sukuba ma teda nezaujala , je to skutocne za "fantasy prezlecena " cervena kniznica . Hlavna hrdinka nevie, co chce a napriek jej nesmrtelnosti a par prezitym storociam sa chova vo vztahoch ako naivna 2O-tka ...nakoniec davam 3 hviezdicky hlavne za vyborny autorkin vypravacsky styl...

--Eri--
10.01.2017 5 z 5

Páni. Konec, zvlášť epilog byl perfektní. Začátek zase nic moc, ale po pár kapitolách se to rozjelo. Všem velmi doporučuji.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásný, romantický a zároveň i napínavý příběh, co víc si přát. Navíc velice neobvyklá tematika a její zpracování.Vřele doporučuji!

jaspis
19.12.2016 2 z 5

Přiznávám se, že tato kniha pro mě udělala čest svému názvu. Pro mě to opravdu bylo trápení :-( moc jsem se na knihu i sérii těšila, ale do dalších dílů nepůjdu. Děj pro mě jen tak plynul. Georgie, sukuba, se opravdu minula svým povoláním (sukubováním). Cítila jsem s ní, ale to věčné vábení a nestání si za svým bylo trochu protichůdné a lezlo mi to na nervy. Vývoj celkově byl takové něžné nic. Možná, kdybych knihu vzala do ruky jindy, bych jí s chutí dočetla, teď však odkládám na neurčito.

Adele02
12.11.2016 3 z 5

Prvně čteno - 7. září 2013 - 10. září 2013 - 3*
Re-reading - 9. listopadu 2016 - 12. listopadu 2016 - 3*

Hodnocení nechávám stejné. Když jsem to četla poprvé, líbilo se mi to, ale scény aka Fifty Shades na mě bylo moc. Teď byly fajn, ale naopak mi to kolikrát přišlo strašně neuvěřitelné a trapné. Carter a vampýři to zachraňují celou dobu. Ale je v tom Richellin styl - a pořád miluju to její ukončování kapitol.

kacaaba
19.08.2016 2 z 5

Po tom, co jsem asi třikrát přečetla sérii Vampýrská akademie a Pokrevní pouta, tak velké zklamání. Tři čtvrtě knihy jsem se nudila a nutila se do čtení. Georgina mi leze hrozně na nervy. Probral mě až závěr, kdy začala přicházet na to, kdo je vrah. Nejlepší postava celé knihy je Carter...váhám, jestli mám pokračovat, nerada nedočítám série, možná si budu muset dávat mezi díly přestávky.

teer.h
17.08.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila náhodou, když jsem objednával knihy na internetu. Koupila jsem si jeden díl a vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. A byla jsem příjemně překvapena. Kniha je velice čtivá a hezká. Je to moc hezky napsané.
Co se týče příběhu, tak za mě super! Zase něco jiného. Celou tu dobu jsem tušila, kdo asi je hlavní "podezřelý", myslela jsem si to o dvou a také se trefila.
A co se týče Georginy, tak tu jsem měla ráda a bylo mi ji líto, ale co si budeme povídat, může si za to sama :-D a to, že bych si oblíbila Cartera mě vůbec nenapadlo :-)
Určitě doporučuji přečíst, kdo má rád tento žánr :-) za mě 5*. Už jsem si objednala všechny zbývající díly a moc se těším na pokračování :-)

Zebraz
16.08.2016 4 z 5

Kniha není špatná, příběh chytne, ale asi né každého. Knihu jsem nakonec dočetla, ale další dílyuž číst nebudu. Ale i přes to si knihu klidně přečtěte, dozvíte se zas něco nového o životě sukuby. ;-)

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Rozhodně skvělá kniha, která nutí čtenáře číst dál a další díly. Kniha je poutavá a zábavná, nechybí zde napětí, romantika ani erotika. Rozhodně doporučuji :)

Kamcous
19.07.2016 4 z 5

Na Sukubu jsem se vrhla po dočtení Vampýrské akademie a musím říct, že je to o něco slabší kousek :) první polovinu knihy jsem se dějem prokousávala, než jsem si na to zvykla, ale druhá polovina knihy mě chytla a dočetla jsem ji jedním dechem, i když jsem konec dokázala předpovědět.. po rozpačitém začátku mohu ve výsledku jedině doporučit! :)

Lalina3
13.07.2016 5 z 5

Ze začátku byla kniha dobrá. Uprostřed jsem začala uvažovat, jaký mám z té knihy vlastně dojem. Zjistila jsem, že úplně pozitivní není, ale že negativní také ne. Ale i tak jsem četla dál a jsem za to upřímně ráda! Děj se začal rozjíždět a ke konci to dostalo úžasný spád.
Hodně jsem si oblíbila Cartera, až nečekaně moc. :D Ze začátku jsem ho neměla ráda, ale není tak špatný, jak zprvu vypadal. Ke konci se choval..Hezky. :D
Takže celkově tuto knihu hodnotím jako super :) Všem moc doporučuji!

CHESS
04.06.2016 4 z 5

Určitě skvělý příběh o hloupé holce, která kdysi udělala chybu a teď už jí nemůže nijak napravit, ale přiradá mi, že se s ní už smířila a umí v tom dobře chodit, ale asi není šťastná. A chudák holka nemůže mít doopravdy toho po kom touží. Stejně nemůže mít všichni všechno :)

Evule114
19.05.2016 5 z 5

Některým možná tato kniha nesedla, ale pro mě to bylo naprosto skvělé počtení, tahle kniha se čte jedním dechem a i když tam potkáme více nadpřirozených bytostí, tak hlavní hrdinka je prostě nejlepší. Rozhodně mě sukuba lákala daleko víc než vampýrská akademie a už chápu proč. Každopádně tuto sérii si pořídím do své knihovny :-)

Maitter
14.05.2016 3 z 5

Už dříve jsem uvažovala o tom, že si Sukubu přečtu, protože Richellina Vampýrská akademie se čte jedna báseň, má spád, je zábavná a přináší opět mírně odlišný pohled na upíry. Sukuba mě nudila.
Zaujala mne tematika. Ne každý den si člověk počte zrovna o nadpřirozených prostitutkách. Andělé, démoni, upíři, elfové... ale sukuby? Georgie je má první „sukubí“ protagonistka. Dalšími plusy knihy jsou uvěřitelné hlavní postavy, například zaměstnanci knihkupectví a Seth. Tak trochu mu vidím do duše, tudíž si rozhodně nemohu stěžovat, že mi pro romantické chvilky vybrali špatného chlapa. Oblíbila jsem si Cartera, navzdory tomu, jak jej zprvu popisovala Georgie.
Nebylo to celkově AŽ TAK špatné, ale v porovnání s Vampýrskou akademií, kde se na všechno díváme z pohledu osobní strážkyně, si musím stěžovat na vážný nedostatek akce. Druhý díl jsem ani nedočetla.

Aríka
10.05.2016 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Obecně mám tuto spisovatelku ráda, ale u tohoto tématu jsem si nebyla tak úplně jistá. Ovšem hned jsem si hlavní hrdinku oblíbila, ale stejně me nejsympatičtější přišel Carter. Už se těším na druhy díl, který na mě čeká v knihovně.

SelkaNika
16.03.2016 4 z 5

Podle stručného obsahu kniky, jsem si řekla, že to musí být hrozná slátanina. Ale autorku mám celkem ráda, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci, a byla jsem příjemně překvapená! Sympatická hlavní hrdinka, dobrá zápletka a zase trošku jiný fantasy svět, rozhodně stojí za přečtení, a už teď vím, že i celá série bude stát za to!

mišule5
09.03.2016 4 z 5

Takové milé čtení :-) příběh se mi líbil po celou dobu, protože Richelle píše prostě božsky! Postavy jsou všechny skvělé a nikdo mi nepřišel nesympatický(akorát bych asi dala jiné jméno sukubě než Georgie :-D) určitě se vrhám na další díl!

petra4080
23.02.2016 4 z 5

Nejsem sice cílová skupina, přesto jsem celou sérii přečetla s chutí. Téma je super a konec knihy takový, že nelze nesáhnout po dalším dílu.

V..endulka
11.02.2016 4 z 5

Sice jsem od začátku tušila, kdo za tím vším je, ale i tak to pro mě bylo příjemné a napínavé čtení..určitě sáhnu i po dalším dílu :)

Shadeee
26.01.2016

Bohužel jsem se musela hodně přemáhat, abych knihu vůbec dočetla a do dalšího dílu se rozhodně pouštět nebudu. Tématika sukuby mě nadchla. Nemilé překvapení však přišlo v momentě, kdy jsem zjistila, že sukubou je tuctová holka od vedle:) A její vysněný muž Seth? Tichý, nevýrazný pisálek? Proboha, kdo chce o takovým chlapovi číst?