Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 4462

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

pauele
24.07.2018 4 z 5

Všetky ostatné v sérii už niesú stopár. Aj keď ani ten stopár už nieje to čo býval. Sprvu mal 5* neskôr už len 4*. Našťastie, že to nepokračovalo... ktovie kam by sme sa dostali.

Makropulos
24.07.2018 5 z 5

Díky letošním oslavám Ručníkového dne jsem si připomněla tuhle geniální knihu a pořídila si její audio-verzi v podání Vojty Dyka. Skvěle jsem se bavila a to zpracování se mi opravdu líbilo.

Kryspin
18.07.2018 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení od kamarádky. Nelituju, skvěle jsem se bavila. Až budu potřebovat oddech a zlepšit náladu, tak sáhnu po dalším díle.

RSR
17.07.2018 5 z 5

Mít tak autorovu fantazii :-).

pepa4081
10.07.2018 3 z 5

Sci - fi není můj oblíbený žánr, ale o téhle knížce jsem hodně slyšel. Zdá se, že pro někoho je až kultovní.
Hodnotím: je to úžasná snůška ptákovin, u které jsem se docela bavil - obzvlášť u paralel s naším světem. Doporučuji k přečtení a jsem rád, že jsem se k ní dostal, ale znovu ji už asi číst nebudu.
Jsem velmi rád, že konečně vím, z čeho vzniklo lidstvo, a to jediné autorovi opravdu věřím:-).
Uspokojivé.

archandelka
04.07.2018 5 z 5

“Jedna z věcí, které Fordu Prefectovi připadaly na lidech nejnepochopitelnější, byl zvyk neustále pronášet a opakovat naprosto očividná fakta, jako například to je ale krásně, ty jsi ale dlouhán nebo jejej, vypadá to, že jsi spadl do desetimetrové studny, nestalo se ti nic? Ford si nejprve vytvořil jistou teorii, která toto zvláštní chování vysvětlovala: kdyby lidé nechali zahálet mluvidla, nejspíš by jim zatuhla. Po několika měsících pozorování a přemýšlení nahradil tuto teorii jinou: kdyby lidé nechali zahálet mluvidla, uvedli by tím do chodu mozek. Po čase zavrhl i tuto teorii jako cynickou a zavádějící a rozhodl se, že má lidi vlastně docela rád.”
Geniální chuťovka, díky Čtenářská výzvo.

maze
03.07.2018 5 z 5

Vyjímečná kniha, vtipná - v některých okamžicích třeskutě. A se spoustou originálních nápadů a aha momentů. Vlastně chápu některé negativné reakce zde. Knihu jsem četl poprvé asi v 90-tých letech, na základě doporučení jiných, přišla mi tenkrát docela fajn. Ale teď s odstupem času a na druhé přečtení mi příjde jednoduše skvělá - prostě i skvělé knihy potřebují ten správný čas a náladu...

JointlieKat94
22.06.2018 5 z 5

Jak jsem se k tomuhle dílu dostala? Těžká otázka.. i když lehčí, než otázka života, vesmíru a tak vůbec.. :) hraju geocaching, je to pár let, co jsem viděla keš na téma této knihy. Pak další. A teď do třetice. Rozhodla jsem se knihu si stáhnout do mobilu. A přelouskala jsem jí za dvě šichty v práci. :) a moc se mi líbila! Nejvíc se mi líbil asi depresivní robůtek. :D a tak nějak všichni a všechno. Nepřipadalo mi to teda nějak extra vtipný, bylo tam teda pár míst u kterých jsem se nasmála.. ale. :) a taky už vím, proč a nač ten RUČNÍK! :) Celou knižní sérii už jsem si objednala u milovaného přítele k narozeninám, tak uvidím, jak se s tím popere. :)

lassse
18.06.2018 4 z 5

čtyřicetdva :)

penthyn4419
15.06.2018 5 z 5

Knížka je jedna velká parodie. Parodie asi tak na všechno.
"Húlúvú je superinteligentní odstín modré barvy"
"Pohon založený na principu nekonečné nepravděpodobnosti....byl objeven šťastnou náhodou..."
"Když na souřadnice, jaké údajně měla mít Vújagigova planeta přiletěla jednoho dne výprava, objevila jen malý asteroid obývaný samotářským dědkem, který neustále prohlašoval, že nic není pravda, což se nakonec ukázalo jako lživé tvrzení."

georgearrow
10.06.2018 5 z 5

Kniha, u které jsem řval smíchy a dostával jsem křeče do bránice. A vždy, když se balím na cesty, nezapomenu ... hádejte co? :-) Btw, film stojí za nic.

Bernie201
03.06.2018 5 z 5

Tuhle knihu skvěle vystihuje hláška Zafoda Bíblbroxe: "Vzrůšo, dobrodružství a další divočárny!" Mimochodem ilustrace v novém (2015) vydání jsou geniální!

Litocha
26.05.2018 3 z 5

Bravurní bych knihu nenazvala. Možná je to tím, že z podstaty nemám ráda parodie. Najde se tam několik vtipných momentů a nečekaných nápadů, které chvílemi přinutí i k zamyšlení, ale nejsem s to ocenit rozevlátost a absurdnost celku nebo nesympatické postavy - místo aby mě knížka vtáhla, celou dobu jsem si říkala, na čem to proboha autor ujížděl.

banánovépyré
25.05.2018 5 z 5

Protože život, vesmír... a tak vůbec :-) Čtení, ke kterému je radost se vracet a které nás bude provázet na cestách bytím - tak si nezapomeňte přibalit ručník!

Kuffenbach
22.05.2018 5 z 5

Ten pocit, když zaujatě posloucháte vogonskou poezii, opodál zhasla vaše rodná planeta, a vy jste vysmátý, protože zabalený v ručníku s výšivkou XLII.

Kocurstvo
20.05.2018 3 z 5

Kdybych to četl někdy na gymplu, tak jsem nadšen. V bezmála čtyřiceti letech, po miliontém shlédnutí Trpaslíka, přečtení x vtipných knížek můžu říct, že to není zas tak špatná kniha, ale už to není úplně pro mně. Je možné, že po přečtení celé pětidílné "trilogie" by mě Adams chytil více za srdce, ale pokud mám hodnotit jen tuhle knížku, tak musím říct, že děj je naprosto plytký, celkově autor víceméně plácá páté přes deváté, jako malé dítě a, stejně jako malé dítě, je občas vtipný. Tenhle styl humoru jde podst mnohem lépe... viz třeba ten Trpaslík...

Thromulus
19.05.2018 1 z 5

Kniha mi byla doporučená jako skvělá, ale když jsem se k ní dostal, už od prvních stránek se mi nelíbila. Ke čtení jsem se musel přemáhat a těšil se až skončí.
Kniha je totální odpad, je to pouhá směska blbostí.

janik08
17.05.2018 1 z 5

Kniha patří do mého ne příliš oblíbeného žánru, nicméně chtěla jsem vyzkoušet tu super truper knihu. Bohužel mě neoslovila. Do knihy jsem se musela nutit, nemá žádný pořádný děj, postavy jsou mi ukradené a pár úsměvných poznámek, mnoo...nic.
Není to asi můj šálek kávy. Jediné co si z této knihy odnáším je, že vím k čemu je dobré nosit neustále u sebe ručník a doufám že až potkám a poznám Blátotlačku tak této informaci využiji.

Mato14
02.05.2018 5 z 5

Nemôžem si pomôcť, proste ma to veľmi baví. Tento druh humoru je pre mňa chytľavý a je skvelé, keď autor ten humor zamaskuje a človek musí trochu porozmýšľať kým mu to dá zmysel. Je to niečo nové, čo som ešte nemal možnosť vyskúšať. Dej je plný srandy a dobrodružstva, scény plné protikladov, nápadov a zvratov. Myslím, že nikto sa pri tejto sérii kníh nebude nudiť a každý si v nej nájde to svoje. Aj preto dávam 5*

inmax
19.04.2018 4 z 5

Film si pamatuju jen velmi zběžně, i tak pro mě měl Arthur celou dobu tvář Bilba Pytlíka a i to roztržité chování mi k němu dokonale pasuje.
Co se týká děje, není vlastně kniha až tak zajímavá ale jak se ty věci dějí, to je fakt něco, některé pasáže sem si musel přečíst vícekrát a pokaždý jsem se u toho řezal smíchy... viz důsledky nenadálého zapnutí nepravděpodobného pohonu nebo třeba poslední myšlenky vorvaně řítícího se k zemi.
Odstavec si zaslouží i krása vydání s ilustracemi Dana Černého. Argo opět potvrdilo, že umí.