Študijná Biblia

Študijná Biblia https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279861/bmid_studijna-biblia-AJU-279861.jpg 5 2 1

Prvé komplexné dielo tohto druhu na Slovensku. Obsahuje najnovšou verziu Slovenského ekumenického prekladu Biblie, úvodné články k všetkým knihám, vyše 20 000 výkladových poznámok, krížové odkazy, register pojmov a konkordanciu, množstvo prehľadných máp, tabuliek a ilustrácií.

M.H.
02.11.2016 5 z 5

Toto dielo je vydarené spojenie tretej verzie slovenského ekumenického prekladu a študijného aparátu preloženého z The NIV Study Bible (Zondervan 2011).

Preklad neobsahuje deuterokánonické knihy, čím táto Biblia nasleduje protestantské zvyklosti. K evanjelikálnej tradícii sa koniec koncov hlási aj Zondervan.

Ku každej knihe Biblie je tu úvod, ktorý obsahuje informácie o autorstve a komu je kniha určená. Samotný text obsahuje množstvo výkladových poznámok, ktoré vysvetľujú dobový kontext (nielen) nejasných miest. Krížové odkazy umožňujú rýchle nájdenie podobných myšlienok v iných knihách Biblie. Rovnako užitočný je register a konkordancia, ktoré veľmi uľahčujú orientovanie v texte tejto rozsiahlej knihy.

Jednoznačne odporúčam.