Správa vo fľaši

Správa vo fľaši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126500/sprava-vo-flasi-126500.jpg 4 406 85

Rozvedená osamelá novinárka Theresa Osbornová pri prechádzke na pláži nájde v piesku sklenenú fľašu s papierom vnútri. Neodolá a začíta sa do nádherného vyznania lásky neznámeho pisateľa žene menom Catherine. List na ňu hlboko zapôsobí a zároveň ako skúsená reportérka Chicago Tribune vytuší šancu na senzačný článok pre svoje noviny. Po neúnavnom pátraní zistí, že list napísal Garrett Blake, staviteľ lodí v prímorskom mestečku v Severnej Karolíne, a vyberie sa za ním. Garrett Blake sa ani po rokoch nevie vyrovnať s náhlou smrťou milovanej ženy. Darmo ho jeho otec i priatelia presviedčajú, že život ide ďalej. Príchod Theresy môže znamenať práve ten nový začiatok, ktorý tak veľmi potrebuje, a rovnako aj Theresa, rozčarovaná a sklamaná zo svojho predchádzajúceho stroskotaného vzťahu. Osud sa však s nimi opäť zahráva...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Message in a Bottle , 1998

Nicol13
07.06.2015 5 z 5

Jednoduše nádherná kniha. Má druhá kniha od Sparkse a čím dál víc, se mi začíná zamlouvat jeho styl psaní... Všechno skvěle popisuje a člověk si pak dokáže vše představit, jakoby se to odehrávalo přímo před ním.

Terka18
09.05.2015 5 z 5

Krásná knížka, Sparks prostě umí psát úžasně. Dojemný příběh, plný lásky a obětování. Naštval mě samotný konec, ale to se dalo od Sparkse už čekat..... Jedním slovem krása.

Petrulelll
31.03.2015

Samotnou mě to mrzí, asi jsem vzácná výjimka, ale mě Sparksův styl psaní prostě nesedl. Filmy podle jeho knih jsou bomba, Vzkaz v lahvi obzvlášť. Takže příběhy on dokáže vymyslet perfektní, ale do knih se mi prostě nedaří začíst. Je to škoda, určitě to ještě někdy zkusím :-)

vlastus52
22.02.2015 4 z 5

Pěkný a dojemný příběh, i když se smutným koncem. Líbila se mi i filmová podoba tohoto románu.

zuzana4291
01.02.2015 4 z 5

docela hezká knihu...i když na červenou knihovnu končí dost smutně a tragicky...na konci jsem si hezky poplakala....ale jinak klasická romantika....takže jako oddechovka je to docela příjemné čtení

akdar72
27.01.2015 5 z 5

Hezké lehké čtení, které ovšem již hraničí s "červenou knihovnou", byť se smutným koncem, který jsem nečekala a plakala jsem. Intimní pasáže jsou někdy popisované až příliš dlouho a podrobně. Ale asi už jsem stará a konzervativní :-) Film jsem neviděla. Knihu je vždy dobré přečíst dříve. Rozvíjí fantazii...

anais
31.12.2014 4 z 5

Nejprve jsem čekala, kdy už se začne něco dít a pak se mi moc líbila

melaficent
02.12.2014 1 z 5

Príšerný gýč, pri ktorom stál za niečo až ten koniec...

Phenomenon
27.11.2014 5 z 5

Tato kniha mě fakt dostala, nádherný a dojemný příběh. Pokud toužíte snít, přečtěte si ji.

Nikolka001
25.11.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi je první přečtená kniha od Sparkse. Musím říci, že jsem velice překvapena, jelikož tento nádherný, ale bohužel smutný příběh mě hodně poznamenal, dal mi skvělý čtenářský zážitek a donutil mě, abych uvažovala o dalších autorových knihách. Knihu vřele doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi zamilované příběhy.

Burák
17.10.2014 2 z 5

Vzkaz v láhvi je z těch knížek, o které máte určitou představu, jen ji vezmete do ruky.
Takže kdo se pustí do čtení, bere riziko čístě na sebe. Kolorovaný přebal knihy s fotkou Kevina Costnera je výmluvný dosti.
Je to romantika. Velká. Až kýčovitá. Ale do jalových "Večerů pod lampou" to má naštěstí ještě daleko.
Nemůžu říci, že bych mohla hned navázat ve čtení nějakou další knihou od Sparkse, nebo jinou podobnou žánrovkou, ale hádám, že někdy - až bude ta správná nálada, si od něj něco dalšího přečtu ráda.
Za mě pěkných 50 %.

Heyhey
03.09.2014 1 z 5

Jedna hvězda za konec, jinak zklamání.

Andvejka
23.06.2014 5 z 5

Přečetla jsem knihu, viděla jsem film... Kniha je napsaná krásně, dává možnost zaapojit fantazii (oba hlavní hrdiny jsem si představovala úplně jinak, než jak byli ve filmu). Jen škoda, že jsem dvakrát po sobě četla knihu od Sparkse, která nekončí pro hlavní hrdiny happy endem...

Ivanule
06.06.2014 4 z 5

Tak další přečtená knížka od Sparkse:)jako vždy mě dostala a Vzkaz v láhvi je můj oblíbený film,i když nekončí zrovna happy endem,a až ted můžu říct,a za to se teda stydím,že vím,od kterého autora je

Jia
12.02.2014 5 z 5

Tento románek od Sparkse se mi líbil moc, ale přiznám se, že ještě víc se mi líbil zfilmovaný s Kevinem Costnerem a Paulem Newmanem. Když jsem četla knížku, stejně jsem tam viděla Kevina :-)) Další romány od Sparkse mě nezaujaly, ale to už patří jinam.

lenocka2013
28.11.2013

Nádherná romantika.

stanza
01.11.2013 5 z 5

Krásný dojemný příběh.

modranka
05.08.2013 5 z 5

Čítala som knihu a videla som aj film... v tomto poradí. Odporúčam to aj vám. Kniha je napísaná oveľa emotívnejšie. Záver filmu je však logickejší, než záver knihy. Určite si nepozrite film skôr, než budete čítať knihu. Okradne vás to o svoju vlastnú fantáziu. Ak by som však mala rozdať hviezdičky za knihu aj za film, obe spracovania by dostali plný počet hviezdičiek.
Ak si chcete film pozrieť, stiahnite si ho tu: http://www.uloz.to/xsiPMGk/vzkaz-v-lahvi-drama-romanticky-cz-pelda-avi

Monica14
25.07.2013 5 z 5

Kniha na mě udělala velký dojem, děj je strašně krásný a dojemný. Další kniha, která se mu povedla!

lenikaspi
16.04.2013 2 z 5

Tahle knížka se mi hrozně nelíbila. Viděla jsem už několik filmů natočených podle Sparksových knih a tak jsem čekala, že se mi i ty knížky budou líbit, ale tohle je už druhá, co jsem od něj četla a jsem dost zklamaná. A ten konec... skoro bych řekla, že mě naštval. je to šíleně předvídatelné.