První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1454 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

adele5489
31.12.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek!♡,už se těším až si koupím další dva díly. Je to moje první knížka od této spisovatelky a strašně se mi líbila:)♥

i.love.books@
23.12.2015 4 z 5

Autorka má úžasné knihy

Jackie55
22.12.2015 5 z 5

Tahle knížka se mi hodně líbila. Má pěknou obálku(na kterou jsem se nalákala) a spisovatelka má dobrý nápady a velkou fantazii. Ten nápad se sny se mi moc libí a tak se rovnou vrhám na druhý díl a jsem zvědavá co se bude dít v dalším díle.

Musím ale říct že se mi zatím tahle trilogie víc líbí než drahokamy.

stepka3765
20.11.2015 5 z 5

Tak za prvé ta obálka je božská, nejhezčí co jsem zatím viděla. A obsah knížky je taky dokonalý! Jdu pokračovat druhým dílem.! :)

Nina07
14.11.2015 5 z 5

Uzasna knizka,opravdu jsem necekala ze bude tak dobre uz se tesim na dalsi dil,nemohla jsem se od knizky odtrhnout opravdu vrele doporucuju:)

Eleanor-ka
12.11.2015 3 z 5

Tak tohle pro mě bylo bohužel zklamáním. Do knihy jsem se pustila moc ráda, jelikož mě Kerstin Gierová už před tím neskutečně oslnila s její Rudou jako rubín, která je nesmírně úchvatná a propracovaná, ale První stříbrnou knihu snů musím hodnotit průměrně. Moc mě to nebavilo a ani po polovině čtení mě to o ničem nepřesvědčilo a proto jsem ji nedočtla. Zdá se mi, že narozdíl od Drahokamů se v této sérii už ztrácí autorčiny nápady... Opravdu mě to moc nezaujalo, přišlo mi to krapet i laciné. Ale u této autorky ještě popudu, jelikož mě přesvědčila o tom, že umí opravdu výjimečně psát...

munisek1
10.11.2015 5 z 5

Kerstin je boží,ty knižky jsou moc pěkně!!!

DiDi123456789
08.11.2015 5 z 5

Kerstin Gier je literární bohyně, jinak se ani nedá po Drahokamech a téhle nové knižní serii nazvat. Úžasná knížka!!!

NatkaKročková
08.11.2015

Kerstin Gierová má skvělé knížky. První stříbrná kniha snů mě moc moc bavila..Už se těším až vyjde třetí díl!

anibeni
01.11.2015 5 z 5

Kniha mě hodně bavila.... Vtáhla mě do děje a nepustila, dokud jsem knihu nepřečetla. Je vidět, že Kerstin Gier umí psát, protože to od ní nebyla první kniha, která mě připoutala ke svým stránkám... Těším se na další díl...

šipulka
01.11.2015 5 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně. Tak moc mě to bavilo, že jsem si jí musela koupit.

Ivuska.09
24.10.2015 3 z 5

Knihy od Kerstin Gierové mě prostě baví. A tahle kniha je příjemným únikem do světa snů a fantazie.

Lumine
16.10.2015 5 z 5

Da bum!
Další skvělá kniha od této skvělé autorky! Děkuji moc za nahlédnutí do snů a těším se na další díl!

barbora7364
08.10.2015

Moc čtivá knížka. Za den jsem přečetla asi 200 stran (nemohla jsem kvůli tomu ani jít spát). Ale děj ještě moc nechápu a potřebuju si ho ujasnit. Série Drahokamy se mi líbila víc, ale rozhodně doporučuji i tuto.

Maysonnie
06.10.2015 5 z 5

Knížka se mi celkově moc líbila :)
Má velmi zajímavý a originální děj, který jsem nikde neviděla a donutil mě taky tak trochu přemýšlet nad tím, co se v noci děje v hlavě mně. I když jsou sny Liv nereálné, někdy je fajn se odpoutat od reality a přemýšlet nad tím nereálným.
Knížka se mi fakt hodně dobře četla, řekla bych že z autorů od kterých mám všechny moje knížky mi styl psaní Kerstin vyhovoval asi nejvíc. Knížka se četla opravdu jako po másle, rychle, byla srozumitelná a nic jsem si nemusela číst víckrát, abych to pochopila.
Jsem zvědavá na Druhou stříbrnou knihu snů, ke které se snad brzy dostanu! :)

Samira
09.09.2015 5 z 5

Jsem moc vděčná za další skvělou sérii od autorky, mnou milovaných drahokamů. Propracovaná, zajímavá, vtipná a originální první kniha s velkým potenciálem. Jsem zvědavá, co na nás čeká v druhém díle, konec knihy více než navnadil. Kniha nemůže zklamat, doporučuji!

Emma8
07.09.2015 5 z 5

Asi ne tak dobré, jako drahokamy, ale taky samozřejmě skvělé!

sophia22
02.09.2015 4 z 5

Tak teď jsem ji dočetla...Asi před deseti minutami. A mám z ní takový zvláštní pocit. Víc se mi tedy určitě líbily Drahokamy. Původně jsem si myslela, že taková ta hrdinčina "big love" bude Grayson, tak jsem se pořád těšila, až z tama Henry (neobvyklé obyčejné jméno) konečně vypadne...moc jsem si ho neoblíbila, nepřipadá mi nijak zajímavý. Zdá se mi to takové podezřele jednoduché, sympatie oboustrané, žádná zápletka, překážka či odměřenost? Tak doufám, že se z Henryho ještě něco vyklube. Jinak, mám pocit, že autorka se snažila být až příliš vtipná, po chvíli mě to začalo celkem otravovat. Secrety tipuji na Florence, Anabel, nebo možná Jaspera (protože ten vypadá, že to určitě nebude on). Tak to je asi veškerá kritika, co mě napadla, hrozně mě to štvalo, tak to musím nějak vyfiltrovat. Jinak se mi kniha líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout(ještě že zatím nezačala pořádně škola). Spousta věcí mě překvapila a pobavila....a už zítra si hodlám jít do knihovny pro druhý díl! :)

Knižní_kout
01.09.2015 5 z 5

Výborná kniha! Určitě doporučuji, protože je jedna z mála knih u kterých jsem se zasmála.

Thackery14
31.08.2015 5 z 5

Naprosto okouzlující knížka a důkaz, že paní Geirová opět nezklamala!
Po naprosto úchvatné sérii rubínů jsem se kapku bála, že knížka bude nudná, ale opak byl pravdou. Liv a její sestra Mia jako vždycky perlily o sto šest a já se nad knížkou mockrát popadala za břicho. :D Nad knížkou se tedy rozhodně nudit nebudete, kniha vám doslova mizí pod rukama a námět je nanejvýš okouzlující. Tohle musí mít každý snílek u sebe v poličce. ^^