Spřízněné duše

Spřízněné duše https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356694/bmid_spriznene-duse-jUx-356694.png 4 631 187

Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The One , 2016

skyline
17.07.2019 3 z 5

Prvně jsem se lekla kdo se má v tom množství lidí vyznat , ale nakonec to bylo vydařené. Občas přitažené za vlasy, některé příběhy mohli být více rozvedené a mít více prostoru ale výsledek je dobrý a čtenář se nakonec jen těžko odtrhává od čtení. Což mě přivádí k tomu že jsem šla spát až ve 4 ráno a mám pěkný bolehlav

Skyer
02.07.2019 3 z 5

(-) Je trochu nesmysl hledat toho pravého na základě DNA. To co tvoří vaši osobnost, jsou vaše vzpomínky a zážitky. Jistě jste se učili, že z většiny vás utváří okolí, ve kterém jste žili, a výchova a až menší procento tvoří dědičnost. Proto je tato kniha trochu blbost. Lidé si nemusí sednout povahově... Takovou věc ale probírá autor až v posledním příběhu, který byl dramatičtější než ostatní (neplatí pro Christopherův). Ale ty předchozí o ničem takovém nepojednávají a hrají na trochu jinou strunu, tak to nechávám jako výtku.

(-) SPOILER!!! V posledním příběhu to Matthewovi prošlo až moc snadno. Jeden člověk smazal celou svoji minulost a naboural se do tak velké organizace? Nemožné. Kdyby to byla skupina, prosím, ale tohle bylo až moc fantaskní. KONEC SPOILERŮ

(-) Nevím, jestli to nemá na svědomí předkladatel, ale v knize se jedna osoba označuje za sériového vraha a v další za masového. To ale není to samé. (V tomto případě to byl sériový.) Také mluví o tom, že se psychopatem narodil a nevzniklo to vlivem prostředí. Ale s psychopatickou poruchou se člověk může JEDINĚ narodit, nemůže ji získat.

(-) V příbězích Jade a Nicka se objevovalo to všudypřítomné tvrzení, že až potkáte toho pravého, bude se s vámi houpat země, ucítíte jiskření a další podobné nesmysly. Tyto věci upřímně nenávidím a nechápu, proč se to všude objevuje. Takhle to prožívá velmi malé procento lidí a já nevím, proč se to pokládá za nutnost, k čemu má u páru docházet.

(+) Autor ale hezky zpracoval, jak by vypadalo, kdyby se podařilo najít spřízněné duše. Lidé by rychle uvěřili a odmítali trvalé vztahy s jinými než těmi předurčenými, odsuzovali by vztahy, které vedou páry nespřízněných a bezmezně by věřili vědou vybranému protějšku, protože to je přeci ten jediný správný.

Začátek mě bavil (Mandy a Christopher), i když konec 1. příběhu nebyl moc reálný. Zbytek ale byl pro mě trochu nuda a řekla bych, že lidé, co mají načtené romány pro ženy, zde neobjeví nic nového. Přijde mi totiž, že podobné zápletky byly zpracovány už vícekrát a já je v jiné verzi už někde viděla.

(A ještě k tomu poplatku, co tam platí, aby se dozvěděli info o protějšku - stačí, aby to zaplatil jeden a poslal sms/email a ten druhý má spojení zdarma, ne? :D)

2,9⭐/5⭐ - sice to nebylo (zas tak) nudné, ale těch chyb v ději tam bylo prostě moc

Acquenta
17.06.2019 5 z 5

S tímhle si pan spisovatel pohrál. Tolik příběhů různých lidí a on dokázal bavit čtenáře u každého z nich. Otevřené kapitoly nutily číst a číst. Skvělé příběhy okořeněné zvráceným narušeným vrahem.

KnihoKralka
09.06.2019

Kniha nebyla vůbec co jsem čekala, byla milionkrát lepší, dynamika střídání příběhu, nešlo přestat. Několik podnětů k zamyšlení. Za mě super.

Skřítek77
07.06.2019 4 z 5

Velmi čtivě napsané, střídání vypravěčů mě nutilo číst dál a dál. Zajímavé téma seznamování a vytváření vztahů a úvaha na téma, zda pro každého existuje ten jeden DOKONALÝ protějšek.

Rade
22.05.2019 2 z 5

Omyl v knihovně, domnívala jsem se, že půjde o sci fi.
Za vlasy přitažený spletenec, nejprve tak trochu ve stylu YA literatury, pak červené knihovny, nakonec se pět samostatných příběhů přes řadu neuvěřitelných zvratů přehoupne do neméně neuvěřitelných závěrů. Dort pejska a kočičky, ale ono to zřejmě (vzhledem k vysokému hodnocení) docela funguje…
Druhou slabší hvězdičku přidávám za tu bezbřehou spisovatelskou fantazii, která udělala z naprosto banálních příběhů plných klišé bestseller. Cílová skupina nejsem, zprvu jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem byla zvědavá, kam až autor v závěru zajde…

Peršanka
13.05.2019 2 z 5

Myšlenka zajímavá, zpracování tuctové, překlad kulhavý. Takže po středně se rozvíjející zápletce já hop a skok a přes potok k závěru. Poselství: nevěřte zaručeným návodům na seznámení.

Fanda74
13.05.2019 5 z 5

Dobrá, napínavá knížka plná neočekávaných zvratů.

Heli20
11.05.2019 5 z 5

Super počtení.

Léňa2510
11.05.2019 4 z 5

Knihu som uplne hltala , mala som ju hned prečítanu, je hodne zajimava , super

bonomi
08.05.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo. Krátké kapitoly mi vyhovovaly a téměř pokaždé skončily tak, že jsem musela číst a číst pořád dál. Našla jsem zde zajímavé podněty k zamyšlení.

Annyel
28.04.2019 5 z 5

Tohle byla bomba. Mega mě Spřízněné duše bavily. Dynamika, akce, rychlé střídaní postav, děj se několikrát změní. Malinko zavádějící je označení žánru jako čistě thriller. Řekla bych, že žánrově se kniha pohybuje mezi psychologickým dramatem, thrillerem a také sci-fi. Doporučuji.

Jahnet
24.04.2019 5 z 5

Moc pěkné počtení!

michaela4238
16.04.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha, nad kterou jsem přemýšlela i dlouho po přečtení..

Ivulka432
10.04.2019 5 z 5

Nejprve jsem přečetla Když jsi odešel a teprve nyní autorovu prvotinu – nevím, zda by se mi tolik líbila Když jsi odešel, jako nyní se mi líbily Spřízněné duše. Je zde mistrně propletená fikce s realitou a moderními technologiemi – jejich využití, ale i zneužití. Pravdou je, že autor opravdu mistrně a bravurně umí vykreslit psychologické profily jednotlivých postav – vraha, obyčejné dívky, ale i velmi bohaté podnikatelky. A také důvody, proč to jednotlivé postavy vlastně všechno dělají a proč žijí, tak jak žijí. Mně se tento thriller velmi líbil, kniha je čtivá a poutavá. Mám ráda knihy k zamyšlení a tahle určitě k přemýšlení je! A jeden citát z knihy: „Náhody neexistují – jsou jenom dokonale promyšlené plány.“

J.x
11.03.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila, byla čtivá, zezačátku mi dělalo problém zvyknout si na více postav, osudů. Přestože má kniha více stran, měla jsem ji přečtenou velmi brzy. Takové lehké, nenáročné čtení.

BarkaS
09.03.2019 4 z 5

Zajímavý námět, ovšem zpracováním trochu naivní. Přesto se jedná o čtivý thriller, byť zpočátku docela složitý na pozornost vzhledem k velkému množství postav.

Jiparis
06.03.2019 5 z 5

Po přečtení (čte se lehce a rychle) si myslím, že je dobře volit si protějšek pokusem a omylem a ne prostřednictvím DNA.

Mini.Baby
25.02.2019 5 z 5

Zajímavý námět na film

Monšíl
07.02.2019 5 z 5

Nic náročného, velmi rychle se čte (i mně, která dokáže číst 100stránkovou knížku půl roku) a příběh je chytlavý v celé své délce. Se zapamatováním postav jsem vcelku neměla problém, u prvních kapitol jsem si sepsala "klíčová slova" k jednotlivým příběhům.:) Ale během knihy jsem si bez problémů děj vybavovala.
Ztotožňuju se s názorem LadyCarousel s tím, že v každé části knihy jsem byla poháněna ke čtení jiným příběhem a celkově se ke konci nepatrně propojily.
Jednoznačně DOPORUČUJI přečíst milovníkům thrillerů na Netflixu a podobných temně moderních snímků!:)