Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 622

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Humor Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

Olafa
24.10.2016 3 z 5

Navzdory tomu, že sci-fi není úplně žánr, který vyhledávám, jsem příjemně překvapená. Především autorovou obrazotvorností, povážím-li, jak je kniha stará. Bavily mě narážky, výsměch pozemským nešvarům, které přetrvávají dodnes, i specifický humor.

Knihám
18.10.2016 3 z 5

Humorné okamžiky se mi líbily moc, ale jinak mi děj přišel osekaný, neúplný. Možná je to tím, že autor od začátku věděl, že píše sérii a v dalších dílech se všechno rozjede. Víc se mi líbil film a pokračování si hodně rozmyslím. RECENZE NAHOŘE V ZÁLOŽKÁCH.

Marosh123
12.10.2016 odpad!

Sci-fi miluji, ale tohle je totální slátanina. Pro mě velké zklamání a ztráta času.

Monika_cz
11.10.2016 5 z 5

Super kniha, stojí za přečtení. Zamilovala jsem si hlavní postavy Arthura i Forda, který teda byl jeden velký vtip. Celá kniha je vlastně jeden velký vtip, miluju britský humor a tady je ho skutečně plno. Sice jsem musela občas číst některé části dvakrát, hlavně když tam vysvětlovali něco ohledně Galaxie, ale skutečně super čtení. Už se těsím do Restaurantu na konci vesmíru.

Bublinka.
07.10.2016 4 z 5

Vtipná, až na to, že jsem někdy na konci souvětí dost často zjistila, že nevím, co bylo na začátku. Ale rozhodně mě to neodradí od dalšího dílu.
Ale po dočtení mám dojem, že se mi z toho udělal uzel na mozku :D :D

iveta3689
04.10.2016 3 z 5

Vtipná, milá, nenáročná oddechovka.

Nejene
29.09.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu líbila. Je něčím úplně jiná než ostatní sci-fi. Nejspíš tím že jejím hlavním cílem je být humorná.
A taky postavami. Třeba Artur Dent. Většina sci-fi hrdinů se nakonec ujme své role hrdiny, ale Artur je úplně jiný případ. Hrdinové knih většinou něco nechápou, aby se to jejich prostřednictvím vysvětlilo čtenářům. Čtenář i hrdina pochopí a všichni jsou spokojeni. Když se něco vysvětluje Arturovi, tak i když čtenář pochopí, Artur dál klidně nechápe.
A první díl je rozhodně můj nejoblíbenější.

TipsyChipsy
23.09.2016 1 z 5

Knihu jsem vyslechla jako audio. Jak tu někdo psal, člověka buď uchvátí nebo nenadchne. Je mi to líto, ale nenadchla mě. Oceňuji výbuchy fantaskní poetiky a spoustu vtipných mozkových výronů. Ale pro mě v tom není žádná hloubka, žádný smysl, žádný děj. Jen prvoplánovité žblebtání? Možná jsem neposlouchala dost pozorně a kdybych měla knihu v ruce, četla bych pomalu a lépe ocenila slovní hrátky? Ale jak je uvedeno v žánru - Humor, Sci-fi a fantasy - to není můj šálek kávy, ale zase závidím těm, co v tom něco nacházejí, když já nacházím tak málo...

BLeeCraleek
09.09.2016 4 z 5

Tahle kniha mě uchvátila... Jako totálnímu neznalci mi byla kdysi vnucena jako povinná četba milovníků sci-fi a fantasy. Opravdu myslím, že stojí za to ji přečíst a ikdyž jí nedávám plný počet hvězd je a bude jednou z mých nej.

bbarborab
31.08.2016 4 z 5

Kniha pro mě představuje jedno ze zásadních sci-fi děl. Příběh mě již po pár stránkách vcucnul a nepustil jako černá díra. Lehce čitelný text a vtipné pasáže jí dodávají už jen šmrnc.

AlenaZelova
28.08.2016 4 z 5

Sci-fi není přímo můj šálek kávy, ale tuto knihu jsem se už dlouho chystala přečíst. Díky čtenářské výzvě jsem se do ní pustila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Knížka je vtipná, často jsem se i zasekla a zasmála nad tím, co autor vymyslel. Kniha je doplněna vtipnými obrázky, které mě dost pobavily :D

francouz
25.08.2016 4 z 5

Musím říci, že sci-fi nečtu úplně běžně, ale tato knížka je opravdu velmi zajímavé počtení. Plné humoru a narážek na systém, prezident je loutka a jak nemusím poezii tak s tou vogonskou bych si dal říct, když bych si to ještě proložil nějakým pangalaktickým megacloumákem, pak by to mělo tu pravou š´távu. Knížka je plná humoru a hlášek, které jsou opravdu výborné. Určitě by se hodil jakékoli vládnoucí garnituře superpočítač, který než byl vypnut tak dokázal vyprodukovat takové věci jako je rýžový nákyp a daň ze mzdy. Prostě v jednu chvíli jste v naprostém nepravděpodobnu, kam se dostanete naprosto jasně definovanou rychlostí,jejiž jednotka vychází ze slučitelna s fyzickým a duševním zdravím a s požadavkem nepřijít pozdě zhruba o pět minut. Ani Jára Cimrman s jeho přesností plus mínus dvěstě let, by se za takovou rychlost nemusel stydět a to byl nějaký vynálezce.

Ema007
15.08.2016 5 z 5

Úžasná knížka, jednoznačně doporučuju!

Simáček
14.08.2016 5 z 5

Srdeční záležitost a bez ručníku ani ránu. Hlavní je Nepropadnout panice :-D

borknagar
07.08.2016 2 z 5

Spíše zklamání než čtenářský požitek. Pár povedených vtípků, pár dobrých scén, ale jinak tato kniha kolem mě jen tak prosvištěla. Začátek knihy příjemně nabudil, ale čím více kniha postupovala v ději, moje čtení se více stávalo nuceným. No, další kult za mnou, zvědavost se prostě ne vždy vyplatí. Když už humornou knihu, sáhnu po Terrym, ten mě baví, tomu rozumím......

Ajrad1981
04.08.2016 3 z 5

Dlouho jsme přemýšlela, jak tuhle knihu okomentovat (s hodnocením jsem měla jasno). Děj - slabota, no, dejme tomu, začátek ještě vypadal zajímavě.
Ale jsou tam dobré hlody a hlášky, co chvíli jsem se něčemu pousmála - na to, abych se smíchy lámala v pase, to bohužel nebylo.
Celkový pocit po přečtení téhle knížky je hodně podobný pocitu, který jsem měla po přečtení Stoletého staříka - je to psáno kvůli humoru, ne kvůli ději, blbost, ale pobaví. Na relax dobrý.

czarba
13.07.2016 5 z 5

Výborné počtení. Oddechovka, která zaručeně spraví náladu. Autorův humor mě naprosto dostal a poklonu skládám také překladatelce, moc pěkná práce. Už se těším na další díly :-)

aliss123
11.07.2016 3 z 5

Chápu, že humor téhle knížky nesedne každému. Mi ale sedl naprosto skvěle!! dlouho jsem se u knihy takhle nepobavila :D Nicméně dávám jen tři hvězdy kvůli ne příliš propracovanému ději a konci, který mi přišel hodně uspěchaný a jakoby odbytý.

Balenka
23.05.2016 2 z 5

Ja neviem. Asi som pri citani tejto knihy nebola naladena na jej vlnovu dlzku. Na zaciatku som chcela knihu odlozit, potom zhruba od polovice sa to trocha rozbehlo. Snad pre mna jedine pozitivum, ze kniha bola kratka a rychlo sa citala. Po dalsich dieloch uz nesiahnem..

Hecate23
11.05.2016 5 z 5

Tento a druhý díl jsou bezkonkurenčně nejlepší z celé série, zbylé tři už mě tolik nezaujaly. Obdivuju Douglasův absurdní humor, hlavně kvůli němu určitě stojí za to si sérii přečíst.