Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223435/bmid_strach-sJR-223435.jpg 4 1505 485

Vyhorený tridsiatnik sa po rokoch vracia do prímestskej štvrte na úpätí hory ukrývajúcej mrazivé tajomstvo – vo výnimočne studených zimách sa tam strácajú deti. Spolu s bývalou láskou a kamarátmi musí čeliť nielen zlomyseľnej sile, ale aj tieňom vlastnej minulosti. Všetky pády a sklamania, ktoré dovtedy zažil, sú ničím oproti peklu striehnucemu na miestach, kde vyrastal.... celý text

NaKo
14.02.2021

Kniha velice skvělá, napínavá a strach z ní pulzuje až do posledního okamžiku. Bylo by fajn, kdyby i tato kniha byla zfilmovaná stejně jako Trhlina.

Erizzani
07.02.2021 5 z 5

Ten konec jsem nečekala, pěkně promyšlené, hezky napsané, užila jsem si to :)

Roseblood
06.02.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od pana Kariky ❤️

Jsem milovník hororů a tato kniha mi přinesla tak neočekávaný zážitek, že si ji hodlám přečíst určitě znovu. Slova, která mě napadají při popisu knížky jsou - čtivá, napínavá, strašidelná.

Udrží vaši pozornost bez problémů a slibuju, budete se krásně bát.
Zvraty a strhující, napínavý děj - vynikající záležitost.

Jestli máte rádi tajuplné, strašidelné příběhy, tak to je ideální kniha pro vás. Konec jsem pěkně musela vydýchávat.

Doporučuji číst ideálně navečer, kdy se už pomalu vkrádá tma a budete mít stejně úžasný zážitek, jako já.

Je to kniha, na kterou jen tak nezapomenete.

Vřele doporučuji

Hodnocení: 5/5*

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Neviete niekto, či sa dá kontaktovať Kariku, aby mi preplatil manikúru? Pri čítaní jeho knihy som si totiž od nervozity doničila nechty.
A teraz vážne... :D I keď, nerobila som si úplne srandu, pretože Karika mi naozaj opäť ukázal, aké to je - báť sa pri knihe, a opäť mi ukázal, aký to je pocit, keď vidíte, že už je skoro polnoc a vy máte do konca knihy ešte niekoľko desiatok strán, no predsa si poviete, že ani za svet ju nepoložíte aj keby ste čítali do rána, lebo jednoducho potrebujete vedieť, ako sa to celé skončí.
ODPORÚČAM ❤

trimama09
21.01.2021

Moc dobrá kniha, Kariku čtu velmi ráda, pěkně jsem se zabála :-)

Šárka345
20.01.2021 5 z 5

Dobře se to četlo a pěkně se u toho bálo :0)))))

MarqueeMoon
16.01.2021 2 z 5

50%. Mal som s knihou niekoľko problémov a podľa môjho skromného názoru sú to objektívne problémy knihy. Prvý sú postavy, žiadne sympatie /antipatie mnou nelomcovali - šeď (+ dialógy). Druhý je absencia kúzla mysteriózna a strachu a to hlavne z dôvodu dávkovania a uveriteľnosti, paradoxne to, že je tam toho toľko, dielu veľmi škodí a jednoducho ma to už unavovalo, povedal by som, že prvá polovica knihy je lepšia než tá druhá. Tretí dôvod je rozpačitý záver - z môjho pohľadu, jednoducho nemal čím prekvapiť tak autor zvolil tak trošku kvázi šokujúci záver - nechalo ma to chladným, žiaľ. Štvrtý dôvod je prílišná inšpirácia inými dielami (It) a z môjho pohľadu tak trochu aj kráľa v žltom (motív na konci) ale tento štvrtý bod vlastne nie je ani tak kritika. Aby som nebol iba negatívny, musím na druhej strane uznať autorovi aspoň dômyselné remeselné vybudovanie deja a skladanie mozaiky - bez ohľadu na vyššie popísané. Napriek všetkej kritike treba podotknúť, že som si knižku vedel občas aj vychutnať a v podstate mi spríjemnila posledné dni tou mrazivou atmosférou- v zmysle chladného počasia. Myslím, že urobilo svoje to že je január, takže som ju vlastne zhltol:)

Lo3ce
15.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo hodně bubu. Skoro jako pan král King. Pan král Karika :) Vyrážím hned na výlet do zasněžených lesů, abych se časem nezačala bát svého strachu. Držte pěsti, dnes má svátek Alice..

Dobrý, jsem doma! Asi malý mráz.

anez66
14.01.2021 5 z 5

To bylo něco. Bála jsem se jít na záchod. Boží kniha!

zimolka
13.01.2021 2 z 5

Nevím proč ale kniha mě moc nezaujala.Je první od tohoto autora a nevím jestli si ještě nějakou přečíst.Az na ten závěr ,což bylo překvapující jsem se musela spíše do čtení nutit.

Sidonka3
12.01.2021

Díky za atmosférickou Trhlinu, ta byla skvělá, tu jednoznačně doporučuju. Strach už mě ovšem nebavil, Tma taky ne. Ještě jednou díky za Trhlinu, tu si dám klidně znovu a občas budu ve zprávách pátrat, co se zase přihodilo nového v Tribeči. :)
Zdá se, že všechen um a kouzla s tajemnem Karika použil právě v tamté výjimečné knížce a jeho ostatní díla už na mě nedokáží zapůsobit. Tímto posledním pokusem už asi s autorem končím.

Vicusss
06.01.2021 5 z 5

Názov sedí, z knihy ide naozaj strach... Moja prvotina od Kariku a veľká spokojnosť. Len si to potom žiada nejakú peknú ukľudňujúcu knihu mimo snehu a lesa :)

IvetKl
02.01.2021 4 z 5

Od autora jsem četla Trhlinu a Tmu, ty byly lepší. Chvíli jsem čekala, až se to rozjede, každopádně konec mě fakt dostal.

Marekh
17.12.2020 4 z 5

Od autora jsem už četl tyto knihy: TRHLINA, TMA, NA SMRT. Byl jsem zvědavý na knihu STRACH. Celkově se mi kniha líbila. Jedná se o horor, kniha mi nahnala strach, a to splnilo účel knihy. Kniha je čtivá a do poslední chvíle jsem nevěděl, jak to celé skončí. Závěr knihy je překvapivý. Líbily se mi také deníkové záznamy. Občas se v knize vyskytovaly vulgarismy, což se mi nelíbilo a myslím si, že hodně vulgarismů je v knize na škodu. Kniha se nepochybně hodí ke čtení do zimního období. Pokud by sněžilo a pořádně mrzlo (klidně by mohlo být – 20 °C), více by to ve mně ještě umocnilo prožitek ze četby. Autor se inspiroval knihou TO od Stephena Kinga a v knize je tento autor zmíněn. Podle mého názoru to ničemu nevadilo. Kniha měla dobrou atmosféru a příběh byl zasazen na Slovensko, do prostředí, které je nám blízké. U některých scén jsem se skutečně bál, jiné části mi připadaly průměrné, ale každopádně celkově to nebylo špatné a myslím si, že kniha je srovnatelná s angloamerickými knihami tohoto žánru. Určitě neplánuji v dohledné době číst nějaký horor. Název knihy odpovídá realitě, při četbě budete pociťovat návaly strachu a kdo se chce ještě více bát, může číst ve večerních hodinách, kdy je klid a ještě více na vás dolehne atmosféra tohoto příběhu. Knihu hodnotím na 80 %.

Nejvíce se mi líbily knihy TRHLINA a NA SMRT, nejméně kniha TMA. Pokud bych měl porovnat knihu TMA a STRACH, rozhodně se mi více líbila kniha STRACH.

Kniha má pěkný přebal.

TheRaven
14.12.2020 4 z 5

Parádní budování atmosféry, kterému pomáhá nemalá (a přiznaná) inspirace Kingovým To i lezavý mráz, jenž se hlavním hrdinům a čtenáři dostává hluboko pod kůži stejně jako stále neodbytnější strach. Karika není vůbec špatný vypravěč a způsob, jakým postupně přidává jednotlivé nitky, ze kterých postupně utká celý příběh, je pozoruhodně chytlavý a celkem důmyslný, byť třeba ne extra originální. Zkrátka příjemná žánrovka, která rozhodně pobaví a snad i potěší netuctovým závěrem.

mirka71
09.12.2020 4 z 5

Bylo to jako vždycky s Jozefem Karikou... Knížka napínavá po celou dobu, dobře napsaná, jen na konci jsem zase tak nějak ztratila nit...

vmatusko
30.11.2020 4 z 5

Počúval som ako audioknihu - odporúčam. Je to neskutočné ako autor celý čas dokáže držať v napätí. Miestami prichádza strach a obavy a ešte keď si predstavujem Ružomberok a tie miesta, no des.
V závere ako vždy vie prekvapiť: "Na začiatku sa bál všetkého a potom už strach nepoznal... Prešiel úplnou premenou a stal sa jeho sluhom."

wooloong
20.11.2020 4 z 5

Ano, Strach je další Karikova kniha, která mě dostala. Nejvíc asi ta cesta do prádelny (do sklepa u nás v domě mě nejmíň týden nikdo nedostane), a pak ten les. Doposud jsem si sama courala po pěšinkách v Píseckých horách, lovila kešky a jásala nad každou kytičkou, stromem, skalkou. No, asi změním na čas lokalitu (díky, Metlo, nejsem v tom sama). Ač se mi Trhlina líbila mnohem víc, ani tenhle příběh si nezaslouží méně než čtyři hvězdy.

PajaPaja007
03.11.2020 3 z 5

Tak pul na pul. Atmosfera super, ale nekdy toho bylo trochu moc a tudiz ne uveritelne. Skoda.

Moltri
01.11.2020 2 z 5

Atmosféra mě nadchla, ale postupně se v ději objevovalo stále více hluchých míst a přehršel záhad z celého světa, které na sebe ani nenavazovaly. To byla Ďatlova výprava, obětní jámy, prokleté předměty, duchové, ozvěny z minulosti atd. A konec, seč byl překvapivý, byl také dost nesmyslný a příběhu uškodil.