Dům na útesu

Dům na útesu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418443/bmid_dum-na-utesu-OEb-418443.jpg 4 341 108

Stephanie Kingová série

Mark a Evie spolu prožili divoký románek. Po nenadálém úmrtí Markovy první manželky mu Evie pomohla postavit se opět na nohy. Markova sestra Cleo ví, že by mu nový vztah měla přát, vůči Evii je ovšem značně nedůvěřivá… Když Evii začne doma potkávat jeden úraz za druhým, její přátelé znejistí. Nemohl jí zranění způsobit Mark? Když je jednou v noci do jejich domu na útesu povolána seržantka Stephanie Kingová, najde ve zkrvavené posteli propletená dvě těla. Kde začíná vražda? V okamžiku, kdy člověk pozvedne nůž, anebo už při první myšlence na násilí? Porotu soudu, před nímž Evie stane, čeká nelehké rozhodování – lze ospravedlnit vraždu? Dům na útesu je temně poutavý psychologický thriller se všemi typickými znaky bestselleru Rachel Abbottové – nechybí provokativní dilema, propracovaná zápletka, strhující napětí ani brilantní charakterizace.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

And So It Begins , 2018

P3_tis
01.04.2022 4 z 5

Rachel Abbottovou zbožňuju, ale série s Tomem byla podle mě lepší. Trochu mi tady chybí takovéto napětí, kdy se nemůžete odtrhnout. Závěr jsem tak nějak čekala, protože jsem si říkala, že celý příběh je až moc jednoduchý.
Kdo má spisovatelku rád, tak ať si knihu určitě přečte. Není to ale taková jízda jako např. Zabij mě znovu nebo Skryté okno.

Youn@n
12.03.2022 1 z 5

Rachel Abbott miluju, ale tato knížka byla velmi velmi slabá. Krátké kapitoly, takže se lehce četla, to je asi jediné plus. Není mi sympatická S.Kingova. Detektiv T.Douglase mám moc ráda, za mě jeho případy lepší.

Kerberos
29.01.2022 4 z 5

Příběh mě zaujal, dobře se četl, měla jsem tušení, které se z části vyplnilo, ale závěr mě zklamal.

Pajina68
18.01.2022 3 z 5

Ze začátku mne kniha opravdu bavila, ale postupem času to nějak vyprchávalo a ke konci mi také přišla překombinovaná, jak zde již několik čtenářů napsalo. Ale i přesto kniha nebyla špatná.

Sixtinka144
17.01.2022 5 z 5

Další úžasná kniha z pera autorky Rachel Abbott. Její styl psaní mi hrozně sedi, takže se těším na každou novou knihu, která od ní vyjde. Dům na útesu není žádná výjimka. Přečetla jsem ji na jeden zátah, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. I když tady nejde o klasický thriller, kde by se našlo tělo a ostatní by vyšetřovali, kdo to udělal, jaký měl motiv a jak se to stalo. Je to zase něčím originální, což jsem ocenila. Některé recenze zmiňují, že je konec až moc překombinovaný, s čímž mohu částečně souhlasit, ale jsem ráda, že se všechno vlastně krásně vyřešilo a uzavřelo. A i když co si budeme, je to všechno dost nereálné, pořád to je jen fiktivní thriller, který nás má zabavit, a ne žádná rekonstrukce trestného činu. Za mě je tato kniha fajn oddechovka, u které si užijete odkrývání nových a nových informací. Takže příběh určitě doporučuji.

akinomV
24.12.2021 4 z 5

Musím říct, že mě to opravdu bavilo. Krátší kapitoly, různé pohledy a zajímavá zápletka.

Páájinka
15.11.2021 5 z 5

Audiokniha. Super kniha. Líbí se mi její příběhy.

FoxFox
11.10.2021 3 z 5

Knihu Dům na útesu bohužel nemůžu doporučit. Styl psaní mi vůbec nesedl, nedokázal mě vtáhnout do děje. Přemýšlela jsem, že knihu vzdám, ale byla jsem zvědavá na rozuzlení příběhu a dočetla jsem jej poctivě až do konce. Souhlasím s více uživateli tady, že příběh je trochu moc překombinovaný. Dávám slabé tři hvězdičky.

martina2540
15.09.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá, musela jsem stále pokračovat ve čtení. Doporučuji ji.

judith141
15.08.2021 5 z 5

Mně se tedy knížka líbila, velmi dobře se četla a konečné překvapení stálo za to! Každopádně jsem se u čtení jako žena hodně zamýšlela...

gabriela8049
24.07.2021 2 z 5

Prekombinovane, natahovalo sa to stale ako zuvacka, z jedneho do druheho sa skakalo. Na psycho thiller to nemalo ani zdaleka..

micha-ella
30.05.2021 3 z 5

Trošku červená knihovna, hodně překombinovaný příběh. Ze začátku se mi to dobře četlo, pak už bylo jasný, oč jde a ke konci už se to jevilo jako úplná blbost.

Pavlína2019
15.04.2021 5 z 5

A - prostě pecka!! Šíleně se mi to líbilo, přečetla jsem knihu najednou. Nebudu omílat kladné hodnocení dokola, děj už vůbec ne, je opravdu komplikovaný, ale to se mi líbilo - prostě si knihu přečtěte sami! Napínavé a zajímavé, určitě doporučuji!!!

boxas
04.04.2021 3 z 5

Ničím mě to nezaujalo.
Nevěrohodné, překombinované, no a promyšlený psychologický thriller si představuji opravdu jinak. Tady stačí "číst mezi řádky" a je jasné, v čem bude asi zakopaný pes.
A tak na konci žádné Vau, to jsem tedy nečekala... Naopak, dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela, že to dopadne.
Navíc mě dost štvala dějová linka se Stephanií Kingovou, která příliš zřetelně dávala najevo, že autorka má našlápnuto (Bohužel!) k mnoha dalším knížkám s touto hrdinkou. No, jak kdo, já si už určitě žádnou další knihu s touto hrdinkou nepřečtu.
A ještě poznámka k překladu.
Překladatel pan Milan Lžička má tak malou slovní zásobu a jeho překlad je tak ubohý, že si říkám, jestli nakonec Rachel Abbottové nekřivdím. ( Např. opakování slova furt, špatné slovesné vazby, gramatické chyby, použití středního rodu atd.).
Právě proto jsem nakonec ke dvěma hvězdám přidala ještě jednu navíc.

Zzuzzka
16.01.2021 4 z 5

Dobre sa to čítalo, čakala som, že záverečné rozuzlenie ma viac posadí na zadok...nestalo sa, preto dávam dolu 1*

alexis818
31.12.2020 5 z 5

Krásná,napínavá kniha.Moc pěkně se to četlo,příběh gradoval až do konce.S klidem mohu doporučit.

anája
30.12.2020 3 z 5

Pro mě to byla čtivá kniha, ale nemůžu říct, že by byla až tak dokonalá. Dává vytušit , že nic nebude tak jak vypadá. Od půlky knihy jsem čekala na konec ale žádné překvapení se nekonalo. Policie neustále pozadu.Pozor spoiler. To, že by dala všanc život někoho kdo za nic nemohl i své dítě bylo přitažené za vlasy.

hlentilka
26.12.2020 4 z 5

Do posleního okamžiku jsem byla v napětí, kdo je vlastně vrah, velmi překvapivý závěr, který jsem nečekala, hlavní hrdince jsem dost věřila. Pro pomstu vykonat tolik zla a nemyslet přitom na svou malou dceru?

Allla9
18.12.2020 4 z 5

Dlouho jsem nevěděla, na čí stranu se přiklonit. Ale mé tušení mě nezklamalo. Přesto jsem byla překvapená.

sasena
19.11.2020 3 z 5

Taky jsem se nemohla odtrhnout, knížka je napsaná tak, že vás nepustí, ale ten konec...

thrillery pro ženy

Rachel Abbott