Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223435/bmid_strach-sJR-223435.jpg 4 1500 484

Vyhorený tridsiatnik sa po rokoch vracia do prímestskej štvrte na úpätí hory ukrývajúcej mrazivé tajomstvo – vo výnimočne studených zimách sa tam strácajú deti. Spolu s bývalou láskou a kamarátmi musí čeliť nielen zlomyseľnej sile, ale aj tieňom vlastnej minulosti. Všetky pády a sklamania, ktoré dovtedy zažil, sú ničím oproti peklu striehnucemu na miestach, kde vyrastal.... celý text

Páájinka
07.05.2021 5 z 5

Co k tomu napsat. Takhle to skončit nemělo. Knihu jsem přečetla hodně rychle, bylo to psycho. Záhady pana Kariky mě baví. Zažít je ale nechci, vím, že nenavštívim ani jedno místo z jeho knih.

zpevSusannah
16.04.2021 2 z 5

Kniha mě tak trochu zklamala. Nemohla jsem si pomoct, ale celou dobu mi téměř každá stránka zaváněla Kingem, mým oblíbencem. Nemohla jsem se tohoto pocitu zbavit až do konce, protože i ten konec byl Kingovský (ujeté, zvláštní... takové konce on prostě umí na jedničku :-D).
Uznávám, kniha se četla snadno, rychle. Autor dokázal vdechnout kolem každého slova STRACH. Ale přesto.. To podobenctví mi ubralo na prožitku...
Kariko, umíte to mnohem lépe - Trhlina a Na smrt jsou nepřekonatelná díla. Tohle byl spíš takový čajíček.

Monni
14.04.2021 3 z 5

Já vlastně ani nevím jak knihu hodnotit. Rozhodně jsem od ní čekala něco víc a trhlina se mi víc líbila. Na jednu stranu se kniha četla rychle a dobře, ale na druhou stranu jsem byla zklamaná.

Schary
03.04.2021 5 z 5

Tak tohle je horor s velkým H. Dějová linka trošku připomíná To od Kinga, ale tahle kniha leze hodně pod kůži. Při čtení jsem se v pozdních hodinách docela bála, ale nešlo přestat. Na knize by mělo být varování...Vtáhne vás do děje a když ne do tohoto dílu, tak třeba do pokračování při další arktické zimě... Nejlepší knížka od Kariky!

Baja333
31.03.2021 5 z 5

To je přesně ta kniha od které se nedá odtrhnou, ani když vám hrozí že půjdete do práce nevyspaní. Zježené chloupky na celém těle jsou při čtení samozřejmostí. Kniha, která se nedá odložit a když ji dočtete, tak nejste schopni popadnou dech.

Tyn_a
24.03.2021 5 z 5

Jako první musím vyzdvihnout desing knihy a stránek. Jde vidět, že si s tím někdo vyhrál a celkový dojem z knihy tak nabral vyšší obrátky.
Obzvlášť kombinace černé a bílé s napínavým thrillerem, wow!
Příběh se četl jedním dechem a když bych nemusela dělat pauzy, smlsnu ho na jeden zátah. Byl opravdu neskutečně čtivý, větší písmenka tomu samozřejmě napomohly...
Hodnotím plným počtem hvězd...rozhodně stojí za přečtení, chvílemi jsem opravdu měla husinu a strach...huuu, pecka!! :)

Mayami
20.03.2021 5 z 5

Napínavé od začiatku do konca, žiadne hluché miesta, dobre sa čítalo.

Satalin
19.03.2021 5 z 5

Za mě jeho zatím nejlepší kniha. Dalo by se to srovnat s Kingovým To, ovšem nahuštěné na čtvrtinu rozsahu. I tak jsem naprosto úchvácený. Miluji sníh, zimu a když je k tomu i něco tajemného, tak je to koktejl pro mě.

janina66
16.03.2021 4 z 5

Výborný napínavý horor. Samozřejmě, že Trhlina je nej. Ale i tento příběh se mi líbil. Jo a ten konec byl překvapivý a nečekaný.

Nazli
11.03.2021 4 z 5

Osobně mi přijde hodnocení dost nízké. Jedná se o dobrý příběh s postupně budovanou děsivou atmosférou, která se záhy změní v šílenství a překvapivý až nečekaný závěr, který však všemu jen dodal na hrůznosti. A že se dílo v něčem podobá mistru Kingovi? Tím lépe, že si vzal inspiraci od velikána, ne?

Heide
05.03.2021 5 z 5

Kniha opět velmi dobrá, čtivá a napínavá. Závěr překvapující. Určitě stojí za přečtení.

Daněka
02.03.2021 2 z 5

Kniha ve mně zanechala mnoho otázek, ale ze všeho nejvíc by mě zajímalo, kde se tam v únoru! brali všichni ti malí koloušci.

Fonendoskop
01.03.2021 5 z 5

Podobný námět jako u Trhliny, ale přesto velmi silný. Konec mě celkem dostal, čekala jsem něco úplně jiného, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě takový závěr zklamal.
Strach rozhodně patří ke knihám, které stojí za to přečíst - pokud jste fanoušky podobných příběhů.

HockeyGirl
28.02.2021 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od Kariky přečetla. Musím přiznat, že Trhlina se mi líbila asi o něco víc, ale není to zase tak o moc, protože v obou knížkách je nějaké to mysteriózno a pocit, že vás někdo sleduje. Strach se mi líbil, protože byl napínavý, za den jsem přečetla klidně i 50 stránek i když jsem nechtěla, prostě jsem musela číst dál, protože se tam pořád něco dělo a chtěla jsem konečně zjistit, jak to je a co se tam opravdu děje. Konec mne trochu překvapil, asi jsem ho takový nečekala, ale to je právě to super, když si konec jen těžko dokážete vybásnit. Určitě si od Kariky zase něco přečtu. Skvělý autor a jeho knížky si mě přitáhly jako "to něco" v knížce Strach. ;)

MarJey
27.02.2021 3 z 5

Při čtení docela nepříjemný pocit "vkrádání", nejde si nespojit s To.

Acner80
25.02.2021 4 z 5

Bože! Co ten konec? Takhle to nemůže skončit! Uaaaa!

rcibulka88
17.02.2021 4 z 5

Konec opravdu strhující... Čekal jsem všechno, ale tohle?? O jednu hvězdu méně protože Trhlina mě bavila víc...

Majuš333
16.02.2021 5 z 5

Trhlina určite nasadila latku vysoko :) Ale každá kniha autora má niečo do seba... A predovšetkým to čitateľa vcucne už na prvej strane, núti stále pokračovať a vypľuje ho to až na konci :)
Naozaj som bola so sebou spokojná, keď som knihu začínala čítať večer a nebála sa... Ale ako kniha gradovala a ja som sa už rútila do finále, tak ma vyplašil aj štrngot kľúčov u susedy v zámku počas dňa a skoro som si cvrkla :) Takže toľko k tomu, že sa nebudem báť ;)
Opäť klobúk dole pán Karika, Strach je ďalšia skvelá kniha :)

Jikovka
16.02.2021 3 z 5

Kniha, při které jsem se bála . Působila na mne i z důvodu, že se odehrává v místě, kde jsem kdysi trávila zimní dovolenou... Občas jsem nechápala, proč ti lidé se neseberou a prostě neutečou. Konec nečekaný.

NaKo
14.02.2021

Kniha velice skvělá, napínavá a strach z ní pulzuje až do posledního okamžiku. Bylo by fajn, kdyby i tato kniha byla zfilmovaná stejně jako Trhlina.