Nový Měsíc

Nový Měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347644/bmid_novy-mesic-265-347644.jpg 4 5040 5040

Stmívání / Twilight série

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.

niknikita
03.07.2016 4 z 5

Tak moc mi tam scházel Edward Cullen, že jsem měla co dělat tenhle díl dočíst, ale konec dobrý - naštěstí:-)

Adriana21
23.06.2016 5 z 5

Pro mne super kniha. Tato série je mojí srdcovou záležitostí. I když asi bych řekla, že nejslabší díl, ale pořád si u mne zaslouží pět hvězdiček. Taky jsem ráda, že tam dostal více prostoru Jacob :)

Krstý
06.06.2016 2 z 5

Nejhezci bylo jak ji pozadal o ruku

barusak1
30.05.2016 2 z 5

Tento díl byl nejslabší. A Bella a její fňukani, to bylo na facku

BLeeCraleek
25.05.2016 2 z 5

Docela zajímavý příběh, jinak nic moc. Hodně lidí říká, že se jim to líbilo, hodně, že je to blbost… mě to bavilo, když jsem to četla, ale nezanechalo to ve mě nic co by stálo za zmínku…

fis.rena
07.05.2016 4 z 5

Pro mě nejslabší díl,jelikož Bella a její "kňourání"...

i.love.books@
02.05.2016 4 z 5

Hezká kniha

lavazza
24.04.2016 4 z 5

Radsej film.... dlhe, unavne a nudne belline pasaze som pretrpela... ale urcite lepsie ako prvy diel....

veronika0378
23.04.2016 4 z 5

Opět jsem se docela přemlouvala, abych knihu dočetla(motivace byl další splněný bod ve čtenářské výzvě), protože mě dost nudilo Bellino věčné několikastránkové "vnitřní přemítání",
má-li ten její život vůbec smysl a tak dále. Bez Edwarda to byla nuda ještě větší. Možná mě to tolik nebavilo, protože tak trochu znám děj a vím jak to přibližně skončí, ale stejně. Doufám, že další díl bude o trochu napínavější, ale na druhou stranu je tady hodně viditelné, jaký má Bella vztah s ostatními a tak.

petra3242
19.04.2016 3 z 5

Musím říct, že tady se mi asi víc líbil film než kniha, ačkoliv kniha je taky celkem dobrá. Je skvěle psaná a i když je to bichle, čte se skvěle a poměrně rychle (za předpokladu že máte na čtení čas). Autorka to prostě umí, to se nedá nic dělat. :)) Co mi vadilo, bylo to věčné Bellino fňukání. Já chápu, že ztratit ze dne na den lásku života fakt bolí, mám už nějaké rozchody za sebou, ale do takovéhle deprese bych se kvůli "klukovi" rozhodně nedostala.
Taky mi chyběl v příběhu Edward, díky alespoň za ty halucinace.

ARosen
14.04.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu to bylo trochu slabší, chyběl mi tam Edward a nic moc se tam nedělo, ale bylo to celkem ucházející.

Soalive.nat
26.03.2016 1 z 5

Meh. Přečetla jsem si to anglicky, krom asi tak 3 slov, co jsem neznala a nikdy neslyšela, mi zbytek POUZE z jazykového hlediska přišel jako četba pro děti. Viděla jsem všechny filmy a přijdou mi lepší než knihy. Bella tam aspoň tolik "nebrečí" (brečí ve snesitelném množství). Bolí mě, jak je nesamostatná a vlastně naprosto hloupá a naivní. A zároveň, když si uvědomím, kolik mladých (malých) holek tyhle knihy četlo, je mi do pláče, protože jim autorka do hlavy cpe naprosto špatnou představu o tom, jak (ne)funguje vztah, a nejen vztah, ale vlastně celý život.

Tess.96
15.03.2016 3 z 5

Musím říct, že mé nadšení z prvního dílu se naprosto nedá vyrovnat dílu druhému. Je to něco naprosto odlišného. Hodně mi tu chybí postava Edwarda Cullena, protože hlavně díky němu jsou ty knihy a příběh samotný, tak zajímavý, je to kontrast zlo x dobro. V téhle knize se objevuje většinou pouze Bella a Jacob, což je pro mě jako dobro x dobro, proto jsem se při čtení druhého dílu hodně nudila.

DK197
05.03.2016 3 z 5

Přečetla jsem 2. - 4. díl. A tenhle díl?

Tenkrát mě přesvědčil číst další, takže tenkrát se mi to líbilo. Ačkoliv dnes mám silné výhrady. Hlavně k Belle. Nový měsíc je postavený na silných emocích. Na extrémech. A možná to ho dělá pro cílovou skupinu čtenářů přitažlivé.

Sečtu-li své výhrady s někdejším nadšením - jsem na 3 hvězdičkách.

Lidudu
18.02.2016 1 z 5

Knížka na podobné úrovni, jako její starší sestra jménem Stmívání. Spousta hekání, vzdychání a blábolení, tentokrát však méně "andělsky krásný" nebo "nelidsky nádherný ". Velkou změnou, která do "příběhu" vnesla svěží vítr byl Bellin nově chlupatý kámoš. Byli jsme díky tomu alespoň ušetřeni toho znepokojujícího vzdychání nad vůní Edwardova dechu (paní Meyerová.. mrtvoly nedýchají!!!!! A i kdyby, nevonělo by to!). Místo toho.jsme se dozvěděli, že vlkodlaci nejsou nebozí prokletci, kteří se za úplňku mění ve čtyřnohou obludu podobnou vlkům, ale ve skutečnosti jsou to sošní zatraceně sexy indiáni s nezdravě vysokou horečkou, kteří se podle potřeby mění v Maxipsa Fíka.
Je to švanda, musím tu sérii dočíst celou už jen proto, že smích léčí a prodlužuje život. A díky práci naší drahé Stephenie se směju tolik, že budu žít minimálne do stovky.

Jedna jediná věta mě v tomto víc jak čtyřsetstránkovém přeludu velmi zaujala: "Jestli na nás poštveš Volturiovy kvůli něčemu tak pitomému, jako je moje lidská podstata, pak má tvoje rodina taky právo rozhodnout." ...teda za tohle by ta ženská vážně zasloužila pár facek. Vždyť to čtou děti!!!

adelkas
12.02.2016 3 z 5

Bella mně strašně štve, podle mě je nudná a ještě ti její záchvaty deprese jdou na nervy. Kniha se lip čte až po příchodu Alice.

svobonís
12.02.2016 3 z 5

Nový měsíc je podle mě hůř napsaný než Stmívání. Na knížce se mi nelíbilo odloučení Edwarda od Belly. Ta část, kdy se utěšovala tím, že chodila za Jacobem mě moc nebavila, ale závěrečná část se mi líbila více, než celá knížka.

ledaver
23.01.2016 3 z 5

Knihu bych rozdělila na tři části. První do 150 stran: jedním slovem HROZNÁ. Knihu jsem měla chuť vyhodit z okna, zašlapat do země, spálit v krbu... já nevím co. Má nelibost k této části se nedá ani popsat. Nechápu jak mohla být Bella tak dlouho uzavřená do sebe, v depresi. Kdyby měsíc nebo dva, ale ona hned pět! Ta druhá do 150 do 300 stran. Kniha poměrně hodně nudná. Nic moc se v této části nedělo až na to, že se tam občas zajímavě ukázal Jackob. A teď ta poslední. Ta knihu víceméně zachránila. Nic výjimečného to ale nebylo. V jednu chvíli jsem byla napnutá, ale to moc dlouho nevydrželo. Taky bych ji mohla trochu zkrátit, ale to je jenom drobnost. Druhý díl byl pro mě o hodně horší než ten první.

jamesak
23.01.2016 3 z 5

Asi nejslabší kniha, ale její děj je nutný v návaznosti na zbytek knih

Viky007
21.01.2016 3 z 5

Tady kvalita už výrazně klesá. Pořád je to čtivé, ale děsně mě štvalo, jak se Bella poddala depresi, protože ji opustil kluk. Já vím, byla to její první láska, ale... prostě blbka.
Také se nám rozjíždí fenomén milostných trojúhelníků. Měla si vybrat Jacoba, ten byl aspoň živý. A nebyl takový manipulátor. A... dobře, už končím.