Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207398/bmid_pisen-krve-cs2-207398.jpg 5 1847 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

termitovo
04.01.2019 5 z 5

Souhlasím s komentářem Atlantis. Hlavně uvěřitelná.

erousek007
03.01.2019 5 z 5

Píseň krve mě zaujala hned svou první kapitolou

hankapimi
30.12.2018 2 z 5

Přečetla jsem Píseň krve i Pán věže na základě vysokého hodnocení čtenářů Databáze knih. Píseň krve se mi líbila, u Pána věže jsem se trápila přehnaným zabíjením v nekončících bitvách a množstvím usekaných lidských končetin a hlav a další díl už nedám... Mezi masakry mi chyběl nějaký smysluplný a uvěřitelný děj. Ale zřejmě je chyba na mé straně, nebudou tyhle řežby můj šálek čaje...

Targa Dall
25.12.2018 4 z 5

Zajímavé čtení, pokud člověk vydrží prvních cca 100 stran, kdy mi to přišlo jako chlapecká kniha. Poté se to poměrně rozjelo, ale stejně doufám, že je to spíše úvod do dalších knih, na které mám dobré reference.

Atlantis
23.12.2018 5 z 5

Fenomenální fantasy. Čtivá, bez jakýchkoliv logických kiksů a hlavně uvěřitelná. Vélin se chová jako normální člověk, není to blázen s pokřiveným morálním kompasem, jeho dialogy a chování nešustí papírem. Pro mě ztratila Píseň krve trošku rychlost po tom, co naše hlavní postava dospěla, ale velice rychle kniha nabrala druhý dech. POkud hledáte novou fantasy ságu, nenechte si Stín Krkavce utéct.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Tato kniha je Ryanova prvotina??? Tomu se snad nedá ani věřit!! Ve svém pomyslném žebříčku ji stavím na úroveň Tetovaného ( P. Brett, démonský cyklus), Zaklínače ( A. Sapkowski) nebo Ságy trhlinové války...na Hru o trůny pořád nemá, ale je to teda něco..začala jsem ji číst v elektronické formě a během četby ji dostala od kamarádky :) ani netuší, jak dobrou knihu mi vybrala :) a ke knize samotné lze jen říct, že to je prostě další fantasy nátěr, který nepustí a okamžitě potřebujete další díl, jelikož jak je psáno na obale - na scénu nastoupil nový mistrovský vypravěč..Píseň krve = povinná četba milovníka fantasy žánru!

brodequin
19.12.2018 3 z 5

Jak to, že mě se to tolik nelíbilo? Takové hodnocení... říkal jsem si, že je to sázka na jistotu. Začátek fajn, ale později jsem se začal trápit, když příběh vlastně nikam nevedl. Stále jsem čekal, co bude dál, co se vlastně stane, o co vlastně v tom příběhu jde. Informace jsou však rozkouskované a k některým věcem se vrací až na konci knihy. V tu dobu jsem už skoro vůbec nevěděl, kdo je kdo. Jména už mi v tu dobu nic neříkala. Druhou půlku jsem tedy doposlouchal jako audio knihu, ale i tak jsem se častokrát nudil. Styl psaní je fajn, ale nic víc - čte se dobře a to je vše. Často jsem se díky tomu nesoustředění ztrácel i v tom, co se právě děje, nebo dělo o den dříve, kdy jsem naposledy četl. Přitom byly chvilky, kdy jsem byl celý napnutý a postava Vaelina Al Sorny se mi líbila. Stejně jako jeho bratři. Po dočtení první části už však nemám chuť na další díly. A pořád nějak nedokážu pochopit to hodnocení... fakt mi to neleze do hlavy... :-)

anid
11.12.2018 5 z 5

Po spustě young adultovek zaměřené spíše na dámské publikum, byla tahle kniha něco co jsem potřebovala. Románky decentní a spíše se tam nenacházejí..... Svět jako takový není špatný, ale jsou autoři s lepšími světy. Zde jde hlavně o um vytvořit příběh a vyprávět ho (dle mého ta těžší část psaní knih). Příběh a hrdina mi velice sedl. Bylo zde dobře vyvážena frekvence akce a klidu (který je taky důležitý..... ale zas ho nemůže být moct) a příběh má zajímavý konec
Jediný co bych chtělo vyknout je jak plyne čas. Protože fakt nemám ponětí kolik Vélinovi je v jakou chvíly. Pak na konci se hodně nečekaně objevuje retrospektiva, a chvilku mi trvalo, než mi došlo, že to vlastně retrospektiva je (I když vlastně celý příběh je jedna velká retrospektiva..... Ehm takže retrospektiva v retrospektivě?????). Někomu možná bude dělat větší počet postav a jmen, ale pokud dáváte jiné rozsáhlejší fantasy, zas tak velký extrém to není.

Petronela258
01.12.2018 4 z 5

První polovina mě bavila, od půlky jsem se knížkou pročítala skoro dva týdny, nakonec jsem ani nedočetla. Moc se mi líbil styl psaní spisovatele, četlo se to krásně a knihu hodnotím určitě kladně! Ale... bohužel jsem dospěla k názoru, že ještě nejsem dost dozrálá na takovouhle knihu. Ráda se k ní jednou vrátím a víc si čtení vychutnám, zatím ji doporučím všem a i svému příteli.

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Svět a postavy jsou promyšlené a já, jelikož jsou boje ve fantasy knížkách mé oblíbené části a tady jich je spousta, se od toho zkrátka nemohla odtrhnout.

HYPNOS88
17.10.2018 5 z 5

Pravda, byly tam pasáže které by ta kniha mohla postrádat, ale jako celek velmi poutavé čtení. Trošku jsem měl chaos v té nekonečné záplavě cizích jmen a názvu, ale po začtení už mi to tak nepřišlo. Skvělá kniha, parádní příběh, těším se na další díly.

Krizovakri
11.10.2018 3 z 5

Celkem povedená fantasy, která je spíše pro pány. Chyběla mi zde nějaká ženská postava a trochu lásky. :-) Ale jinak moc hezky napsané.

AngeloTommy
09.10.2018 5 z 5

Skvělý začátek této série. Výcvik mladého Vélina není vůbec nudný, jak by někoho mohlo napadnout. Neměl jsem problém číst tuto knihu jedním dechem. Jen jedna rada pro ty co to ještě nečetli. Pamatujte si každé jméno postavy, která se v knize objeví, byť sebebezvýznamnější. Nejednou se mi stalo, že jsem narazil na jméno postavy, o které byla zmínka na pár řádcích asi o sto stran dříve. Ale když si budete pamatovat všechny postavy, nebudete mít nejmenší problém.

Nicolynni
02.10.2018 5 z 5

Skvělý první díl trilogie. Kniha se od začátku četla sama, v některých částech to lehce pokulhávalo, ale za chvilku jsem o tom nevěděla. Doporučuji přečíst :)

jakub6611
02.10.2018 4 z 5

Byl jsem spokojený, ač v jedné části děj trošku upadl. Dál jsem ztratil pojem kolik Velinovi vlastně bylo.
Dále bych ještě zmínil že pokud jste natěšení na knihu stylu Hry o trůn tak budete zklamáni. Spíš Gemmell než Martin.

Šnek86
28.09.2018 4 z 5

Skvěle zpracovaná fantasy trilogie.První díl zcela jistě nejlepší.S dalšími knihami úroveň lehce klesá, ale určitě i tak stojí za přečtení.Vykreslení Al Sornova dětství a života nemá chybu. Bohužel jsem se občas ztrácel v množství postav a podobných jménech, takže si dát do souvislostí, kdo je kdo byl občas oříšek, ovšem příběh tím rozhodně neztrácí.

rampapa
21.09.2018 5 z 5

Pěkně se četla.

Bess.h
14.09.2018 4 z 5

Z téhle knihy mi ještě dlouho bude běhat mráz po zádech. Autor mě dokázal upoutat svým vyprávěním tak, že se mi líbilo číst poměrně dlouhých dvě stě padesát stránek (+-) jen o výcviku životě za zdmi řádu hlavního hrdiny. Autor mě dokázal přinutit chvilku hrdinu obdivovat, pak se o něj bát, pak ho zase nemít rád, ale nakonec mu stejně fandit. Někdy trochu ponurý styl vykreslení prostředí a situací mi přinesl haluškovitý sny a chuť knížku raději odložit, ale pak mi to stejně nedalo a prostě jsem jí musela dočíst. Dále se mi líbilo jen opatrné přimíchávání nadpřirozených sil, takže hrdina působil, že si veškeré schopnosti opravdu získal tréninkem a jeho schopnost byla jen bonus. Navíc je plně ovládl až vlastně na posledních stránkách. Jen mi přišlo škoda, že autor hrdinovy vynechal taková ta vzdorovitá léta v dospívání. Na druhou stranu byla krásně vykreslena jeho mladistvá naivita, o kterou přišel, když byl vržen do intrik krále. Říkám si, jestli pak Vélin nelitoval, že zachránil tu ženu z vězení? Autorovi musím jen vytknout, že jsem se pak ztrácela kolik je vlastně Vélinovi let a jak dlouho byl v učení řádu. Závěrem už jen snad, že si další díly rozhodně přečtu (i když jsem zvědavá o čem budou, když měla tahle knížka skoro uzavřený příběh, jen s pár nezodpovězenými otázkami), ale asi si dám chvilku pauzu a přečtu si něco jiného, než se na ně vrhnu. Tahle knížka byla pro mě vržením do trochu náročnější fantasy než jsem zvyklá, tak to musím nejdřív zpracovat. :-D

rosalee3974
13.09.2018 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jaké hodnocení mám napsat, a kolik hvězd mám udělit. A budu upřímná... Z počátku jsem chvílemi váhala, jestli mám chuť číst o chlapci, který se v Šestém řádu učí bojovat, zažije několik záhadných dobrodružství, která zdánlivě nedávají smysl, a najde si partu kamarádů. Teď jsem ráda, že jsem knihu dočetla až do konce. Jen u pár vyvolených knížek jsem totiž pocítila beznaděj, strach, šok i rozhořčení, zatímco jsem rychle hltala slovo za slovem. A Píseň krve mezi ně opravdu patří.

Shashlick
13.09.2018 5 z 5

Kniha je výborně napsaná, skvěle se čte a příběh ubíhá. Trochu víc mi seděla první část, kde autor dokázal naznačovat i bez toho, aby přeskakoval v čase tam a zpátky.

Co mi vadilo, bylo vytahování obočí snad všech postav v království. Připadalo mi, že tam všichni chodí s obočím až někde na čele. Ale v druhé polovině knihy tohoto výrazně ubylo.
Víc mi vadilo v překladu přechylování ženských jmen. U takových exotických jmen je to jako pěst na oko.