První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1454 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

anishta
23.08.2015 5 z 5

Tak to bylo kouzelné. Těším se na další díl. Námět snů je skvělý. Zamilovala jsem si tuhle knihu. :)

LenieCup
20.08.2015

Super knizka. Nevite nekdo kdy ma vyjit treti dil?

PandaGirl
12.08.2015 5 z 5

Fakt Kerstin Gierovou nesnáším za to, že píše tak skvěle! Kvůli ní se těším dlouhou dobu na knihu, a pak to během cca. dne přečtu? No co z toho mám?!
Vážně, mě tahle autorka nezklamala. Její styl je neskutečně čtivý. Příběh byl zajímavý a docela mě pobavil. No chvílemi předvídatelný, sem tam překvapující. Ze začátku jsem se plácala v postavách. Díky bohu jsem se ve čtvrtině konečně chytla.
Myslím si, že je to opět povedená knížka a rozhodně jí ráda doporučím :)

any.anna
11.08.2015 5 z 5

WAU další super dílo z dílny Kerstin Gier.
Drahokamy mně úplně uchvátili a tohle je úplně stejně SUPER i když úplně jiný.
Ze začátku jsem ji s drahokamama furt srovnávala ale jestli jste ji ještě načetli tak to rozhodně nedělejte .
Liv je suprová hrdinka a Henry se k ni hodí. Ale mně se z celé knížky nejvíc líbila Lottie ta byla sladká:). To co se stalo na konci bylo suprově nečekaný. Miluju nečekaný zvraty a záporačky které se tvaří jako svatý
Tahle knížka si prostě nezaslouží nic jinýho než 5 hvězdiček:).

Adunkagildaliv
09.08.2015 5 z 5

Kniha byla moc a moc dobrá doopravdy jsem jsi jí užila byla to knížka z těch nejoblíbenějších ,které jsem četla . Jestli máte rádi detektivky doporučila bych Pátračku Gildu .

tarabas
26.07.2015 5 z 5

Hezky napsaně. Kombinace trochu napětí, trochu humoru, trochu mystiky, malinko romantiky. Super. Určitě jdu i do druhého dílu.

KleaM
16.07.2015 3 z 5

Nějak to nemůžu dočíst, nechytlo mě to. Zřejmě mi trochu vadí, že Liv je ještě takové dítě a celá kniha na mě dělá dojem spíše čtiva pro děti, což už dávno nejsem.

Aneee
11.07.2015 5 z 5

Kniha byla naprosto to co jsem hledala, už před delší dobou jsem četla opravdu dobré knížky (které se v dnešní době dost špatně hledají) a doufala že zas na nějakou narazím. Jakmile jsem si knihu pořídila stala jsem se naprosto závislá a musela jí dočíst. Děj i styl psaní mě ohromil, kniha je zábavná,vážná a taky trochu romantická . Nejvíce mě zajímali scénky mezi Henrym a Liv, které jsem měla opravdu živě v hlavě. Knihu vřele doporučuji a ačkoli druhý díl je o něco slabší těším se na 3.

marasaj
11.07.2015 5 z 5

Váhala jsem jestli dám 5 hvězdiček, ale musela jsem. Tato kniha si to zaslouží. Už na prvních stránkách vás to chytne a do konce nepustí. Musela jsem pořád číst a číst, protože jsem byla zvědavá jak to dopadne. A pokud jsem knihu musela odložit, těšila jsem se až se zase vrátím ke čtení.

Ivanule
06.07.2015 4 z 5

Co rict?Sice uzmi neni nejakych nact uz par let,ale obcas se do tehle doby v knizkach vracim:) Od autorky jsem cetla jeji predchozi trilogii a moc se mi libila,a tak jsem se tesila,az ji vyjdou dalsi a muzu rict,ze me mile potesila:) Oddechova knizka,ve ktere muzete snít a treba se i vase sny stanou skutecne:) Samozrejme jen ty dobre:))

danielosbourne
19.06.2015 5 z 5

Jedním slovem krása. Jak jsem se původně bál, že sáhnout po téhle knize bude špatná volba, opak se stal pravdou. Tahle kniha je právě taková, jakou jsem potřeboval dostat do ruky hned po mých absolventských zkouškách. Nenáročná, skvěle napsaná, s příjemným dějem a neuvěřitelně milými postavami. Vůbec se nebojím dát knize plný počet hvězd, protože Kerstin Gierová se mi přesně trefila do noty a několikrát se jí podařilo mě rozesmát pomocí sarkastických poznámek, kterých je v knize nespočet. A rozesmát mě se nepovede jen tak ledajaké knize. Jsem rád, že jsem kdysi tuhle knihu vyhrál a mohu jí tak mít, v této době již s druhým dílem, ve své knihovně.

kendllajf
19.06.2015 3 z 5

Super kniha . Těď ji čtu , ale něco mi tam chybí. Ten elán. Sice chápu ten děj, ale..... Moc mě to nenapíná. Ale jinak super

viky.rella
04.06.2015 5 z 5

Jedna jediná nevýhoda-Stala jsem se na ní závislá.
Doporučuji!!!!!!!!!!!!

Julia_pt
03.06.2015 5 z 5

Knížku jsem četla 3 dny a vždy bylo těžké ji odložit. Moc se mi líbila a ráda si přečtu i pokračování :) Skvělá spisovatelka !! :)

AnnieBarming
28.05.2015 5 z 5

Vtipná, čtivá ( jako snad všechno od Kerstin Gier:) Měla zajímavý konec, ve kterém se všechno vlastně zase otevřelo, takže se moc těším, až si přečtu 2. díl. Hlavně jsem zvědavá, kdo je Secrecy:)

Anne42
27.05.2015 5 z 5

Skvělá knížka se skvělým humorem. Akorát ten konec mi přišel trošku nudný a takový "fakt nečekaný", ale možná jsem jenom přečetla až příliš mnoho knížek :-D

eliska5529
16.05.2015 5 z 5

Naprosto skvělé počtení, myslím, že snad není co bych mohla vytknout. Knížka se čte úplně sama. Mimo jiné kompletně zasáhla mé podvědomí, od přečtení se mi úspěšně daří uvědomovat si, že sním - bohužel jsem své snové dveře ještě nenašla, držte mi palce při hledání. :)

artabanb
15.05.2015 2 z 5

Romantika. Co čekat?

calistam
26.04.2015 3 z 5

Oddechovka. Pobavila mě zápletka s démonem, těším se na pokračování :-)

Barbastelle
22.04.2015 4 z 5

Ježkovy oči! Já mám prostě pro Kerstin Gier slabost a ty její knížky pro holky mě neskutečně baví. Už se těším na pokračování. Je to čtivé, každý bude mít chuť přemýšlet nad svými dveřmi do krajiny snů a ještě je to tak milé. Pro toho, komu se líbily drahokamy, je tohle rozhodně povinná literatura.