Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/bmid_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4 1730 1730

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

Pheonix
20.11.2016 4 z 5

Ráda bych knize dala celých pět hvězdiček, ale bohužel nemohu. Je to první kniha Jojo a já ji četla jako poslední ze všech, i když to už není pravda, protože se právě chystám na Život po tobě a těším se na knihu moc! Bohužel jsem tak namlsaná všech knih před touto, že jsem čekala hnedka něco úžasného, což tato kniha je stejně jako ty po ní, každopádně dost špatně se mi do ní ze začátku začítalo. Trvalo jí trochu déle, než se rozjela a celý příběh dával smysl, ale postupem času mi opět potrhala srdce, jak je to u Jojo zvykem :D. Spojení s přírodou a zvířaty, to je přesně něco, pro mu dušičku! Určitě moc doporučuji, ale za ten pomalý rozjezd, bohužel dávám hvězdy jen čtyři.

hanča34
13.11.2016 4 z 5

Zatím nejslabší kniha této autorky, druhá polovina byla lepší než první. Ale jinak ji mám mezi oblíbenými autory.

Zuzka222
09.11.2016 4 z 5

Kniha má pro mě pomalejší rozjezd, chvíli trvalo než jsem se začetla. Poté mě ale příběh nadchl. Jsem ráda, že autorka využila téma ochrany zvířat a životního prostředí, čtenáře to nutí k zamyšlení a možná si z toho i odnese něco málo do života. Možná bych dala i 5*, ale konec byl pro mě až moc ,,happyendový", což trochu zkazilo celkový dojem. Myslím, že alespoň nějaký ,,neúspěch" by tomuto příběhu slušel mnohem více než podle mě dost vnucený závěr, že všechno dopadlo úžasně, všichni jsou super šťastní, atd.

michaela3483
06.11.2016 2 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky a moc mě nenadchla. Děj byl zajímavý, ale konec byl celkem předvídatelný.

NikaMirka
05.11.2016 5 z 5

Zatím asi nejslabší kniha, kterou jsem od JoJo četla. Přesto nemohu jinak a dát pět hvězd, protože příběh, hlavně konec, mě neuvěřitelně dojal. Naprosto jsem se našla v hlavní hrdince (až na ty lodě - ty fakt nemusím), vím, jak těžké je začít věřit, jak náročná je výchova dítěte, hlavně když někoho ztratíte, nebo se bojíte a na všechno jste sám! Doporučuji, ale spíš "proložit" mezi jinou četbu, než po jiných knížkách od JoJo.

hnilda3
29.10.2016 5 z 5

Jojo opět nezklamala :-) Kniha krásná, autorka opravdu umí překvapit a píše úžasně (nelíbí se mi tedy české překlady jejích knih, ale čtu anglicky a je to mnohem lepší :-) )

WerczaG
27.10.2016 5 z 5

Moc se mi kniha líbila.pěkná zápletka a rozuzlení.příběh je popisován u zátoky což bylo moc pěkně...

DasaN
26.10.2016 4 z 5

Začátek knihy je trocho zdlouhavější, tak mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale závěr se celkem povedl. Je to příjemná oddechovka na podzimní večery.

MonikaKK
23.10.2016 5 z 5

Říkala jsem si, že už nenajdu nic podobného jako Nicholas Sparks, jeho styl příběhů, nečekaných konců. Vypadá to, že jsem našla :) . Za mě 5 hvězd za super romantický zajímavý příběh, s nečekaným koncem, čtivý, oddechový, možná i trochu napínavý.

carolinesbook
21.10.2016 3 z 5

Ze všech knih, co jsem od Jojo četla, byla tato nejoddychovější a výjimečně skončila i happyendem :-) Styl psaní autorky se mi jako vždy líbí, ta nepředvídatelnost děje do poslední chvíle, pocity a myšlenky jednotlivých osob příběhu, to je přesně to, co dělá její knihy tak čtivé. Oceňuji příběh trošku z jiného prostředí.

MaruškaV.
15.10.2016 3 z 5

Příjemná oddechovka :)

avalonek
12.10.2016 5 z 5

Naprosto úžasné.Nádherný příběh,od kterého jsem se nedokázala odpoutat.Je na něm vidět,že i maličkosti dokážou člověka změnit.Že i smutný příběh může mít dobrý konec.Prostě někdy opravdu platí,že všechno zlé je k něčemu dobré.

novakovaterka22
06.10.2016 3 z 5

No kde mám začít. Knihu jsem četla měsíc a zhruba 5 dní. Prožila jsem u ní spoustu emocí, ale musím jí hodnotit 3 hvězdičkama. Pro začátek jsem si vybrala asi špatnou knihu od Jojo Moyes, ale příběh byl napínavý, nepředvídatelný pro mě a rozhodně si od Jojo ještě něco přečtu. :)

eva198
05.10.2016

První půlka knížky mě moc nenadchla, prřemýšlela jsem že ji ani nedočtu. ale druhá půlka.. tu jsem přečetla jedním dechem. Tušila jsem že to bude happyend, ale že to dopadne až takhle.. to jsem nečekala. za mě palec nahoru !!! těším se na další knížky od této autorky

PeLin
02.10.2016 4 z 5

Nádherná knížka, která vás chytne za srdce. V první polovině se toho příliš mnoho neděje a vše je opředeno tajemstvím, ovšem v druhé polovině se dozvídáme o minulosti hlavní hrdinky, která vás citelně zasáhne. Vyprávění z pohledu několika postav mi vůbec nevadilo, ba naopak to knize dle mého prospělo. Knížka je velmi čtivá a po přečtení ve vás zanechá smíšené pocity.
Pro všechny, kdo mají rádi srdceryvné příběhy s dobrým koncem, doporučuji :)

mariva
05.09.2016 4 z 5

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. Střídání osob, které vyprávějí jednotlivé kapitoly, působilo dost rušivě a hlavně ze začátku, kdy se toho moc nedělo, to bylo trochu chaotické. Druhá půlka knihy už dostala spád a četla se jedním dechem a i když se brzy dalo vytušit, jak to všechno dopadne, byl to zajímavý příběh.

michaela3913
02.09.2016 5 z 5

Od spisovatelky druhá nejlepší kniha..aspoň pro mne.. zajímavé téma. Palec nahoru:-)

Toňula
31.08.2016 4 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla, opět nezklamala, pojila v sobě zajímavé téma, neobvyklé prostředí a správnou dávku romantiky.

Mellisek
30.08.2016 4 z 5

Musím uznat že se mi kniha líbila, byť mi v ní něco chybělo. Miluji knihy které něco dávají jisté porozumění sobě samotné apod. Tato to má. Zápletka krásná :-) Finish fakt vydřenej :) Uvidíme uvidíme :-) škoda že Moyes nepíše další knihu jelikož navazovani na než jsem tě poznala v plánu číst nemám co od ní číst =)

IvankaM
17.08.2016 5 z 5

Toto je první kniha, co jsem od spisovatelky četla a hned jsem si dneska běžela koupit další, protože to nelze popsat jinak jak naprosto ohromné dílo. Kniha měla všechno. Tajemství, akci, lásku a těžče vydřený happy end. Kniha se četla sama a strašně jednoduše. Moc se mi to líbilo.