Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 622

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Humor Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

Rose88
12.02.2017 4 z 5

Co říct? Kniha, která Vám navždy změní pohled na ručníky a zároveň spolehlivě dokáže zahnat choutky na Vogonskou poezii :-D. Trochu mi sice trvalo si na styl psaní zvyknout, nicméně nakonec si mě tato kniha jako většinu čtenářů získala na celé čáře... Doporučuji všem i když nezaručuji, výsledek je značně nejistý. Tato kniha je něco jako pendrek, člověk si ji buď zamiluje pro svoji jedinečnost a nebo s naprostým nepochopením zavrhne po prvním ochutnání. Zkuste a uvidíte...

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Stopařův průvodce je bible, povinná četba číslo jedna každého fanouška sci-fi žánru! Je to neuvěřetlně uvěřitelné! Zbožňuji autorovu fantasii, která všechen ten svět, postavy a příběh vymyslela. Nejhumornější kniha ze všech. Četa jsem ji několikrát :). Jdu na druhý díl..

wesulle
05.02.2017 4 z 5

Kniha o všem a vlastně o ničem.

daniil7566
31.01.2017 5 z 5

Strašně veliká a čtivá bomba.

Lucie.noci.upij
31.01.2017 3 z 5

Kniha je velmi dobře čtivá, ale nepřijde mi tolik humorná jako jiným. Pobavilo mě jen minimum pasáží. Taková spletenina nesmyslných náhod a technologií. Odpočinková rychle přečtená kniha. Nejásám z toho, ale vzhledem k zvědavosti jak celá ta blbina dopadne si časem přečtu všechny díly.

maygirl
21.01.2017 5 z 5

Kniha, ke které se rozhodně ještě někdy vrátím. Skvělý humor ve stylu Monty Python, zábavné postavy a ještě zábavnější technika, včetně nejdepresivnějšího robota ever - Marvina, hyperaktivního palubního počítače a Hlubiny myšlení :-D Rozhodně doporučuji, zaručeně pobaví :-)

Hellrampage
17.01.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií ponúka veľmi vtipným rozprávaním ľahko nadpriemerný dej. Mne osobne sa britský humor páči, no v tejto sérií som ho akosi odmietal... Dej ma nebavil, možno aj preto, že tých vtipov bolo na tak málo stranách jednej knihy aj moc alebo len preto, že kniha už je veľmi stará a vtipná je len pre starších čitateľov... :-) Každopádne si ju prečítam ešte raz! 70%

petr5364
10.01.2017 5 z 5

Totální klasika a srdcovka. Někdo to bere, někdo ne. Každopádně ručník vždy s sebou.

tester
05.01.2017

super pitomá parodická slátanina. Ale jsou čtenáři kterým se to líbí.

NiNo
04.01.2017 4 z 5

Při čtení se ve mě svářely tři (někdy protichůdné) postoje ke knize: 1) Co to sakra je? 2) Ta absurdita zachází až do maximálního extrému... 3) Měla bych se zklidnit, protože se řehtám příliš často a příliš nahlas, takže se na mě lidi v tramvaji divně dívají!
Hlavní poučení příběhu: Náhoda je mrcha! (Ale někdy se jí prostě říká klika.)
P.S.: Stále věřím, že naši malou pěknou planetku ovládají superinteligentní kočky - o myších nic nevím. A hlavně pamatujte 42!

zirza
31.12.2016

Bohuzel... nejzbytecnejsich 139 stranek, ktery jsem kdy cetl. Nebavila me z te knihy snad ani jedna veta.

Elle1
30.12.2016 4 z 5

Chystala jsem se přečíst celou trilogii v pěti dílech, ale přes třetí díl jsem se nedostala. Tahle první kniha je snad jediná, která má nějakou podstatu, jinak to je prostě příběh plný neuvěřitelných náhod a shod okolností, který čtete hlavně pro pobavení a nehledáte v něm nějaký podtext. Ano, humor tam je, ale čekala jsem ho trochu víc. Vlastně jsem od celé téhle profláknuté ságy čekala víc. Aspoň vás to donutí ocenit ručníky a nepropadat panice. :D

LuthyLaura
27.12.2016 5 z 5

I po letech:
1. Nepropat panice!
2. Vzít si s sebou vždycky ručník.
3. Bacha na vogonskou poezii

Za mě pět a ještě jednou tolik.

zuzak07
24.12.2016 5 z 5

Perfektní, smála jsem se od začátku do konce. Jen ti spolucestující v tramvaji mě museli mít za blázna :-)

angloumene
22.12.2016 4 z 5

Vtipné, trefné a zajímavé. Trošku mě mrzí, že jsem jako první viděla film, ale i tak jsem si dost užila zábavný a chytrý tón celé knihy.

Vera Silent
27.11.2016 5 z 5

Nejsem nijak zvlast velky fanousek humornych knih ani sci-fi zanru. Adams me ovsem presvedcil, ze ty nejnepravdepodobnejsi veci se nejpravdepodobneji deji. Z casti samozrejme postaveno na nesmyslnosti, ktera nakonec dava smyslne smysl. Drzim Arthurovi palce, aby se mu v dalsich knihach podarilo dostat ke galakticke tekutine velmi blizce pripominajici caj. A na mysi si dam odted bacha.

Lenka1386
15.11.2016 2 z 5

Začátek mě úplně bleskově dostal, ovšem pak to šlo stejně bleskově dolů. Dočetla jsem jenom proto, že knížky prostě dočítám...

Jana_Z
07.11.2016 4 z 5

Knihu jsem četla někdy před dvaceti lety a líbila se mi. Hned jsem pokračovala druhým dílem, ale tam byl moc supermegagiga všeho a na čtení to bylo poněkud krkolomné, tak jsem ho zase odložila. Teď mám Stopařova průvodce jako audioknihu, kterou čte originálním způsobem Vojta Dyk a myslím, že s ním bych zvládla i Restaurant. Uvidíme :)

yoseff
31.10.2016 1 z 5

Tak tady jsem úplně vedle. Tenhle "humor" je mi cizí.

Setapouch
29.10.2016 5 z 5

Ohromné. Skoro by to člověku mohlo vyrazit mozek z hlavy plátkem citronu obaleným kolem masivní zlaté cihly..