Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207398/bmid_pisen-krve-cs2-207398.jpg 5 1847 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Šošana
21.12.2017 4 z 5

Jak tu již bylo několikrát řečeno - z prvního dílu série jsem byla nadšená a těšila jsem se na pokračování, pak ale nastalo zklamání...

(pozor drobný SPOILER)
Druhý díl slabší, ale ještě dobrý...třetí díl nic moc - až příliš velký prostor v knize dostaly zdlouhavé popisy bitev a strategie války na všech frontách a jen tak mimoděk a pro mě tedy zmatečně (snad aby byl příběh tak nějak vysvětlen) jsme se dozvídali, kdo je Spojenec a proč chce zničit svět. Škoda...

svoboanna
16.12.2017 5 z 5

Píseň krve mě zcela nadchla, díky ní jsem se začala zajímat o fantasy literaturu. Ovšem o ostatních dílech této série to říct nemohu.

Devilae
04.12.2017 4 z 5

Jsem... překvapená. Mile, nutno podotknout. Příběh je svižný, zajímavý, neotřelý. Celou dobu se nemůžu zbavit dojmu, že autor (jako jeden z mála západních spisovatelů) četl zaklínače. Není to však na škodu, spíše naopak.
Jediný opravdový problém vidím pouze v tom, že autor neví vůbec nic o zvířatech (obvzláště o koních), kvůli čemuž jsem několikrát vrzala zuby. Vyvádělo mě to z míry a vytrhávalo z příběhu.
Jako prvotina je to úžasné. Teď jen čekat, zda se pan autor ukáže být spisovatelem jedné myšlenky (a jednoto příběhu), nebo se nám vyloupne nový tvůrce mnoha zajímavých dobrodružství.

Markouš
23.11.2017 5 z 5

Opravdu úžasná fantasy. Nevím, co bych k tomu více napsala. Doporučuji

Fiara
22.10.2017 5 z 5

Tak tohle je pecka....kam se na to hrabe Hra o trůny...výborně napsané a velmi čtivé. ihned Vás vtáhne do děje a nemůžete se dočkat jak to bude dál :). Za mě rozhodně doporučuji.

jiripv
13.10.2017 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Vyprávějí je prosté sáhodlouhých popisů toho, co měl hrdina na sobě a co si dal na večeři. Děj dynamicky plyne, pořád se něco děje a už se těším na další díl, až mi přijde.

jitka7047
10.10.2017 5 z 5

Jednoduše skvělá. Hlta se úplně sama. Jediné, co mi vadí je cpani náboženství do fantasy, v tom smyslu,jak je popsáno tady. Pokud nemá kniha pravdivy historický základ, a je to tedy nepostradatelna záležitost, tak mi to nesedí. Stejný to bylo u Paula Hoffmana a jeho knih... pri čtení některých pasáží jsem si na něj vždy vzpomněla...ale doporučuju!!

MonicaMonique
24.09.2017 4 z 5

Autor nad tímhle dílem musel strávit opravdu hodně času a to neberu podle stran, ale podle propracovanosti knihy. Občas jsem se trochu ztrácela v postavách, ale za to nejspíš může to, Jak jsem knihu rychle hltala. A protože otázek na konci je víc než odpovědí, nutí mě to okamžitě sáhnout po druhém dílu.

PetraBery
14.09.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá fantasy... Kniha mě lapila od začátku a já se strašně netěšila, až budu mít dočteno. Osudy Vélina, ostatních bratrů a sester a vůbec celé říše byly napsány poutavě, nikde to nedrhlo, nenudila jsem se a celé čtení jsem si užila. Už mám v knihovně rezervovaný druhý díl, protože rozhodně potřebuji vědět, jak to bude dál :o). Doporučuji!

netopýrek
02.09.2017 5 z 5

Nemám slov. Postava Vélina al Sorny, řádového bratra, nejlepšího přítele mi přirostla k srdci. Líbil se mi styl jakým byla kniha psaná, líbilo se mi na ní prostě všechno. Občas bych na Vélinové místě jednala jinak, ale ve výsledku jsem s ním souhlasila. Král Janus, to nebudu ani komentovat, jeho dcera asi není tak špatná. Řádový bratři mě protáhli celou knihou s jednou emocí/pocitem sounáležitosti. Věděla jsem, že se na sebe nikdy nevykašlou a budou stát při sobě....Miluji tu knihu a těším se na další díl.

Liška37
01.09.2017 5 z 5

Opravdu bravurně napsáno. Autor má schopnost člověka vtrhnout do děje a už ho nepustit. Zápletky skvělé,s postavami se člověk sžije. Jdu si ihned přečíst druhý díl :)

Mischellin
21.08.2017 5 z 5

Už od začátku opravdu zajímavé čtení. I když by spousta lidí řekla, že většina první poloviny knihy byla nudná, já přesto hltala každičkou stránku (a to nemyslím jen obrazně, v některých úsecích mě vážně popadala chuť knihu pozřít a učinit jí tak navždy mojí součástí :D). Velmi promyšlený a hezky vykonstruovaný svět a propracovaný charakter hlavní postavy. Je pravda, že jsem se občas musela vracet a přečítat si některé části znova, protože se tam náhle objevila už známá postava a já neměla tušení, kdo to je - ale to ani trochu neubírá na kvalitě knihy, spíš to vypovídá o mé vlastní roztržitosti.
Vélina i celou jeho "partu" jsem si velmi oblíbila. Myslím, že jeden z mnoha důvodů, proč jsem se do nich mohla tak vcítit, je, že jsem "nahlížela" jejich růstu a dospívání, což u spousty knih není vůbec běžné.
Za mě rozhodně pět hvězd a velký kulturní zážitek

petrulka
18.08.2017 5 z 5

Nasazena poměrně vysoká laťka od prvních stránek a žádné výrazné propadnutí, oproti jiným knihám s podobnou tématikou. Což je svým způsobem i škoda, chybí wau efekt, na druhou stranu se ale ani nekonají dlouhé úseky nekonečné nudy.
Vélin je klaďas každým coulem, čekám na nějakou vadu charakteru a zatím kde nic, tu nic. Až trochu neuvěřitelně. Konec mě nenadchnul, moc ztrát najednou :-(

tatjana1737
16.08.2017 4 z 5

Když jsem si na základě referencí z knihovny vyžadovala Stín krkavce, netušila jsem ani v nejmenším, jaký počet stran knihy vykazují. A s ohledem na to, že bych za měsíc měla rodit, mne tak trochu posedla obava, zda je stihnu do té doby přečíst :-). Nicméně první díl už je za mnou a jestli zítra u doktora bude taková fronta jako minule, myslím, že do konce týdne dám i druhý :-)).

Anotace na přebalu, které autora přirovnávají k Martinovi, bych brala s rezervou, protože Martin je prostě liga (i když v mých očích už ne ta nejvyšší, vzhledem k tomu, že se v psaní asi poněkud ztratil a je otázka, zda ságu někdy dopíše). Ale svět, který Ryan vytvořil, za pozornost rozhodně stojí a i jeho hrdina si nakonec získal mé sympatie (byť z úvodních kapitol psaných pohledem "nepřátelského kronikáře" člověk nejprve získal zavádějící dojem). Doufám, že další díly více nastíní např. fungování jednotlivých řádů (doteď jsem nepochopila, co některé z nich dělají), či čtenáře seznámí s fungováním království, jeho historií, historií vládnoucí rodiny a významnými rody... A samozřejmě s minulostí jednotlivých Vélinových bratrů.

Chvílemi jsem se trochu ztrácela v krkolomně znějících jménech (přehled postav jsem objevila až po dočtení) a ocenila jsem i mapky v úvodu knihy (podrobnější by vůbec neškodily). Co se děje týče, konec mi přišel trochu urychlený (ale předpokládám, že motiv Temných sil a "bytosti" bude ještě rozpracován), ale byl tak napínavý, že jsem knihu musela dočíst s baterkou vedle spícího dítka, přestože mi bylo jasné, že ráno se mi bude blbě vstávat.

!!! POZOR SPOILER !!!
Čekala jsem spíše, že to bude bratr Kenis...

katkaq
07.08.2017 5 z 5

Docela jsem se děsila zkoušky téhle knížky. Říkala jsem si, že tam bude moc postav a moc se mi do toho nechtělo. Když jsem se začetla, už jsem se od toho nemohla odtrhnout. Celková myšlenka je zajímavá. Jsem zvědavá na další děj. Politické pozadí je téma na přemýšlení. Prostě mě knížka zaujala a po dlouhé době celkem kvalitní četba.

zahadum
30.07.2017 4 z 5

Nečakal som v žiadnom prípade ďalšie Hry o tróny, vlastne som nečakal nič. Videl som pomerne pozitívne hodnotenia na rôznych weboch a samozrejme aj tu. Rozhodol som sa kúpiť si prvý diel. Dopadlo to celkom slušne..čo slušne...kniha je na to,že to písal relatívne mladý spisovateľ ako svoju prvotinu výborná ! Knihu by som rozdelil na dve časti. Na vynikajúcu prvú polovicu kedy spoznávame Vélina, zoznamujeme sa s jeho detstvom..jeho príchod do " Řádu " kde podstupuje on a jeho noví " bratia " tréning a to nielen fyzický. Začínajú sa klásť prvé otázky, dozvedáme sa prvé biele miesta z života Vélina, nových priateľov, sveta v ktorom sa dej odohráva a samozrejme aj samotný Řád ma kopec toho čo skrýva. Dej je miestami vskutku strhujúci a bol problém knihu odložiť. Autor šikovne naznačí tri záhady ale odpovie sotva na jednu aby nám naservíroval tri nové záhady..a takto to ide až do konca knihy...od polovici knihy je už tempo omnoho pomalšie..paradoxne sa viacej bojuje, intrigy naberajú na sile...deje sa toho viacej a predsa mi príde kniha od polovice nejaká málo " živá " povedal by som,že autor si začal pripravovať pôdu pre druhý diel a rozhodol sa viacej dej zamotávať..na konci je síce aké také finále ale kniha príbeh neukončí ...skôr naopak.Páčil sa mi štýl akým je kniha písaná, autor je znalec histórie a je to fakt poznať ako dôveryhodne opisuje udalosti a momenty ktoré boli aktuálne kedysi veľmi dávno. Jeho svet je živý...politika je poriadne spletitá, na svet sa hlási aj niečo nové a dalo by sa to nazvať niečo..temné..všade sú samé náznaky..kopec toho čo autor naznačí si necháva do ďalších kníh. Vélin je postava ktorá sa nedá jednoznačne nazvať kladná...ani záporná...je to niekto kto o sebe nevie prečo je svet a on sám taký aký je. Sám hľadá odpovede na isté otázky.Okolo neho sú miestami postavy ktoré autor moc nedoviedol k spokojnosti ale na to,že je to prvotina je to úžasné. ...kniha je omnoho menej naturalistická, menej násilná a je tu menej sexuálnych chvíľ ako v Hrách o tróny..ani svet nie je taký košatý...ale napriek tomu knihu smelo odporúčam všetkým milovníkom " dospelej fantasy "

Ookmalej
27.07.2017 5 z 5

Fantastická kniha. Bála jsem se, že tam bude postav jako na orloji a zbytečné sexuálně násilné scény jako např. ve Hře o trůny, ale byla jsem mile překvapena. Kniha má spád, nezdržuje se zbytečným patosem a navíc je krásně rozpoznatelná autorova láska ke Skotské vysočině. Musím říct, že po delší době jsem objevila "čerstvý vítr" ve fantasy ságách. Mohu jen doporučit.

Ruushi-chan
15.07.2017 5 z 5

Na knihu jsem četla pár recenzí a následně si ji s jistými obavami vyzvedla v knihovně. Trochu jsem se bála, neboť jsem po letech čtenář vybíravý. Inu, musím říct že kniha nezklamala! Sice jsem ji četla dlouho, protože se objevily i jiné knihy (a ona zrovna není vždy chuť tahat s sebou někam tlustou bichli v tvrdé vazbě). V konečném důsledku jsem si ale knihu užila a s chutí se vrhnu na další díl. Prostě kniha podle mého gusta.

Sarbonne
22.06.2017

Super kniha. Po dlouhè dobê jsem zase četla nêco s dobře vyváženým poměrem válčení s meči, politikou a magií.

TomTomis
05.06.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila. Neurazila, nenadchla. Další díl si jistě přečtu, ale prozatím to vidím na menší pauzu. Zmlsaný Eriksonem mě už jakákoli fantasy neuchvátí. I tak dávám počáteční 3 z 5. Slušný začátek ságy. Snad bude další díl lepší.