Sága Stmívání: oficiální ilustrovaný průvodce

Sága Stmívání: oficiální ilustrovaný průvodce https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75474/bmid_saga-stmivani-oficialni-ilustrovany-WVJ-75474.jpg 4 432 63

Všechny dílky skládačky konečně zapadají do sebe… V roce 2005 se čtenářům představili Bella Swanová a Edward Cullen a zrodil se celosvětový fenomén.Od té doby četly tuto úchvatnou upíří milostnou ságu miliony čtenářů. Nyní Stephenie Meyerová sama poprvé odhaluje tajemství ságy a zveřejňuje další exkluzivní materiály ze svého archivu, včetně profilů postav, rodokmenů, map, odkazů a vysvětlivek. Tento jediný oficiální průvodce poskytne díky téměř stovce barevných ilustrací a fotografií čtenářům zcela nový pohled na ságu Stmívání, od Bellina prvního dne ve Forks až po strhující závěr knihy Rozbřesk.... celý text

Fantasy Obrazové publikace Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twilight Saga: The Official Guide , 2008

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Opravdu pěkně sepsaný průvodce knižní série.

notsohappyanny
24.07.2017 5 z 5

Moc hezký průvodce, ilustrace s hezkými barvičkami a spousta informací. V levných knihách ji mají myslím, že za 60,- takže určitě neváhejte pokud milujete Stmívání

IsobelleFarbs
09.07.2017 4 z 5

Pěkný průvodce. Přináší mnoho zajímavých informací a tím myslím, že opravdu všechny byly zajímavé. I ta část o autech, kterou zde mnozí kritizují. Ale musím podotknou, že mnohé informace o postavách už jsem znala, přesto považuji tento průvodce za příjemné shrnutí.

Tofinka
19.06.2017 4 z 5

Wow.. Tolik informací v jedné knížce - to už dá člověku zabrat. Úžasný přehled postav a vůbec všeho, co se týká Ságy Stmívání (nechybí tu ani auta většiny postav...) Díky této knize jsem se dozvěděla spoustu věcí, které jsem si vždycky přála vědět, a samozřejmě milým zpestřením knihy byl rozhovor se samotnou autorkou.
Tato knížka mě donutila přečíst si celou ságu (ve filmovém zpracování se některé věci liší). :)

Určitě super knížka pro všechny fanoušky Stmívání.

Eorin
04.06.2017 5 z 5

Výborný pro fanoušky. Líbí se mi rozhovor se Steph na začátku, to bylo zkrátka výborné. A zbytek? Je skvělé, do jak velkých detailů spisovatelka šla, jak si promyslela a utvořila celkový charakter včetně (mnohdy velmi dlouhé) historie. Měla promyšlené i detaily a celkově jsem moc ráda, že jsem se mohla dozvědět víc a doplnit si mezery v představě, popř. jsem dostala odpovědi na spoustu otázek. Skvělé

orangerose
03.05.2017 5 z 5

pěkný bonus o postavách se stmívání , i jejich minulosti , božííí knížka :)

Princezna22
04.03.2017 4 z 5

V knize se dooooooost opakoval text což mě pěkně štvalo,jelikož mi přišlo že čtu furt jedno a to samé... Ilustrace v knize jsou naprosto boží!!! V rodokmenech jsem se nějak moc nevyznala (obzvlášť v tou vlkodlačím) jelikož mi přislo zbytečné tam psát kdo kolik měří( zapomněli připsat i váhu :D ) .... Jinak kniha se mi poměrně líbila. Pár zajímavých informací jsem dostala,ale většinou jsem se stejně ocitla na začátku....

Kačkaknihomol
04.03.2017 4 z 5

Nějaké informace mně naprosto nezajímaly, jako třeba dopravní prostředky rodiny Cullenových. Ilustrace se mi líbily, ale jinak mně to nepřijde jako nějaký děsně zajímavý průvodce.

hellena1523
21.01.2017 3 z 5

Úžasné zpracování! Ilustrace, grafika, uspořádání...ale uvítala bych více rozšiřujících informací. Takhle jsem dostala jen pohromadě naservírované věci, které z větší části po přečtení ságy vím. Oceňuji ukázky obálek z celého světa.

veronika9143
28.04.2016 2 z 5

Průvodce jsem si koupila jako doplněk k twilight sáze, ale moc mě nenadchnul. Spousta rodokmenů. Pár doplňujících informací, ale nic co bych už nevěděla. Ságu mám opravdu ráda, ale tohle je zbytečné nic moc se nového nedozvíte. Dvě hvězdičky dávám jenom proto že je krásně ilustrovaná.

Aniday
24.04.2016 5 z 5

jelikož jsem celou ságu začla od filmů, napadlo mě, že samotný příběh nechám až na úplný konec... a pokud ne film, tak tento průvodce mě na knihy absolutně připravil... s třešničkou na dortu v podobě playlistu mi svět Stmívání nyní plně otevítá svou náruč...

sabina3082
13.04.2016

Tuhle knihu právě čtu a vypráví o tom jak se Cullenovy proměnili v upíry a taky Volturiovy, prostě nejlepší kniha ze všech

petvet
07.11.2015

Zajímavá doprovodná kniha k sérii TWILIGHT SÁGA :)

joslin
03.11.2015 4 z 5

Příjemné překvapení, avšak smutné, že mě to bavilo víc než její celá sága, která mi místama lezla dost na nervy.

Sabka123
21.08.2015 5 z 5

Pěkná a zajímavá kniha. Dozvěděla jsem se plno věcí, které jsem nevěděla. Určitě stojí za to si ji přečíst.

Rilian
01.08.2015 1 z 5

Bohužel, při četbě tohoto průvodce jsem si uvědomil, jak je celá sága naivní a vratká. Pomineme hrozný překlad, který je možná zapříčiněný špatným jazykem originálu. Historie upírských smeček je dle mého názoru jenom šermování s tisíciletími. V každé válce strany co nejdříve přizpůsobují taktiku nepříteli, teda až na rumunskou smečku, která za století nepochopila, v čem je jejich slabina. Dále asi opravdu nejsem fanda, protože nepotřebuji vědět, kolik kdo měří, nebo že Renesmé nemá ještě auto. Vybrané citáty k postavám jsou zcela nic neříkající. Prostě hodně nepovedený průvodce spíše podprůměrnou ságou. Jednu hvězdičku jsem dal, protože na záchod je to četba dobrá.

little-dream
24.06.2015 5 z 5

Nutnost pro pravé fanoušky! ♥ :)

kiki320
23.04.2015 5 z 5

Velice jsem váhala nad touhle knihou, už jen z důvodu co bych se měla ještě víc dozvedět když jsem četla samotnou ságu? Ale stojí to za to, je v ní mnoho zajímavých informací, rozhovor s autorkou a její pohled na postavy, ilustrace a mnoho dalšího.. všem bláznům do Twilight určitě doporučuji :-)

Viky.Tejralova
26.12.2014 5 z 5

Dlouho byla sága Stmívání mou nejoblíbenější a všechny knížky jsem četla neustále dokola. A pak jsem objevila tuto, kde Stephanie popisuje vznik, inspiraci ke vzniku díla a ještě všechny svoje myšlenky dopodrobna rozvádí. Moc dobrý průvodce!! :-)

moonchild
07.11.2014 5 z 5

Vynikající kniha.Po dlouhé době nějaká kniha kterou jsem hltala jedním dechem.Zajímavý rozhovor se spisovatelkou,skvělý popis jednotlivých klanů a postav,nové informace k zbývajícím knihám Twilight Ságy,nádherné obrázky.........no prostě skvělá kniha

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Sága Stmívání: oficiální ilustrovaný průvodce je v