Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3404/bmid_strasidlo-cantervillske-XTx-3404.jpg 4 1244 185

Duch sira Simona je vytržen z poklidné existence na anglickém zámku Canterville, kde už po staletí osvědčenými metodami úspěšně děsí generace svých potomků. Nový majitel, vyslanec Spojených států amerických, je osvícený muž, který nemá pro astrální jevy nejmenší pochopení. Strašidlo, vtělení evropské romantiky a nostalgie, je konfrontováno s představiteli Nového světa, kteří byli tehdejšími Brity vnímáni jako vulgární, přízemní zbohatlíci. Rubáš tečkovaný hřbitovní prstí, rezavá dýka a krvavá skvrna svádějí marný hoj s Pinkertonovým nedostižným cídičem a Tinkturou doktora Dobella. Naštěstí je tu ještě vyslancova dcerka, půvabná a laskavá Virginie, která příběh dovede až ke smírnému konci.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Canterville Ghost , 1887

PeťkaW.
29.03.2017 3 z 5

Jednoduchá, krátká knížečka na jeden večer pod dekou s čajem v ruce, kdy chcete číst něco oddechového, ale zároveň klasického. Příběh se příjemně čte. Místy se smějete, jindy trochu bojíte a celkově jsem si ze čtení odnesla docela milý zážitek a pocity ;). Strašidlo Cantervillské je klasika, která nenudí.

globetrotter
20.02.2017

Zdarma poslech knihy Strašidlo cantervillské online: https://www.youtube.com/watch?v=Su76nvjAIGk

Tynulda
09.02.2017 2 z 5

Příběh mě nezaujal, nebavilo mě ho číst.

hellena1523
04.02.2017 5 z 5

Krásný příběh! V určitém smyslu nadčasový...sir Simon mě okouzlila jako dítě a když jsem se k němu v dospělosti vrátila, vrátily se i všechny mé dětské pocity spojené s ním. V dospělosti jsem však více ocenila i humor, nadsázku i tu romantiku a nádhernou nostalgii.

aktijnov
26.12.2016 4 z 5

Krásné čtení!

stelusha
20.12.2016 5 z 5

Dávno som sa tak dobre nezabavila pri čítaní ako pri tejto poviedke. V podstate veľmi jednoduchý dej, ale tak skvelý námet a tak krásne popísané! Za na výborné. :)

chlo0opek
12.12.2016 3 z 5

Příběh celkem o ničem zásadním, ani se 2x dobře nečetla, aspoň že byla tak krátká. Čekal jsem od této knihy rozhodně víc. Lehce slabší 3*.

Asheen
22.11.2016 4 z 5

Nádherný jemný příběh, lehoučký, vtipný a dojímavý :)

I_love_books
16.08.2016 4 z 5

Zajímavá pohádka s hororovými prvky a obrázky, ve stylu Oscara Wildea, který mě opět nezklamal.
Knize dávám čtyři hvězdičky, je to čtení spíše pro odpočinek a zábavu.

sarekaslukova
10.08.2016 4 z 5

Lehká, krátká, vtipná povídka. Nevím čím to, ale dvojčata jsem si představovala jako Weaslyovic dvojčata. Místy mi bylo strašidla trošku líto, jak se snažil o ni mu to vždy nějak překazili, toho muselo hrozně ponížit.

stolbice
26.05.2016 5 z 5

Moc pěkný, humorný příběh psaný svižným, lehkým stylem. Trochu mě mrzí, že pan Wilde nepopsal i to, co se dělo se slečnou Virginii, když byla se strašidlem, ale asi chtěl nechat prostor fantazii... :-)

Hecate23
17.05.2016 5 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že toto je spíš čtení pro děcka. Četla sem to když mi bylo asi 11 a hrozně se mi to líbilo, tak nevím jestli bych z toho byla stejně vodvázaná i teď.

Rose18
01.05.2016 2 z 5

Čekala jsem od toho trochu víc. Příběh mě poměrně nudil.

Manyna
23.03.2016 4 z 5

Malá jednohubka, když nechcete číst nic extra náročného, u které se příjemně pobavíte.

Phorbo
09.03.2016 5 z 5

Jak jsem se dlouho odvažoval do Obrazu či Lady, tak jsem si vybral něco kratšího. Čekal jsem nějakou velmi seriózní četbu, jelikož na klasiku si moc nepotrpím, ale byl jsem velmi mile překvapen. Je to krátká povídka, ale není to na škodu, všechno důležité se v povídce řeklo a událo. Za mě velká spokojenost.

Esk
30.07.2015 4 z 5

Dobré čtení. Americkou rodinku i jejich "vynalézavé děti" bych teda už podruhé číst nemusela, ale to dokazuje jen jejich perfektní vykreslení autorem :) Příjemná povídka - doporučuju.

mdracek
11.07.2015 4 z 5

Zajímavá povídka o bohaté americké rodině, která se přestěhuje na anglické panství, ve kterém bydlí duch dřívějšího pána. Líbila se mi obzvlášť dějová linie mladé Virginie a vévody, a samozřejmě taky Wildeův styl psaní.

Salci
22.06.2015 5 z 5

Anglickou literaturu jsem nikdy moc nemusel, ale díky spisovatelům, jakým je Oscar Wilde, ji začínám poslední dobou přicházet na chuť. Strašidlo cantervillské je geniálním počinem. Svižnost, humor, napětí, zkrátka vše, co má dle mého názoru ideální "odpočinkové" dílo obsahovat. Myslím, že tuto povídku si nelze nezamilovat.

Janet11
04.05.2015 4 z 5

Knihu jsem četla poprvé už v dětství a ráda po ní sáhnu ještě dnes. Pěkná povídka s krásnými ilustracemi, jen konec by mohl být trochu propracovanější.

Véča
17.04.2015 4 z 5

Příjemné pohodové čtení na večer. :)