První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1451 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

warca
21.04.2015 5 z 5

Od autorky jsem četla už Diamanty a ty se mi moc líbily a byla jsem z nich strašně nadšená. Jedna knihovnice mi řekla, že je tato kniha slabší než oni, ale to mě neodradilo. A rozhodně jsem nelitovala! Každou chvilku jsme se něčemu v knize smála, příběh měl rychlý spád a chytlavý děj. Rozhodně se mi to zdálo dost originální a líbila se mi i hlavní hrdinka, kterou jsem si hned oblíbila. Těším se na další díly!

no to zase ne...

09.04.2015 5 z 5

Já okamžitě chci druhý díl!
JINAK SE ZBLÁZNÍM A SKOČÍM Z MOSTU!!

Erudite
09.04.2015 5 z 5

Překrásná kniha, která se čte sama. Těším se na další díl jako malé dítě.

09.04.2015 5 z 5

MILUJU TU KNÍŽKU JE PROSTĚ SUPER!

Anne97
08.04.2015 4 z 5

Skvělá kniha, plná humoru, romantiky a tajemna. Mohu jen vřele doporučit. Od začátku do konce jsem si čtení užívala a děj doslova hltala. Začátek nastartoval v čtenáři spoustu otázek a tak nezbývalo než bez dechu číst až do poslední stránky. Musím, ale říct v druhé části děj začal pokulhávat a přišlo tak trochu zklamání. Zodpovězení některých otázek se mi zdálo odbyté, málo promyšlené nebo tak nějak nesedělo k původnímu tajemnu. Po prvotním nástupu jsem čekala trochu víc. Nicméně to ale jen povzbuzuje moji zvědavost na další díly.
Co se týče hlavních postav, Liv jsem si okamžitě oblíbila, ale ještě víc k srdci mi přirostla její sestra Mia se skvělými postřehy a pohotovými odpovědmi. Kdo mi naopak nesedl byl Henry. Moc fajn kluk, ale s tím jak jsou si s Liv podobní mi přijde, že se k sobě úplně nehodí. Charakterově mi se líbil daleko víc Grayson...
Už se opravdu těším na pokračování ;)

Antoaneta
08.04.2015 4 z 5

Krásná obálka a zajímavý a nápaditý příběh tak se dá charakterizovat tato kniha.Mně se líbila, moc jsem se na knihu těšila a rozhodně nejsem zklamaná.Za sebe mohu doporučit stojí za přečtení.

Sušenka1556
22.03.2015 5 z 5

Skvělá!
Nemůžu se dočkat na druhý díl!!!

Alex27
21.03.2015 5 z 5

Mé sny u čtení ožívaly. Musím přiznat, že by se mi dveře ve snech líbily, objevovat tajemství, slídit, jedním slovem tahle knížka je krásná, perfektně napsaná a doporučuji si ji přečíst.

Candide
19.03.2015

Děcka si hrajou na spiritisty, stěhujou se a píšou blog. A pro ty natvrdlý, kteří doteďka nic nepochopili, samozřejmě obsáhlé vysvětlení na závěr!

BojácnéKuře
09.03.2015 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!! :D:D Autorka měla velmi zajímavý nápad. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :) A taky by mě zajímalo, jaké snové dveře mám já..... :D

Ethela
28.02.2015 5 z 5

A jaký dveře mám já? :)

vikimi
19.02.2015 5 z 5

Krása, krása!
Bylo to super čtení - akorát moc krátké :D - autorka píše skvěle. Některé vtípky jsou nezapomenutelné. Určitě doporučuji! Mám pocit, že jsem se i více oblíbila hlavní hrdinku Liv než u Šutrů Gwendolyn. I Henry mi možná více seděl než Gideon, ale nevím, nechci srovnávat. Kniha ale určitě překvapila a potěšila :) Zajímavý nápad i téma

SPOILER! a sice úryvky z knížky!!!
Pár částí, které mě doslova očarovaly:

1. ze str. 158
Mezitím jsme poznali přes padesát odstínů bílé a vybraly ty s nejpěknějšími jmény("starou krajku" pro Lottie, "sněhobílou" pro Miu a "lasturu" pro mě), přičemž se Florence ukázala jako překvapivě sebejistá rádkyně a Grayson coby barvoslepý.("Děláte si ze mě srandu? Vždyť je to všechno bílý!")

2. ze str. 247
Henry se jako obvykle opřel zády o knihovnu a založil si ruce. Jasperova matka nejspíš měla zálibu v pastelově vyvedených milostných románech a mě dosti iritovalo číst hned vedle Henryho hlavy tituly jako"Polib mě, rebele" a "Nech mě zemřít ve tvých silných pažích." Raději jsem od něj odvrátila zrak.

3. ze str 248 a 249
Pohledem jsem doputovala K Henrymu, ale musela jsem se hned podívat jinam, protože trochu naklonil hlavu a já jsem si hned za jeho uchem přečetla růžová písmena : Divoká touha". Ach bože, nenáviděla jsem knižní vkus paní Grantové. Proč nemohla číst thrillery?

4. ze str 287
Nebo byl Henry prostě jen nemocná a já jsem se fakt úplně pomátla. Protože jsem vážně uvažovala, jestli si mohl na snové chodbě, kde táhlo, uhnat rýmu. Tolik na téma zdravý lidský rozum.

- a podobných scén je tam ještě víc, já ocenila hlavně tyhle :D
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

hrubik
14.02.2015 5 z 5

Příjemné snění od začátku do konce :-)

Tinoušek
28.01.2015 4 z 5

"Šutry" byly rozhodně podle mě lepší, ale tato knížka mile překvapila :-)
Čtivé, zábavné, originální... Moc hezká kniha, už se těším na další díly :-)

Roselunda 1928
28.01.2015 5 z 5

No, přečetla jsem si to znovu, a líbilo se mi to víc, než po prvním přečtení :3 :D 4,5 :D

Tarrei
16.01.2015 5 z 5

Knížce dávám 5 hvězd, i přes její nedokonalosti. Děj byl sám o sobě docela kýčovitý, i když nápad to byl velmi zajímavý. Věc, která mě zaujala a zároveň přiváděla k nepříčetnosti, bylo rozdělení kapitol a jejich obsahu. Musím jinak souhlasit s většinou a to, že kniha byla velmi pohodová a krásně se četla. Sama jsem si občas připadala, že sním s nimi. Určitě se brzy vrhnu na další díl.

ElisR1
13.01.2015 5 z 5

To bylo něco naprosto úžasného. Opět výborné čtení, které chytne a nepustí. Rozhodně se ke čtení této knihy zase někdy vrátím.

jana5962
06.01.2015 4 z 5

Moc fajnová knížka :). Ze začátku jsem měla za to že je to pro mladší čtenáře a asi taky je, ale i tak mě bavila. Je to taková fajn kniha na odpočinek po náročném školním dnu. Spisovatelka mě rozhodně nezklamala.

Egí0
07.12.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Patří do jedné z mých nejoblíbenějších, společně s knihami drahokamy. :) Spisovatelka příběh napsala poutavou formou. Kniha mě zaujala hned od začátku, kdyby ne, tak bych se čtením hned přestala, protože knihy, které mě nenadchnou na začátku, mě nenadchnou ani v polovině příběhu... :) :D Příběh je napsán i humorně, což dost oceňuju :D...Je napínavý, humorný,..... prostě SKVĚLÝ! :)
Liv je mi velmi sympatická, a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl :)....