Pětka jede tábořit

Pětka stanuje na vřesovištích a znovu zažije vzrušující dobrodružství – na starém, dávno zrušeném nádraží se objevují strašidelné vlaky a v nedalekém tunelu se dějí moc divné věci.

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88534/spravna-petka-petka-jede-taborit-y0S-88534.jpg 4.5205

Správná pětka / Slávna 5 7.

Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Five Go Off to Camp, 1948

Kniha Pětka jede tábořit

pepa4081

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

efka.saf

Jeden z nejlepších dílů, u kterého jsem se jako malá klepala strachy a jako dospělá si užívala napětí, které by se opravdu dalo místy krájet. Výborný díl odehrávající se v úžasném prostředí lesů a vřesovišť. Strašidelné vlaky působily opravdu hrůzostrašně a člověk jenom obdivuje skupinku malých dětí, na co všechno nemají odvahu. Ještě že všechno vždycky dopadne dobře :).

Masoo
11.11.2020

Je to dávno, ale tohle mi jako malé přišlo jako nejnapínavější dobrodružství.

terimila
06.07.2020

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Tohle bylo úplně nejlepší dobrodružství Správné pětky. Plné napětí, záhad, pak i strachu... Tahle knížka byla zcela dokonalá a já jen těm dětem nesmírně záviděla, že se mohou bavit takhle divoce, nikdo je nehlídá a mohou vyrazit samy. :) A samozřejmě jsou tak skvělé, že ze všeho vyváznou. Fantastická záležitost.

Jessybelle
03.03.2020

Nádherný návrat do dětství. Jsem ráda, že i mého syna baví. Tento díl bude zbožňovat, protože jsou tam vlaky...
V dospělosti už možná nemají takové kouzlo jako v dětství, kdy jsem četla i s baterkou pod peřinou... Ale stejně si je ráda přečtu...

PavelCallta
01.05.2019

Moje nejoblíbenější kniha z této edice.

katy87
10.02.2019

Teď s odstupem času jako dospělá to všechno vidím až neuvěřitelně - děti jdou téměř bez dozoru kamkoliv, stanují sami pod širým nebem, v okolí je vždy farma, kde je k dostání (většinou zdarma) neskutečná kupa jídla, hlavní padouch je vždycky pašerák a nakonec britská policie přijde prakticky s křížkem po funuse, protože naše Pětka zvládla už všechno odhalit a vyřešit, ale... zbožňuju ty knížky doteď :-)

Makii
22.06.2018

Bezva návrat do dětství :) Přes léto jich dám asi víc.