Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3404/bmid_strasidlo-cantervillske-XTx-3404.jpg 4 1244 185

Duch sira Simona je vytržen z poklidné existence na anglickém zámku Canterville, kde už po staletí osvědčenými metodami úspěšně děsí generace svých potomků. Nový majitel, vyslanec Spojených států amerických, je osvícený muž, který nemá pro astrální jevy nejmenší pochopení. Strašidlo, vtělení evropské romantiky a nostalgie, je konfrontováno s představiteli Nového světa, kteří byli tehdejšími Brity vnímáni jako vulgární, přízemní zbohatlíci. Rubáš tečkovaný hřbitovní prstí, rezavá dýka a krvavá skvrna svádějí marný hoj s Pinkertonovým nedostižným cídičem a Tinkturou doktora Dobella. Naštěstí je tu ještě vyslancova dcerka, půvabná a laskavá Virginie, která příběh dovede až ke smírnému konci.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Canterville Ghost , 1887

Evule114
16.04.2015 5 z 5

Tahle knížka je velmi jednoduchá na čtení a pro mě i velmi zábavná díky ilustracím. Četla jsem ji už 3x a klidně můžu znovu. Nikdy mě totiž neomrzí.

Edona
06.03.2015 4 z 5

Strašidlo Cantervillské je vtipná, oddechová povídka. Moje vydání bylo doplněno opravdu bizarními ilustracemi - a já se při čtení opravdu pobavila.

Ben Nevis
15.01.2015 4 z 5

Čtivé, zábavné, ale na mě moc pohádkové s odbytým koncem. Jakoby hlavním smyslem povídky bylo píchnout si do amerických zbohatlíků. Filmeček s Bartoškou se mi líbil krapet víc.

Oscar Wilde se dobře čte, protože používá jednoduchý a výstižný jazyk. Je tu pocit kvalitní četby, aniž by bylo nutno zacházet do komplikovaných popisů a slovesné onanie.

Veeria
05.10.2014 4 z 5

Ráda na tuto knihu vzpomínám z dob povinné literatury k maturitě....:) Krásně se četla.:)

Dandulka
28.08.2014 5 z 5

Mám tuhle knížečku jako povinnou četbu k maturitě, ale pro mne to není jen povinnost, já tohle dílko miluji a asi nejvíc proroctví o rozkvetlé mandloni. Jen doufám, že si ji u maturity vytáhnu a budu spokojená!

Marthas
19.07.2014 5 z 5

Knížku jsem četla a je to velmi dlouho, ani nevím, jestli jsem nejdříve viděla ten film a později četla knihu, možná, že ani ne!!
Obojí se mi líbilo, i když jsem se nesnažila číst ty anglické pasáže, jelikož jsem v té době neuměla vůbec anglicky!!
Prostě jsem chtěla mít přečtené něco od Wilda a toto mi přišlo nejstravitelnější a rozhodně to předčilo má očekávání!!

muffkrcma9
13.07.2014 5 z 5

Do téhle knížky jsem se hned zamilovala… četla jsem ji poprvé v deseti letech a stále si pamatuji tu básničku nazpaměť…

kotasbk
01.07.2014 4 z 5

Příjemné čtení :)

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

skvělé, skvělé, tuhle knížku miluji :) je skoro "roztomilá" :)

michaela7357
21.03.2014 5 z 5

Už od dětství má oblíbená knížka, která nikdy neomrzí!! :)

Elza61
16.03.2014 5 z 5

Mám ráda O. Wilda. Tato kniha se mi velmi líbila :), protože je plná dobrodružství, zábava a hlavně jeho zvláštní druh humoru ;)

bibi.r
09.01.2014 5 z 5

Stačí jediné slovo "Rozkošné".

farinka

Moc pěkná knížka :)

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Strašidlo Cantervillské zbožňuji.
Viděla jsem i divadelní představení. Tajuplný příběh o strašidlu, které brání zámek Canterville. Úsměvné situace, které pobaví.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Zajímavý příběh. Strašidla mi bylo líto a američtí burani mi byli velmi protivní :-)

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Velmi mne pobavilo toto pojetí od Wildeho. S jemným humorem popisuje eskapády strašidla, které se vlastně cítí nešťastně, ačkoli si to samo nepřipouští a je na své činy spíše náležitě hrdý. Až mladá slečna mu otevře oči...
Trochu pohádka, trochu poučný příběh se strašidelným námětem aneb jak na pár stránkách lze člověka rozplakat i rozesmát.

Sklenička
10.06.2013 5 z 5

Nádherná knížka, ještě hezčí český film.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Miluji tento kouzelný a humorně napsaný příběh. Vždycky se u něj skvěle pobavím a lituji těžce zkoušené anglické strašidlo.

sarka0
13.04.2013 5 z 5

Knížku jsem si přečetla, protože jsem na Strašidlu cantervillském byla v divadle a strašně mě to bavilo. Bála jsem se, že knížka nebude tak dobrá, ale pletla jsem se. Naprosto jsem se do této knížky zamilovala a nechápu, jak může autor nacpat tolik děje do tak krátké knížky. A tohle proroctví miluju:

Až zlatovláska jako květ
k modlitbám pohne hříšný ret,
až suchá mandloň rozkvete,
zalita slzou dítěte,
pak příjde doba šťastných chvil
a klidný bude Cantervill.