Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/bmid_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4 1730 1730

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

princesse
01.08.2016 5 z 5

Za mě opět čtivá a skvělá kniha. Moc hezká oddechovka, která naprosto splní parametry letního odpočinkového čtení. Ideální čtení na prázdniny a dovolené. Vždy se těším na další. Všechny už mám přečtené, takže pokračování Než jsem tě poznala už se nemohu dočkat.

JaKa1974
31.07.2016 5 z 5

Kniha se dobře čte.

Elisbooks
26.07.2016 4 z 5

Četla jsem od Moyes celkem 4 knihy a velmi jsem si jí oblíbila, ale Stříbrná zátoka je pro mě ze všech nejslabší. Příjemná oddychovka, ale doporučila bych od ní ke čtení spíš jiné tituly :-)

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Když jsem knížku začala číst, trochu jsem se bála, že mě námět nebude bavit, jakkoli mám knihy Jojo Moyes ráda. Trochu ve mně evokoval klasické příběhy jako je Bílá velryba nebo Stařec a moře. Z omylu jsem byla rychle vyvedena a užila si četbu výborně napsaného společenského románu, který ocení čtenářky (a snad i čtenáři ), jimž jsou blízké příběhy ze života obyčejných lidí, s romantickým nádechem.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Pěkný čtení.

Michaela91
18.07.2016 4 z 5

Pěkný příběh, musím uznat že Jojo se čte náramně dobře.

katu9365
17.07.2016 5 z 5

Kniha ma velmi zajimavy a poutavy pribeh.

ivulka15
17.07.2016 4 z 5

Od Jojo Moyes se člověku dostane všeho vrchovatou měrou. Romantika,která ale není přeslazená. Zápletka,díky které není do poslední chvíle jasné jak to vlastně dopadne.A závěr,který vhání slzy do očí. Její knihy jsou opravdový relax. Tato kniha není ta nejlepší,kterou jsem od ní četla ale i tak je to skvělý únik před realitou všedních dní.

Anitka.KM
16.07.2016 4 z 5

Mám ráda JOJO a líbí se mi její knihy....jen do této se mi moc nedařilo začíst. Za mě byla nejlepší poslední čvrtka knihy, tu jsem četla bezdechu ( ikdyž konec byl už asi od půlky předvídatelný). Přesto mi i slza ukápla. Nakonec pěkný, ale jiné její knihy se mi líbily víc :-)

Miňonky
14.07.2016

Nemohla jsem se vůbec začíst. Orientovat se ve vyprávění různých postav mi dělalo problém.V půlce jsem to vzdala. Zkusím se k této knize vrátit ještě počase.

hejlkovah
08.07.2016

Ted jsem jí dočetla .....a jsem úplně nadšená :-)
Jo a zase jsem bulela :-)

akšuram37
29.06.2016 5 z 5

V pořadí již 3. knížka od Jojo a musím říct, že jsem jí přečetla jedním dechem :) Četla se úplně sama, ke konci jsem se vůbec nemohla odtrhnout od knížky, než bude konec!! A děj musím říct, že byl perfektní!!! Postupné odhalování tajemství, se mi strašně moc líbilo (Jojo to má vážně vše promakané)!! Už se těším na další knížky :)))

Mikako
15.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha, příběh, postavy. Chtěla jsem oddychovku a nic moc jsem od této knihy nečekala. V komentářích se hodně objevuje, že je slabší oproti 'Než jsem tě poznala', která byla prostě úžasná. Nemám stejný názor. Je to prostě úplně něco jiného. Rozhodně je to menší romanťárna, ale za to se zde poukazuje na jiné lidské hodnoty... Příběh vypráví více postav, což za mě bylo originální a skvěle se vše doplňovalo. A, páni, jako bych po dočtení cítila slaný vzduch a slyšela zpěv keporkaka :-)

Dixinka
12.06.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Dobrá zápletka. Odpočinkové, letní rozjímání.

petra4080
09.06.2016 3 z 5

Musím říct, že po komentářích, které jsem tady četla, pro mě byla knížka trochu zklamáním :-(
Je to obyčejná slaďárna, i když musím říct, že moc hezky napsaná - prostě příjemná oddechovka, ale nic víc.
Jiné knihy od této autorky byly mnohem lepší.

JessieEx
08.06.2016 5 z 5

Teď jsem dočetla a prostě nemám slov! Dokonalá love story...
Doplněno: Tak už jsem konečně našla slova a proto bych ráda doplnila, že se mi opravdu moc líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Přišlo mi originální a naprosto kouzelné. Líbily se mi všechny postavy, byly sympatické. Líbilo se mi postupné odhalování Lisina tajemství, které bylo prostě dechberoucí. Důkladně promyšlená zápletka a postupné rozuzlení příběhu zapracovaly tak jak měly a výsledkem je parádně čtivý a srdceryvný román.

kacenka33
29.05.2016 5 z 5

Kniha nezklamala, ani chvilku jsem se nenudila :)

zdehan
20.05.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila byla zajimavě napsaná tak jak to Jojo Moyesová umí,mužu doporučit.

Manifest blech
18.05.2016 3 z 5

Oddechovka, romance to byla jen hodně okrajově. Čte se jak po másle.

Kniha o rodině, obětování, shledání, lásce k přírodě

JanickaP
17.05.2016 4 z 5

Jojo nezkalama,ale musim priznat,ze me tento pribeh nevtahl jako treba jeji kniha Nez jsem te poznal. Stribrna zatoka je oddechovka na pozdni vecery, je ctiva a zadne slozitosti v deji nema,vse plynule navazuje, takze se nestane,ze i kdyz nedavate chvili pozor na to, co ctete, nic duleziteho vam neunikne. Ja osobne jsem obcas mela problem s pohledem ze strany Kathleen...prisly mi nudne,takze jsem preskakovala nektere pasaze. Ale celkove hodnotim 4 hvezdickami,jelikoz to proste dopadne tak,jak ma ;-)