První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1451 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

vik_torie
29.08.2020 4 z 5

Nápad je rozhodně nápaditý a kniha se čte velice dobře, ale v pár částech by to chtělo více okořenit, chybí tomu takové to "wow".

Verys58
08.08.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale říkala jsem si, že jedna kniha by stačila.
Ke přečtení druhého dílu mě navnadila poslední věta Anabel v závěrečné kapitole a dodatek samotné Kerstin. Tak uvidíme, co další kniha přinese.

Dani3
06.08.2020 3 z 5

Zajímavý nápad mít možnost nahlédnout do snů ostatních. Škoda, že na tom autorka víc nezapracovala. Kniha je určena mladším čtenářům, nepopírám, že je to čtivé, ale je to celé tak nějak o ničem. Čekala jsem trochu víc tajemna.

Ajax68
30.06.2020 5 z 5

Četla se úplně skvěle. Měla jsem ji practenou za dva dny. Kerstin Geir píše úžasně. Četla jsem od ní i Drahokamy a ty jsou taky dokonale. Stříbrne knihy snů jsou prostě skvělé.

Oliviao
22.06.2020 5 z 5

Horzne me bavilo cteni tehle knizky, uplne jsem se v Liv videla a nemohla jsem se od ni nikdy poradne odtrhnout, bylo to tezke ji prestat cist, vzdycky jsem si rikala jeste jednu kapitolu a dost :Ddd. V poslednich 2 kapitolach jsem byla nejvic napjata ale nastesti to nejak spatne neskoncilo..Dej i postavy mi prirostli k srdicku a ja uz se nemuzu dockat az si koupim druhy dil a ocitnu se zase v tom znamem snovem svete ;))

lucakuca
05.06.2020 5 z 5

Perfektní čtení. Vtipné, tajemné, svižné (zní to sice jako bych popisovala zážitek s týden odleželým tatarákem), ale opak je pravdou. Na co jsem tak dlouho čekala, než jsem se do toho pustila?

lucygreen
04.05.2020 5 z 5

Dala jsem si rereading asi po třech letech a ze začátku jsem úplně nevěděla, jestli to byl dobrý nápad, ale pak mě to zase chytlo, miluji čtivost i postavy. Zpětně byla opět celá kniha super, i začátek :). Chystám se udělat rereading i na ostatní díly a už se na to těším.

MayaBu
23.04.2020 5 z 5

Ideální kniha na zlepšení nálady, ověřeno. (už potřetí :)

Milé YA, které nemá žádnou hloupoučkou hlavní hrdinku a autorce nechybí vtip. Ano, ten "fantasy aspekt" zápletky mohl být asi trošku dotaženější, ale od toho tu máme další díly, ne? Liv, Henry i některé další postavy (dokonce i ten nepříliš chytrý klučina Jasper) mi už zkrátka přirostli k srdci.

Nelča560
19.04.2020 5 z 5

Kniha je velmi originální.Autorka vymyslela úžasný svět kde se můžete navštěvovat ve snech.Kniha mě pobavila a hlavní postavy jsem si zamilovala. Určitě doporučuju.

neheria
04.04.2020 4 z 5

Jedna z knih (a sérií), které můžu číst pořád dokola a stále mě baví. Oproti Drahokamům Kerstin u Stříbrných knih očividně strádala nad dějem a zápletkou. Nápad je to skvělej, možnost navštěvovat se ve snech, ovládat je... že každýho reprezentují jeho dveře. Boží. Postavy jsou taky nanejvýš povedený, nijak komplikovaný, ale povedený. Děj je ale katastrofa, námět měl dle mého mnohem větší potenciál a vůbec nemusel být tak... přízemní. Nicméně pěkné oddychová fantasy.

Elka252
03.04.2020 5 z 5

Tato kniha je nádherná. Nevím co k tomu dodat. Úžasná!!!

Obcasctu
01.04.2020 4 z 5

Na straně 253 se nachází citace ze Zlatého kolovratu z Erbenovy Kytice, a tak by mě zajímalo, jestli se tato citace nachází i ve vydáních v jiných jazycích. Nečetl jste někdo v cizím jazyce?

picris
27.03.2020 4 z 5

Navzdory některým nelichotivým komentářům jsem knihu začala číst a nakonec mne velmi mile překvapila. Čte se to lehce a příjemně. Hlavní hrdinka je sympatická. Příběh je zasazen do pěkného prostředí a fanstastika je zde originálně a pěkně fantasticky znázorněná. Z počátku mi některé dialogy přišly trošku dětské, ale poté se člověk dostane do děje a pochopí ta slova. Vytkla bych tedy snad jen nějaké ty chyby, kdy je jasně vidět, že nebyl text detailně zkontrolován. Co naopak vyzdvihnu je obálka knihy, která sama o sobě láká ke čtení.

Kristulda
27.02.2020 2 z 5

No serii mám půjčenou, upřímně sem čekala mnohem mnohem více. Tento díl byl celkem plochý nějak to nemělo náboj, čekala sem, že se pořad něco stane ale nestalo.

SimčaSamková
11.01.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, rozhodně patří mezi mé oblíbené knihy. Všechny knihy, které jsem od autorky Kerstin Gier četla, se mi líbily a tahle nebyla výjimkou. Vtáhla mě do děje a každý den jsem se těšila, až si k ní zase sednu. Hlavní postava mi byla velice sympatická a děj mi přišel opravdu zajímavý. Bavily mě hlavně části, které se motaly kolem snění. I přes to, že je kniha fantasy, jsem měla místy pocit, že to, co se v knize odehrává je opravdové. Nejen že se mi líbil děj knihy, ale takové malé plus dostala kniha i za to jak vypadá. Vím, že bych neměla soudit knihu podle obalu, ale kniha byla opravdu krásná, jak zvenku tak zevnitř. Velmi se těším až si přečtu další díly. Celkově bych knihu doporučila spíše mladším dívkám, ale tím, že to není typický dívčí román, by se mohla kniha líbit i dospělým.

WowKokinko
08.12.2019 3 z 5

Kniha je takovým průvodcem k dalším dílům, rozhodně je určena mladším čtenářům ale i starší zaujme svým nápadem a myšlenkou :)

TeriLin1111
22.11.2019 4 z 5

Velmi dobře se kniha četla. Oblíbila jsem si skoro všechny postavy a taky charakter hlavní hrdinky. Není to přehnané fantasy, i když se tam objevuje téma jako např. démoni tak je to stále propojené s realitou. Velmi originální nápad a vřele doporučuji. Nemohu se dočkat na další díly !

Antilopa
09.11.2019 4 z 5

Pěkná knížka, podle mě slabší než drahokamy

Alex.rrr
05.11.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nejedná se o typickou "youngadultovku", kde je hlavní hrdinka slípka toužící po fešákovi ze střední. Příběh se mi líbí z důvodu, že hlavní hrdinka je dost svérázná i pragmatická. Styl psaní je skvělý. I přes fantasy prostředí, si kniha nechává reálný ráz, protože přece se to fantasy děje ve snech, a kdo ví, co se v nich každému děje :).
za mě palec nahoru.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Je to pro mladší čtenáře, ale je to milé a roztomilé a vyprávění naprosto fajnové.