Stalingrad

Stalingrad https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415899/bmid_stalingrad-RuV-415899.jpg 4 569 112

Píše se rok 1942 a německá armáda vítězí na všech frontách i díky speciálním vojákům v jejích řadách. Vojákům, kteří jsou prakticky nezničitelní - tedy pokud mají dost cizí krve. A jestli něco v téhle zatracené válce skutečně teče proudem, tak právě krev. Germánský upírský klan se rozpíná do všech stran a jeho nepřátelé jsou rozhádaní a prohrávají jednu bitvu za druhou. Zdá se, že mocnou vládkyni Germánů nic nezastaví. Jenže generál Gerhard začíná pochybovat a slovanský upírský klan se tak snadno nevzdává. Navíc Veronika s Janem Bezzemkem mají plán... Tajné války upírů vrcholí monstrózní bitvou, která se zapíše do dějin.... celý text

salkyn
10.08.2019 5 z 5

Starý dobrý Kot.... Kyša. Jasných pět hvězd, o tom žádná.

QEDS
10.08.2019 5 z 5

Otevřu knihu, přečtu si první tři věty příběhu a říkám si: "Bože ano, to je ten správný Kotleta, tak jak ho máme všichni rádi." Knihu jsem prakticky odložil až po dočtení poslední stránky. Nešlo to prostě jinak. Směska krve, násilí a sexu zabalené do skvělého příběhu, to vše mě donutilo absolutně ignorovat co se děje kolem mě a jediné co jsem mohl dělat bylo ČÍST. Zní to všechno až fanaticky, ale můj lékař mě uklidnil, že toto se čtenářům nejlepšího českého autora stává běžně.

slawa.cap
08.08.2019 5 z 5

Nejde jinak, než 5*. Perfektní prequel k Nářezům a o dost lepší než Vlci. Akce, hlášek a šoustání, jak jsme všichni zvyklí. Doufám, že přibude další díl. Jen mi přišla trochu moc násilná snaha všech prozradit Janovi minulost klanu a zároveň v tom všem zabránit.

sidini
04.08.2019 5 z 5

Boží nářez ... vlastně upíří. Jako celá série Bratrstva krve vás pohltí a vyplivne, až když dočtete poslední stranu. Já se při čtení skvěle bavila, některé Kotletovy hlášky by se měly tesat. Tenhle prequel si může klidně přečíst i čtenář, který se se sérií Bratrstvo krve teprve seznamuje a předchozí knihy nečetl. Ale pozor! Kotleta je silně návykový, budete bažit po další a další horké dávce akce, fantazie a typického Kotletovského humoru.

HNEDOOCKA
04.08.2019 5 z 5

Zasmála jsem se, potěšila se starými známými a musím konstatovat, že pan Kotleta je čím dál kreativnější, co se týče vulgarismů. Nevím, jestli se tohle musí člověk učit, nebo je mu to dáno, ale jde mu to skvěle. Místy jsem fakt řvala smíchy :)

pobijecmuch
04.08.2019 3 z 5

Ano, kniha se dobře četla a opět jsem se dobře bavil.
Ale, ..... nemůžu si pomoci původní tři díly byly nějaké lepší. Některé situace a hlášky jsme v jiných knihách Kotlety už dříve četli. Je to vlastně už jen opakování.
Tuto knihu tady někdo označil jako díl 4, ale na konci je jasně napsané, že je to pouze prequel.
No a nakonec připomenu, že Stalingrad měl přes půl roku zpoždění.
Nevím, možná by si měl dát mistr Kotleta určitou dobu pauzu. Volnou ruku přenechat Kyšovi, který by snad konečně dokončil ohlášenou a několik roků odkládanou detektivku Smrt krásné klisny.

Tazz1
04.08.2019 5 z 5

Je to čtivý, je to akční a je to zvrhlý. Abych parafrázoval, je to kurevsky dobrý. Duu Kotleta / Kyša se opět podařilo vytvořit něco, co zapadlo do Bratrstva krve jako prdel na hrnec, jako slovanský penis do germánské vagíny. Budu si muset znovu přečíst všechny "Nářezy", abych zjistil, zda reálie do sebe zapadají. Jinak kniha vyvolala (alespoň u mě i spoustu otázek...Gerhard a Veronika? Radegast a Vera? Gudrin a Freya? A dalo by se pokračovat. Nicméně autor vytvořil úžasné universum upírského světa a klanů, ve kterém má nezměrné možnosti na další knihy. Spousta postav a dlouhá časová osa k tomu přímo vybízejí. Snad udrží svoji vysokou laťku.

rimar
02.08.2019 5 z 5

Tak tady je vse v poradku autor se naladil na stejnou vlnu humoru a psani jako mel u serie Narezu a je to super. Skvele jsem se bavil a budu doufat v nejakou dalsi knihu psanou stylem - Kotleta a Hustej narez. Urcite tu je dost prostoru treba - treba na konci zminovana studena valka.

encyklopedie
01.08.2019 5 z 5

......řekl bych, že řeznictví "U kotlety" by mělo častěji nabízet takové masité lahůdky.
.....určitě lepší jak párky s pilinama a špekáčky s 15% obsahem masa... zkrátka a dobře ... tenhle masitý výrobek určitě není BIO a proto mi tak chutnal.... nejraději mám prdelačku a tady bylo základní suroviny hafo......
mých oblíbených 321% a ještě bych 3% přidal ..........

lyriq
01.08.2019 5 z 5

Co si budeme nakecávat, každý fanoušek se bál, aby to Franta neposral. Od poslední knihy série uteklo už hodně vody... Ale Franta nezklamal. Je to čtivý jako kráva, šílený, krvavý, no přesně jak to máme rádi.

EwelynDark
31.07.2019 5 z 5

Jop toto bolo dobré. Starý dobrý Kotleta. Čítalo sa mi to vážne príjemne a plynule. Dáva to zmysel s prihliadnutím na ostatné diely. Zvládla by som aj pokračovanie prequelu. Tieto vzťahy sú dosť zaujímavé. Rada by som si prečítala ešte niečo viac o Janovi a Veronice a Gerhardovi. Tri veľmi zaujímavé postavy série.

prochyn
31.07.2019 4 z 5

Trilogie Bratrstvo krve je super, Stalingrad mi přijde jako takový přílepek, slabší obsahem i počtem stran. Ale co, Kotleta je Kotleta, ale těším se na něco delšího. A palec nahoru za poezii. No, díky i za to Františku... ehm ... Leoši :-)