Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207398/bmid_pisen-krve-cs2-207398.jpg 5 1847 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

AURIL
13.08.2018 5 z 5

Tahle knížka žije... tajemství, přátelství, intriky, temné síly, milosrdenství, lži, boj, láska, smutky, msta, věrnost, ztráta, napětí, hrdinové i slaboši... aneb šest set patnáct stran, na kterých je přesně toto k nalezení. Přísahám, že tohle všechno dohromady v Písni krve krásně funguje a ani jedna jediná stránka z těch mnoha mě nenudila.

Malýmedvěd
06.08.2018 4 z 5

Velmi povedená a výborná fantasy kniha. Má v sobě vše co od velké ságy očekáváte, dobře vymyšlený svět, zajímavé postavy, výbornou zápletku, intriky, bitvy, lásku, tajemno a opravdu spoustu dobrodružství. Děj krásně plyne a čte se to úplně samo. Vyprávění se převážně věnuje jedné hlavní postavě, což nepovažuji za chybu, spíš je to prostě styl vyprávěče. Jediné co bych vytkl, je "příliš dokonalý" hlavní hrdina. Ocenil bych, kdyby dělal více chyb a byl si méně jistý sám sebou. Je to kniha, která by se dala přečíst na jeden zátah, kdyby člověk neměl žádné jiné povinnosti a nemusel jíst a spát. Doporučuji všem milovníkům fantasy žánru.

Metla
30.07.2018 4 z 5

Anthony Ryan je zdatný vypravěč a jeho „Píseň krve“ je velmi čtivý román plný mečů a v menší míře magie. Děj není kdovíjak komplikovaný ani originální, ničím nepřekvapil, přesto mě nikde neuspával, stále udržoval solidní tempo a spolehlivě táhnul vpřed, což je při cihloidním rozsahu malý zázrak.
Mám poněkud problém s hlavním hrdinou Véllinem al Sornou: sice je to docela sympaťák, zároveň však příliš dokonalý, než aby působil reálným dojmem. Občas je tak nepravděpodobně soucitný a dobrotivý, až to z něj dělá idiota. Většina ostatních charakterů není zpracována příliš do hloubky, ale dokázala jsem si mezi nimi najít oblíbence.
Dlouho jsem zvažovala hodnocení kolem devadesátky, leč poslední třetina přece jen opouštěla svou sevřenou formu, autor začal tahat z klobouku magickou havěť… ne že by přímo nečekaně, nicméně pro mě zvolený směr příběhu mírně ztratil na atraktivitě a utlumil očekávání ohledně druhého dílu. Proto „jen“ 4*, jakkoliv jsem si knihu dobře užila.

kristy2711
30.07.2018 1 z 5

Celou dobu jsem čekala kdy přijde něco "VELKÝHO". Něco, co mě přinutí si koupit další díl. Nakonec jsem to dočetla, ale nudila jsem se. Další díl si nekoupím.

LadyKet
30.07.2018 3 z 5

Dejte dohromady Zaklínače, Křižácké války a množství postav jako v Hře o trůny a vyleze vám toto. Neříkám, že je to špatné, ale zas tolik to nepřekvapilo, ale ani neurazilo. Další díly si ráda přečtu. Ale rozhodně to není zrovna "cestovní" knížka, leda že máte extra batoh na knížky :).

Nomia
29.07.2018 5 z 5

Můj vnitřní knižní fetišista si zachrochtal blahy nad délkou prvního dílu a po přečtení musím říct, že těch 600 stránek za to prostě stojí. Zase jednou napínavá hrdinská fantasy jako víno, velmi povedený začátek celé trilogie, který bez debat naláká ke čtení dalších dílů.
Mně osobně trošičku bavila víc ona úvodní výcviková část knihy, ale nic to nemění na tom, že i pozdější - drsnější půlka knihy je výborná, neztrácí tempo a nemá v sobě hluchá místa, kde by si čtenář říkal, že tohle je tam zbytečné atd. Ryan si za tenhle počin rozhodně zaslouží "zlatého bludišťáka". :)

Etallfa
29.07.2018

Velmi úžasná knížka, která vtáhne do děje a jdete s hlavním hrdinou. Jedině konec mi připadal zbytečný.

Vladislav
20.07.2018 5 z 5

tak to mě fakt dostalo,hodně čtivá ,těch 600 stránek jsem přečetl hodně brzy,je zde vše,co má pravá fantasy mit , těším se na další díl.

ilicka
10.07.2018 5 z 5

Výborný origin série Stín krkavce. Zajímavé postavy, především řádových bratří, a pozvolné odhalování informací a motivací postav pro další rozvoj série.

witko
25.06.2018 5 z 5

Hodně čtivý příběh.

Psenda31415
19.06.2018 5 z 5

Perfektní fantasy! Je to psáno jiným způsobem, který se mi velmi zamlouvá (jen nevím, jestli je to překladem, či je takový rozdíl i v originále). Každopádně palec hore a těším se další serii od tohoto autora, která právě vychází! :-)
Hodnoceno až po přečtení celé série a musím říct, že jsem si každý díl vážně užil.

astroweb
11.05.2018 3 z 5

Téměř jsem knihu dočetl, abych zjistil, že tento typ fantasy pro mě není. Příliš rozvláčné.

michal3736
08.05.2018 5 z 5

Excelentní rozjezd trilogie, kniha místy hodně připomíná Hoffmanovu trilogii, ale musím říci, že lepsí :-)

Arwen777
13.04.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla. Dlouho jsem s koupí váhala, protože na trhu je toho dnes hodně a máloco stojí za přečtení. Knihu jsem si půjčila v knihovně, ale po přečtení jsem si ji hned koupila, abych ji měla doma a mohla se k ní vracet.
Neuvěřitelně napínavý děj, rozsáhlý, ale v žádném případě ne rozvleklý. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dobře vykreslené postavy a dějové linky, je neuvěřitelné, že je to prvotina! Pro příznivce této literatury určitě doporučuji.

RaDaR26
12.04.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy, která vás chytne tak, že knihu nebude moci odložit. Oceňuji zejména autorův neobyčejně pěkný a čtivý styl psaní. Vymyslel nový svět a originální zápletku, což samo o sobě není v současném fantasy světě nic jednoduchého. Shrnu-li to: dávám pět hvězdiček - dal bych i šest, kdybych mohl : )

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Tohle byla moje první epická fantasy co jsem četla.A jsem nadšená .Krásně napsaný příběh ,kde se s hlavní postavou Vélinem Al Sornou seznamujeme už v jeho dětském věku a postupně s ním procházíme výcvikem ,zkouškami o přežití , válčíme , odoláváme intrikám i temným silám .Anthony Ryan píše opravdu čtivě. Určitě si druhý díl také koupím , protože jsem moc zvědavá jak to vše bude pokračovat dál.

P-man
23.03.2018 4 z 5

Asi jsem čekal něco jiného. Každopádně kniha není špatná, lehce nadprůměrná a stojí za přečtení.
Bohužel ve výsledku nějak nechápu konec. Něco mezi Pánem prstenů a Her o trůny.

fons
19.03.2018 5 z 5

Knihy, které vydává HOST, jsou pro mně automaticky zárukou kvality. Nespletl jsem se ani tentokrát.

"Píseň krve" se mi dostala do ruky, když se jako jediný výtisk v knihkupectví krčila vedle zprofanované "Písně ledu a ohně", která mně doposud ke čtení nezlákala. První díl série "Stín krkavce" upoutá zejména věrohodnou surovostí a neprvoplánovým násilím, tudíž čtenář snadno nabyde dojmu, že se jedná o historické reálie a nikoliv bravurně napsané fantasy. Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněl na mého milovaného Zaklínače a na přednášky o řádu templářů. Autor má obdivuhodný smysl pro detail, takže veškeré činy hlavního hrdiny jsem doslova cítil na vlastní kůži.

Jedná se o intenzivní a mnohdy nelehké čtení, ale mám obrovskou radost, že se na poli fantasy literatury, jakkoliv se zdá být vyčerpaná, objevil talent, který nerecykluje již napsané, nýbrž sám za sebe překypuje nápady a kvalitním projevem. Díky osudu za to, že jsem na tenhle knižní klenot v regálu narazil! Doporučuji!

Alma-Nacida
19.03.2018 4 z 5

Knihu jsem zhltla jako malinu a užila jsem si každou stránku. Je to zkrátka hrdinská fantasy jak má být. A teď proč jsem ubrala jednu hvězdu: Jako milovnice fantasy jsem spokojená, ale pořád čekám na to "něco" navíc. Když se dočkám v dalším dílu, ráda hvězdu přidám. :)

whiolet
19.03.2018 4 z 5

Srovnávat knihu se ságou Hry o trůny je opravdu kravina,protože každá je úplně jiná.
Píseň krve se rozjíždí pomalu a do nějakých 100 stránek jsem silně pochybovala o tom, zda mě to vůbec bude bavit.
nakonec mě příběh bavil a to díky sympatickému Vélinovi a Šrámovi :)
Bohužel kniha ve mně nevyvolala ten "WAU" efekt, ano bylo to fajn,ale nic ohromujícího.