Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/bmid_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

zuzi1162
14.05.2016 5 z 5

Kraně psaná oddychovka.

telileov
02.05.2016 5 z 5

Již chápu, co svět vidí na Jojo Moyesové. Každým slovem dělá ze svých postav výjimečné bytosti a přesto jen lidi. Zavede vás skrze věty na úplně nové místo a při čtení vám dá pocit, že jste přímo tam, ve Stříbrné zátoce, na lodi Izmael a pozorujete velryby.

Smála jsem se, tajila dech, kolena se mi třásla jako želé, polykala jsem napětím vzduch, téměř jsem měla místy slzy v očích... Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale dostala jsem to nejlepší.

Dandy1
01.05.2016 5 z 5

Začíst se bylo ze začátku těžší, ale příběh mě nezklamal. Konec stál za to. Líbilo se mi jak autorka popsala rozpolcenost Mikovi postavy, který se rozhodoval o svém dalším osudu.

XenasChakram
27.04.2016 2 z 5

Neoslovilo me to a nudila jsem se.

petunkav
19.04.2016 4 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od této spisovatelky přečetla. Děj je pěkný, místy dost předvídatelný, místy překvapí. Ale měla jsem problém knihu zpočátku pochopit - začíst se. Knihu vypráví více postav a opravdu je někdy těžké poznat, např. v přímé řeči, kdo zrovna mluví. Zpočátku jsem měla chaos i v tom, kdo je kdo.

alnahu
14.04.2016 3 z 5

U této knihy jsem měla obrovský problém se začíst .Příběh ze Stříbrné zátoky mě sice obohatil o zajímavosti ze života delfínů a velryb. Ale i tak mě kniha přišla místy docela nudná.

LahoferRose
12.04.2016 3 z 5

Tušila jsem, že to musí přijít - tuhle knihu od Jojo znovu číst nebudu. Ne vždy se musí autorka trefit do gusta všech čtenářů. Silver Bay, co jen napsat? Dvě třetiny knihy mně vlastně skoro nebavily, až když se čtenář konečně dozvěděl o minulosti Lisy jsem měla pocit, že je tu konečně příběh. Pro mě příliš pozdě. Vyprávění od více postav by bylo osvěžující, ale bez nadpisu se nedá poznat kdo zrovna vypráví - dítě, dospělý i stará žena vyprávějí stejně. Škoda toho. A ten konec.... najednou se na posledních pár stránkách vše v dobré obrátí. Najefmou až příliš jednoduché a dokonalé. A na ty velryby jsem asi málo greenpeace.

Liduka
04.04.2016 3 z 5

Zatím nejslabší kniha od Jojo. Až v poslední třetině se konečně něco začalo dít. Lisa mi už od začátku byla nesympatická a to jí zůstalo až do konce. Trochu mě také zklamalo, že se autorka spíš věnovala popisu života velryb, než romantice - tu jsem tam skutečně zaregistrovala jen okrajově - a to za jakých okolností se nakonec vlastně dali oba hrdinové dohromady mi přišlo takové prazvláštní. Já bych se být Lisou zachovala v této situaci úplně opačně.

michaela3913
28.03.2016 5 z 5

Miluju Stříbrnou zátoku..mám pocit,že to je to místo kde chci žít.Opět oddychovka se šmrncem :-) Super

barbora2863
27.03.2016 4 z 5

možno jedna z menej citovo nadupaných, ale príbeh pekný, hlboký, a hlavne Austrália! Tú milujem, takže u mňa spokojnosť, pohladilo dušičku :-)

Yana-66
17.03.2016 3 z 5

Pěkné ale... nezáživné, nudné

Misa.K1
16.03.2016 3 z 5

Tohle je druhá knížka, kterou jsem od Jojo četla, a bohužel pro mě průměr.
Začátek mě bavil, ale rozuzlení ke konci příběhu mi přišlo moc přitažené za vlasy, takže ke konci mě knížka spíš zklamala a musela jsem se trochu nutit ji dočíst.
Plus je pro mě prostředí příběhů, australská zátoka, úplně jsem se tam při čtení přenesla.
Minus je střídání postav, jak už tu někdo psal, všechny jsou psané stejným stylem a často jsem zapomínala, kdo vlastně kapitolu vypráví, nedalo se to odlišit.
Od autorky si ale v budoucnu určitě ještě něco přečtu.

Marčullkas
15.03.2016 2 z 5

za mě slabší

Malin
14.03.2016 3 z 5

Ten začátek se fakt nehorázně táhne. Ještě v polovině knížky jsem váhala, jestli má vůbec cenu ji dočítat. Navíc mi dlouho trvalo, než jsem se dostala hlavním postavám pod kůži. Pořád jsem měla pocit, že je dostatečně neznám. Vinu na tom mělo asi i časté střídání vypravěčů, působilo na mě trochu lacině. Stejně jako u Me Before You mi připadalo, jako by si tím autorka prostě jen zjednodušovala práci (říkám tomu wattpadový umění).

Nicméně poslední třetinu knížky jsem si opravdu užila. Musím ocenit především zajímavou zápletku a netradiční prostředí. Svým způsobem je to jedna z nejexotičtějších knížek, které jsem kdy četla. Pokud víte, jak to myslím. Celkově jsem z toho měla trochu agathochristieovskej pocit, akorát ta vražda se nekonala.
Líbila se mi taky široká škála hlavních postav - od dvanáctileté holčičky, přes ambiciózního kariéristu, po starou majitelku hotelu. Každý čtenář má možnost si tam někoho najít.

ruzovka
05.03.2016

Ze začátku jsem taky měla problém se do příběhu začíst ,nechat se vtáhnout do děje, to je pravda , ale o to více mě pak postavy chytly za srdce a přivykla jsem jim a jejich život jsme začala prožívat s nimi. A jsem ráda, že jsem nečetla žádné recenze a kniha pro mě byla jedno velké překvapení.
Děkuji za skvělý příběh a nemyslím si, že je až tak nepravděpodobný . Naopak, mnohdy život chystá mnohá překvapení .

TaLu
28.02.2016 5 z 5

Z komentářů jsem očekávala, že tato kniha bude možná přece jen o trochu "horší", než ty další, mnou již přečtené. Říkala jsem si : "Co naplat, nelze přece udržet tu laťku stále tak vysoko, to by asi nebylo možné."
Dočetla jsem a vážně si nemyslím, že by to byla kniha s nižší kvalitou. Jak ona to ta moje stále oblíbenější autorka dělá, že dokáže psát tak, že mne ( a věřím že mnohé další) naprosto vtáhne do děje, do příběhu a dokonce i do prostředí takovým způsobem, že jsem po přečtení prvních stránek "slyšela a cítila moře"
Zpočátku jsem si říkala, že to bude méně komplikovaný příběh.
No a co, nemusí to být vždy drama !
Záhy jsem ale pod klidnou hladinou zátoky vycítila temné proudy.
Opět žasnu nad lidstvím postav, naprosto uvěřitelnými vztahy a promyšlenou zápletkou se znalostí prostředí.
A konec?
Jo, já vím, že tohle by v životě asi nedopadlo, protože život je plný ztrát, ale na druhou stranu, proč se bránit šťastným koncům, když jako bonus plavou kolem i velryby ?
Co se mne týče, já tuto knihu doporučuji stejně, jako ty další od autorky.
A myslím, že ona tu nastavenou laťku udrží.
Děkuji za její psaní a věřím, že budu ještě dlouho číst to, co napíše.

ivca7818
14.02.2016 3 z 5

Přiznám se, že jsem od knihy očekávala trochu víc. Po autorčiných výborných románech Než jsem tě poznala, Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal mě Stříbrná zátoka poněkud zklamala. Je to příjemné čtení, oddechové, ale pokud máte za sebou výše uvedené a naprosto dechberoucí příběhy o milencích sužovaných osudem, tak vás tato kniha příliš nenadchne. Líbilo se mi ovšem prostředí, do něhož je příběh zasazen, v moři se prohání delfíni a velryby, všude kolem nádherná příroda a milostná zápletka, u které přesně víte, jak dopadne. Za mě tři hvězdy, podobných knih už jsem přečetla nespočet, neurazí, ale ani příliš neuvízne v paměti.

kika 13
06.02.2016 5 z 5

Já jsem z románu nadšená krásná životní pouť všech zůčastněných.
Silný příběh,který by nebyl špatný zpracovat filmově.

jllv
06.02.2016 4 z 5

Nádhera. Hodně se mi příběh líbil. Knížka se četla pěkně :-)

Januletta
02.02.2016 2 z 5

Zatím nejslabší, co jsem od Jojo četla. Dotáhla jsem to do konce spíš ze slušnosti....

Austrálie láska společenské romány velryby

Jojo Moyes
anglická, 1969