Spřízněné duše

Spřízněné duše https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356694/bmid_spriznene-duse-jUx-356694.png 4 631 187

Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery

Top strop

Chytuš
28.08.2018 3 z 5

Svět podle Johna Marrse:
Lidstvo se v zásadě dělí na následující podskupiny:
a) lidé s narušenou psychikou (a to i ti, u kterých se vám to zpočátku vůbec nezdá)
b) vrazi (a to i ti, u kterých se vám to zpočátku vůbec nezdá)
c) vážně nemocní, případně umírající
d) ti, kteří o sobě do vysokého věku nevěděli zásadní informace, jako například sexuální orientaci
e) různé kombinace výše uvedeného
Jelikož vždycky se najde vyjímka, máme tady Jade, jejíž příběh jakoby vypadl z pera Rosamunde Pilcher.
Děj nakombinovaný tak, aby vám každou chvíli spadla brada s povzdechem: "COŽE???"...
Čekala jsem hlubší psychologické vykreslení postav, ale po přečtení zůstávám jen s vykloubenou bradou... Bohužel tohle nebyl můj šálek kávy...

Rodaw
17.08.2018 4 z 5

SPŘÍZNĚNÉ DUŠE
Na tuto knížku jsem se velmi těšila - po všech těch pochvalných komentářích a doporučeních ani nešlo jinak! :-)
A teda... wow! Hned na začátek musím říct, že tato knížka mě velmi překvapila. Dostala jsem něco jiného, než jsem očekávala a s čím jsem počítala... Nešlo totiž o mrazivý thriller, ale za mě spíš o psychologické drama. Thriller byly kapitoly s Christopherem - sériovým vrahem žen - ale příběhy dalších postav byly zase úplně jiné... Takže já sama za sebe říkám, že tohle není čistokrevný thriller, je to velmi zajímavá směska, která ve finále čtenáře vede k zamyšlení.
Kapitoly jsou zde krátké a každá z nich je psána z pohledu jiné postavy (ve třetí osobě). Celkem tu máme pět postav, čili pět příběhů. A ty se střídají. Mě ze všeho nejvíc bavil již zmíněný vrah Christopher a potom asi příběhy Jade a Nicka.
Na knížce je opravdu zajímavé to, že vypráví ne jeden, ale hned pět příběhů, které se svým způsobem doplňují a nebo mají něco společného, ale i tak jde každý z nich svou vlastní cestou..
Líbilo se mi a hlavně mě bavilo to, že jsem byla neustále něčím překvapována a šokována. Doslova. Počet šoků a zvratů v této knize.. to se nedá spočítat! :-D
Spřízněné duše patří rozhodně mezi nejvíce šokující knihy - a s největším počtem zvratů - které jsem kdy četla. Možná tím množstvím patří i na pomyslnou první příčku. Pokud chcete být šokováni - často šokováni - přečtěte si Spřízněné duše.
V podstatě tato kniha je velmi zajímavým literárním počinem - až bych řekla experimentem - který se povedl. Doporučuji ji rozhodně, jen zkrátka ne vyloženě jako mrazivý thriller, ale jak jsem již zmiňovala - jako zajímavou směsku :)
Věřím, že si v této knížce každý najde to svoje!
A autor je sympaťák, líbí se mi, když je někdo takhle vděčný a šťastný za své čtenáře, toto píše na konci knihy:):
"A nakonec bych rád velice poděkoval tobě, milý čtenáři, ať už jsi kdokoli, za to, že sis našel čas, zakoupil a přečetl moji knihu. Ani netušíš, jak moc něco takového pro spisovatele a autora znamená."
PS: když se na tuto knížku dívám kritickým okem, svým způsobem je možná mírně překombinovaná (myslím počet zvratů a věcí, co se v ní stanou) - ale já si říkám - proč ne? Život je občas opravdu nevyzpytatelný a hodně se zamotává.
Mě to bavilo!!

gordon13
10.08.2018 4 z 5

Zajímavá kniha se zajímavou myšlenkou, kdysi jsem četla podobnou od pana Childa - Seznamka smrti, která byla opravdu skvělá...i tato se mi dost líbila, i když některé z konců jsou trochu přitažené za vlasy...

astroweb
09.08.2018 2 z 5

Začátek dobrý, pěkně se to rozjelo, ale pak jsem zjistil, že příběhy se nespojují, od dalšího čtení jsem byl odrazen.

CharlesWard
28.07.2018 2 z 5

Z pěti příběhů, ušly dva, zbytek byla jen rádoby červená knihovna. Tedy dvě hvězdy z pěti.

RADOST
23.07.2018 4 z 5

Oceňuji námět, nutí k zamyšlení. Množství postav, jejichž příběhy se v knize neustále střídají, zvláště na začátku ztěžuje orientaci. Postupně se kniha čte lépe a stává se napínavější. Stojí za přečtení.

Evule81
20.07.2018 5 z 5

Skvělá. Velmi napínavá, nutí číst stále dál. Doporučuji.

Eduarda
16.07.2018 4 z 5

Tři čtvrtiny Spřízněných duší jsem byla nadšená (super nápad, skvěle zpracované, neotřelé) - autorovi jsem odpustila i "motýlky v břiše" a několik dalších klišé. Konce většiny příběhů mi ale nesedly - jakoby na sílu překvapivé a překombinované. Za to hvězdu dolů, ale pořád je to jedna z nejčtivějších knih z poslední doby.

veruptackova
15.07.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která má asi vše. Zajímavý námět, postavy, zvraty .. je tam láska, napětí, vražda, psychopat, drama .. rozhodně doporučuju!

L.Helena
15.07.2018 5 z 5

Výborná knížka. Pět příběhů, které se navzájem nijak neprolínají ani neovlivňují, vlastně je spojuje pouze jeden vědecký objev. Chválím jak nápad, tak i provedení. Autor úžasně dávkuje po kouskách děj a napětí každého z příběhů. Po dočtení kapitoly jsem měla tendenci přeskočit ty následující, abych se rychle dozvěděla pokračování právě té dočtené, ale vydržela jsem to. Takže vlastně pětinásobné napětí ...
Určitě doporučuji!

fis.rena
11.07.2018 5 z 5

Já jen opěvuji toto příjemné čtení (y) Nápad spojení lidí v dokonalý pár skrze DNA je úžasný. Všech pět dějových linek,do kterých všem zasáhla zmíněná DNA,mě moc bavilo,i přesto,že to není žádný krvák. V určitých pasážích prostě víte,co se stane,tušíte a ano,je to tak,ale já to odpouštím,čtení mě moc bavilo. Kdybych měla vyzdvihnout jednu dějovou linku,která mě nejvíce bavila,tak to nedokážu. Každá je něčím zajímavá a chytlavá...ať je to vědkyně Ells nebo Amy,která nemá tušení...všechny jsou top.

sola_lupa
10.07.2018 5 z 5

Nechápu, jak mohla tato kniha jen tak zapadnout mezi novinkami. Dobře, chápu, neměla takovou reklamu jako jiné. A je to velká škoda, protože i když se prvních pár stran nudíte, tak potom přichází zvrat za zvratem. Některé nečekané události nejsou sice zas tak nečekané, ale věřte mi, spíš si budete na konci každé kapitoly říkat: ´Cože? Jak? To snad ne!´A pak jen budete čekat pokračování ob asi čtyři kapitoly, kdy se opět dostanete k příběhu dané osoby (ano, kniha sleduje osudy více lidí), ovšem mezitím přijde další šok v jiné kapitole a vy jste ve výsledku tak napnutí, že ji nebudete chtít odložit.
Jako studentka biologického oboru oceňuji, že spojení pomocí jednoho genu bylo výborně reprezentováno jako oboustranná závislost, se kterou člověk nic nenadělá. A ta psychologické vsugerování si něčeho? To chce potlesk, protože přesně takhle to funguje. Ach, ano, málem bych zapomněla na ustavičnou manipulaci lidmi... Ta je nejen v knize, ale i v životě tak častá a nikdo si jí ani nevšimne, případně všimne, ale až když je pozdě, že je super o ní i číst a rozčilovat se hezky od plic.
Jak můžete vidět, jsem z knihy naprosto unešena. Pokud jste tyto řádky přečetli, doufám, že jsem moc nespoilerovala, protože jsem se vážně snažila, aby mi to moc neujelo.

cace
09.07.2018 3 z 5

Docela souhlasím s předchozím komentářem. Na dovolenou je to čtivá oddechovka. Na rozdíl od Dany 3304 mě zajímaly všechny příběhy, až jsem se divila. Vyhovovalo by mi trochu méně tragiky, taky někdy nějaký happyend, aby to bylo vyvážené. Nelituji přečtení, ale knihu do knihovny nezakládám a nabízím v bazaru dalšímu čtenáři.

Dany3304
08.07.2018 4 z 5

Z týhletý knížky jsem měla v hlavě pěknej guláš...jako opravdu velkej. Pro lidi, kteří to četli, tak doufám, že mě chápou. Kniha se celkem skládá z několika příběhů, které jsou odlišné. Okey u nějakých pasáží jsem se nudila, ale velkou většinu času jsem to měla naopak. TA knížka je strašně dobře udělaná, protože vás nutí číst dál a dál. Když se něco stalo v jednom příběhu, musela sem přečíst ty další, abych se dostala k tomu 1., ale v těch dalších se taky a takhle to šlo dokola.
Takže to hodnotím jako super oddechovku a knížku, která má myšlanku, že najít svůj dokonalý protějšek pomocí DNA test je teď hračka.
A otázka na vás, kteří ste to četli: šli byste do toho?

Anne123
07.07.2018 5 z 5

Spřízněné duše jsem náhodou zahlédla v obchodě. A vykoukla na mě otázka: Jak daleko jste ochotni zajít, abyste našlo toho pravého? S touto otázkou jsem knihu začala číst. A nemohla jsem se odrhnou. ještě jednu stránku, ještě jednu...s každou další mi srdce bušilo víc a já jsem stejně nemohla přestat číst.

Kniha na 120 % stojí za přečtení. Výborně propracované příběhy zcela odlišných osob.

intelektuálka
05.07.2018 4 z 5

Zajímavé téma - hledat si životního partnera podle vzorku DNA...

V knize je několik postav, a tak mne bavilo vymýšlet, kdo se s kým spojí...

Víc toho neprozradím - jen závěrečnou myšlenku:

"Všichni bez ohledu na to, jestli je jejich spojení správné, nebo vzniklo na základě falešného propojení, se budou muset spolehnout na vlastní instinkty".

Knihu určitě doporučím.

AndreaOn
21.06.2018 5 z 5

Hustýýý...už dlouho mě něco tak nenadchlo a nepohltilo, jako tato knížka...až jsem byla naštvaná, že mě někdo ruší a já nemůžu číst :D

DK197
16.06.2018 5 z 5

Chvalořečím. Jsem spokojená. Knížka začíná nenápadně, máte pocit, že vás čeká několik předvídatelných příběhů (a něco skutečně předvídatelné je), ale dějová linka se několikrát nečekaně otočí a vy jen koukáte a hltáte dál. Není to psané nikterak dramaticky, ale stejně vás to pohltí. Kapitoly jsou příjemné délky, hezky to ubíhá. A postava sociopata tomu dává říz. Navíc se můžete zamyslet nad vztahy, sexuální přitažlivostí a láskou. Co chcete víc? Jediné mínus vidím v množství postav. Dost dlouho se mi pletlo, kdo je kdo, jak se příběhy střídaly... Ale nakonec se i to poddalo. :-)

ClarrWinchester
03.06.2018 5 z 5

Téhle knize nemám snad co vytknout. Naprosto mě uchvátila a vtáhla do velmi napínavého děje. Nikdy jsem nemohla knihu odložit, protože mě neustále nutila si přečíst další kapitolu. Jediné, co se mi kazilo celkový dojem, byl rozvleklý začátek. Ale věřte, že se přes něj vyplatí překousat. Originální, napínavé, skvěle napsané. Milovníkům thrillerů doporučuji!