Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4769 293

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

kroftik
25.05.2012 2 z 5

Tak je to za mnou. Ufff. A že to byla fuška. Po prvních dvou dílech, které jsem měla přečtené hned, jsem třetí díl nemohla za boha dočíst (a to jsem se na něj tak těšila). Nudné, zdlouhavé, bez děje. Je to vlastně "závěr dvojky", který by se při hodně dobré vůli vešel na 50 stran.To, že se autorka se rozhodla ho natáhnout na nesmyslných téměř 500 stran dílu třetího je pro mě zbytečné a nepochopitelné.

bstejs
22.05.2012 2 z 5

Asi nejslabší díl celé ságy, vše se motá kolem trojúhelníku Bella/Edward/Jacob a sem tam je to docela zdlouhavé. Ten můj názor později dost ovlivnil film, na který se díky těm dialogům nedá dívat (viz Jakeova věta: "Jsem teplejší než ty.")

Bellča =D
09.05.2012 5 z 5

božíí! :D :D :D :D

Petunnka
05.04.2012 3 z 5

Nic moc. Přečetla jsem celou ságu. To se dalo, ale už jsem holt jiná věková kategorie :-)

johisa
04.04.2012 5 z 5

Velmi povedené, moc se mi líbilo.

Džizetka
18.03.2012 2 z 5

Všechny knihy jsem přečetla během 2-3 týdnů.Byla jsem naprosto fascinována a taky to bylo první,co jsem o upírech četla.Stačilo zhlédnout film a číst jiné knihy o upírech a zanevřela jsem na tohle téma.Příliš se to romantizuje.

Val
14.03.2012 5 z 5

Tak nevím...Nevím, která z těch tří knih byla nejlepší, či nejhorší. Podle mě je úroveň stejná. Pro spoustu lidí bomba, pro spoustu lidí odpad....Je málo těch, co jsou někde uprostřed. Nebudu soudit spisovatelské kvality autorky, páč mi to nepřísluší, ale příběh jako takový se mi docela líbí. Sama jsem překvapená.... Asi jsem větší romantik, či puberťák než jsem si myslela :-) A ještě k Belle..... Musí být neuvěřitělně těžké vybrat si mězi těmi dvěma.... vůbec jí to nezávidím... A docela se těším na čtyřku ,-)

sarekaslukova
04.03.2012 4 z 5

V Zatmění byly některé části u kterých jsem nemohla dál číst protože jsem se smála jako v kapitole KOMPROMISY.
Nebo tam byly části u kterých jsem se hrozně nudila. Ale bylo to o dost lepší než Stmívání ale horší než Nový měsíc.
Jinak celkem ušla.

Lenka 13
01.03.2012 5 z 5

Pěkný díl,....celá sága se mi líbila.

Bee
29.02.2012 3 z 5

Zatmění už bylo mnohem lepší než předchozí dva díly. Připadá mi, že Meyerová už tu píše líp, konečně se taky něco děje. Chvílemi se mi líbil i milostný trojúhelník, který se tam objevil, ale na konci knížky už mi to zase lezlo krkem. Stephenie neskutečně natahuje některé situace. Dokáže psát opravdu záživně, ale zápletka s třetí ženou byla tak nudná, že jsem ji celou přeskočila a nakonec zjistila, že byla vlastně nejdůležitější z celé knížky :D

DarkFireflies
25.02.2012 2 z 5

Ságu jako celek sice hodnotím kladně, ale tento díl si podle mého více než dvě hvězdičky nezaslouží.
Hlavní postava se nám opět začala chovat jako kdyby jí bylo pět a je jí nejspíše úplně jedno, že kopáním kolem sebe pouze ubližuje všem kolem. Stejně jako v prvním díle jsem proto nebyla schopna překousnout, že je celá kniha právě z jejího pohledu.
A ač ani v ostatních dílech nebyl vlastně žádný děj (v těch mi to narozdíl od tohoto dílu nevadilo), tohle bylo náhle příliš i na mě... Tenhle díl byl pro mě celkem velké zklamání.

pajulka
24.02.2012 5 z 5

Tento díl je trošku jiný než předešlé, možná o trochu slabší, ale pořád má jisté kouzlo a opravdu se mi líbí! :)

Layss
21.02.2012 3 z 5

Tento díl byl takový o ničem.. Sice plný nových informací, ale dohromady děj žádný...

reykjavik
07.02.2012 3 z 5

Podle mě nejslabší díl.
Boje upírů a vlkodlaků...
Nejlepší části knihy je, když členi Cullenovy rodiny vypráví, jak se do ní dostali.

pufina
03.02.2012 odpad!

Nehledě na to, že mi celá sága pije krev (ironie, že), tak Jaspera jsem si oblíbila a jeho část se mi zde líbila - ale tím to taky začíná i končí. Nikdy mi žádná kniha jako Eclipse nepila krev. Bella vzdychá do ouška Edwardovi, pak se rozeběhne za uslintaným Jacobem.. A to je neustále do kola.. Ach, ach, jak dojemné!

Adulina12
14.01.2012 3 z 5

zatim sem nečetla Rozbřesk, ale zatim nejlepší kniha z celé serie.. ale tim nemyslim že je to nějaká fantastická kniha... je lepší než film, ale její uroven pořád nic moc.. i když se tam aspon už dělo něco téměř celou knihu, což se o předchozích knížkách říct nedá.. ale aby toho nebylo málo, tak se to krásně vyvážilo ostatníma knihama dialogy typu:

"Je pozdě," zopakoval šeptem, znělo to jako broukání, hlas měl hebčí než hedvábí. " Spinkej, Bellinko. Ať se ti něco hezkého zdá. Jsi jediná, která se kdy dotkla mého srdce. Vždycky ti bude patřit. Spi, moje jediná lásko.

Asi to měl být pokus a romantiku, ale tohle je fakt kýč a čeho je moc toho je příliš...

siska
12.01.2012 5 z 5

dobrá kniha ale zas je lepší film

Sussanah
09.01.2012 5 z 5

Ano. Je blbost, aby na upíra neplatila všeobecně uznávaná pravidla a hlavně slunce! Ale pořád si myslím, že to není vysloveně špatné a uškodil tomu akorát ten poprask kolem...

EFiona
04.01.2012 1 z 5

Tak jsem také chtěla přidat komentář na tento díl. Dočetla jsem celou ságu cca před měsícem a půl a dalo mi teda dost zabrat, abych si vůbec vzpomněla o co vůbec ve 3 díle šlo - tak velká to pro mě byla nuda !!

Vendulik
02.01.2012 3 z 5