Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55871/bmid_rozbresk-H7i-55871.jpg 4 4922 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Knihy přečteny všechny, anglicky i česky. Musím znovu podotknout, že jsou mnohem lepší než filmy. Ve filmu nevynikne spousta emocí, které jsou v knize krásně vysvětlené.

janelka2
06.07.2019 5 z 5

Prostě skvělá série. Škoda že závěr tak rychle skončil. Mohla bych číst sladkou omáčku do aleluja :-)

EvaStark
06.07.2019 3 z 5

Film miluju, ale knížka nebyla tak moc dobrá. Dala by se podle mě zkrátit. Ale bylo to dobře zakončené:)

martenkaaa
21.06.2019 5 z 5

Ač filmové zpracování příliš neprožívám, knihy se mi líbily. A Rozbřesk asi nejvíc. Vypravování ze strany Jacoba bylo velmi příjemným oživením. Náročný čtenář by si na recenzi asi smlsnul, ale pokud i vy občas hledáte příjemnou odreagovačku na léto, Twillight Ságu rozhodně doporučuji.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Konečná scéna s Volruriovými vůbec neodsýpá, ale jinak skvělé. Aro a hlavně Caius mi lezli na nervy, naproti tomu třeba z Leah se stala má nová oblíbená vedlejší postava. A samozřejmě Alice, i když ta byla více upozaděná. Ráda jsem se trochu víc seznámila s Rose. Jinak, Bella, Edward, Jacob... co k tomu dodat. Nádhera a kniha se hezky čte.

LenkaGonn
25.03.2019

Dech beroucí, trochu smutné pokračování této ságy.

Konfu97
03.03.2019 4 z 5

Vrchol celé série, svatba Belly a Edwarda. Z Belly se po mnoha úskalích konečně stáva upír. Rozdělené pohledy Jacoba a Belly (možná i Edwarda, tím si nejsem jistá) jsou vítány, děj to obohacuje. Konečná "bitva" s Volturiovými je na můj vkus utahaná, možná i trochu nudná. Ale jinak pěkné a hlavně šťastné ukončení :)

Rozarka69
08.02.2019 5 z 5

Jako mladá slečna jsem hltala každou větu, každou stránku,.. Velmi se mi líbí obrovská slovní zásoba a počet stran, kdy máte pocit, že je kniha nekonečná ale máte z toho příjemný pocit, protože nechcete, aby to skončilo. Opravdu skvělé čtení.

Slugterra
03.01.2019 5 z 5

Úžasné zakončení celé série. Tenhle díl se mi líbil opravdu nejvíc. Skvěle a čtivě napsán. Jen mne hodně dlouho odrazovalo to, že má kniha 603 stránek, tudíž hodně dlouho ležela v knihovně. Číst až teď jsem ji začala vlastně jen kvůli tomu, že mamka se neustále ptala kdy už ji konečně dočtu, abychom se spolu kouknout na zfilmovanou verzi. Jsem ráda, že byla tak ,,otravná" a neustále mne nutila ji přečíst, jelikož kniha byla opravdu úžasná. Mnohem lepší než film, i když ten měl taky něco do sebe. Takže díky mami. :)

Hodnocení: Knize dávám samozřejmě 5*. Ale zdá se mi to docela málo pro tuhle knihu. Rozhodně chci mít všechny díly ve své knihovně. Prostě skvělá série...

Layyen
26.10.2018 4 z 5

Narozdíl od přeslazenýho a komerčního filmu je knižní podoba čtivá, a příjemně oddechová :)

Fantasmagorka
16.10.2018 5 z 5

Tento díl společně s tím prvním beru za nejlepší díly série. Setkání s různými nadáními a dalšími upíry pro mě bylo super počtení. V porovnání s filmem je kniha určitě lepší a to se mi filmy také libily. V knize je na tom super, že všechno co ve filmu probíhá v tichu a musíte si to domýšlet, taktady je to přímo popsané. Schopnosti každého jsou jasné, i když neviditelné.

unicorn1
12.10.2018 5 z 5

Tuhletu sérii jsem přečetla už pětkrát a pořád mě baví. A myslím že mne ani v blízké době neomrzí.
; )

Orange8knihomol
10.08.2018 5 z 5

Nevím, co o 4. dílu prostě napsat, neboť byl opravdu suprový. Přijde mi, že se v tomto závěrečném dílu stalo mnoho událostí a věcí. Renesmé je prostě roztomilé zlatíčko a Bella překvapující silou svého nadání. Jacob se otiskne do...., což mě překvapilo, protože ve filmu spousta věcí nebyla, nabo jsem je jen zapomněla. Moc se mi líbila pomoc od ostatních upírů Cullenovým. Mne se líbil jak film, tak také kniha. Rozhodně DOPORUČUJI celou sérii a já se vrhám na ,,přídavkové" knihy.

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Rozbřesk... to je 600ti stránkový obr, který to úplně celé rozsekne. Film byl asi nejprofesionálněji propracovaný, přesto není můj nejoblíbenější. A knížka? Mám ji ráda, asi tak stejně jako Nový měsíc, kde prostě nemůžu zapomenout na Edwardovu vypatlanost :D:D.
Sice jsem si nejdřív říkala, proč Jacobův pohled, když se ho to netýká tak přímo jako Belly nebo Edwarda. Na druhou stranu oni oba trpěli, jeden fyzicky a druhý psychicky. Byla to vážná situace a bez Jakeova nadhledu by to bylo smutné nebo depresivní, ale Jacob se o zábavu postaral :D. Navíc jsem si uvědomila, že jeho pohled je mi příjemnější než Belly.
Každopádně první půlka je i přes Jacobovu snahu vzdálená od té romantické pohádky a ta druhá? Život v manželství jako upírka a hlavně s dítětem... prostě už to není to Twilight jako to bylo. Byl by to však suprový samostatný příběh. Rozhodně mám Rozbřesk ráda, napínavý střet s Volturiovými byl nejlepší ze všech akčních scén z celé ságy a je to krásný závěr celé ságy.

MinaHawke
16.07.2018 3 z 5

Myslím, že dobré zakončení série.

caroline7390
16.07.2018 4 z 5

Bylo to fajn

Alex.rrr
22.06.2018 3 z 5

Série se mi celkově líbila. Asi bych z ní neomdlívala, ale čtení to bylo pěkné. Co se týká posledního dílu, tak mě zklamalo celkem rychlé zakončení. Celý díl se točí kolem střetu s Volturiovi a nakonec takové nijaké. Ale konec dobrý, všechno dobré. Jacob mi bude scházet, jediný mi přišel s nadhledem :)

DarkLady
19.06.2018

Víte proč je v Padesáti odstínech tolik sexu?
Protože ve Stmívání žádný není.

Dvě hvězdy pro celou sérii za jedny z nejlepších popisů emocí jaké jsem doposud četla.

Námět, zápletka i zakončení je ... otřesné. Pevně věřím, že se autorka prostě jen spletla v žánru

Nikoll2
13.06.2018 5 z 5

Rozbřesk je skvělým závěrečným dílem velmi povedené série. V knize se stále něco děje, proto je téměř nemožné ji odložit a dát si od čtení pauzu. Díky novým postavám se dozvídáme o upířím životě ještě víc a to je také skvělé.
Určitě doporučuji!:)
PS: Jsem jediná, kdo by uvítal knihu z pohledu Renesmé? :D

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

Tady mě celkem mrzelo že to enbylo třeba z pohledu edwarda, ale z pohledu jacoba, ale jinak říkam moc čtivá kniha , u které jen čekáte na to jaký to bude mít konec. Škoda ,že není pokračování o Renesme