Správa vo fľaši

Správa vo fľaši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126500/sprava-vo-flasi-126500.jpg 4 406 85

Rozvedená osamelá novinárka Theresa Osbornová pri prechádzke na pláži nájde v piesku sklenenú fľašu s papierom vnútri. Neodolá a začíta sa do nádherného vyznania lásky neznámeho pisateľa žene menom Catherine. List na ňu hlboko zapôsobí a zároveň ako skúsená reportérka Chicago Tribune vytuší šancu na senzačný článok pre svoje noviny. Po neúnavnom pátraní zistí, že list napísal Garrett Blake, staviteľ lodí v prímorskom mestečku v Severnej Karolíne, a vyberie sa za ním. Garrett Blake sa ani po rokoch nevie vyrovnať s náhlou smrťou milovanej ženy. Darmo ho jeho otec i priatelia presviedčajú, že život ide ďalej. Príchod Theresy môže znamenať práve ten nový začiatok, ktorý tak veľmi potrebuje, a rovnako aj Theresa, rozčarovaná a sklamaná zo svojho predchádzajúceho stroskotaného vzťahu. Osud sa však s nimi opäť zahráva...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Message in a Bottle , 1998

jeny-v
24.11.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla přes víkend. Nádherný příběh lásky, bolesti a pohledu do budoucnosti, který chytne za srdce. Po přečtení sedíte a přemýšlíte - proč tak... a co kdyby......cloumají se mnou emoce.
N.Sparks a jeho knihy jsou to, k čemu se budu vždy vracet.

JJJ007
27.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha, mám ji moc ráda. Je to velmi silný příběh, plný lásky, naděje, života.

Knižní střípky
22.04.2019 5 z 5

Theresa je novinářka s malým synkem, po zradě svého muže žije se synem sama. Garrett je muž, který přede dvěma lety přišel tragicky o svou milovanou ženu. Díky Garrettově vzkazu v láhvi, který Theresa vylovila na břehu oceánu, se tito dva lidé potkají. Garrett zpočátku netuší, že setkání nebylo náhodné. Sledujeme, jak si dva hluboce zranění lidé k sobě hledají cestu. A když se zdá, že ji našli, zasáhne osud. Knihu jsem dočítala a přes slzy neviděla. Sparksovy knihy znám již léta, ale nečetla jsem je, viděla jsem jen pár filmů natočených dle jeho děl.Toto bylo mé první knižní setkání s autorem a určitě ne poslední.

cukrovka
24.03.2019 5 z 5

Nádherný smutný příběh. Na konci mi tekly slzy proudem. Sparks prostě umí chytnout za srdce.

Peťulka3
01.02.2019 5 z 5

Tyhle konce mě jednou zničí.

verunka93
27.01.2019 4 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Krásný příběh se smutným koncem. Kniha mnohem hezčí než filmové zpracování. Doporučuji.

Ivka14
29.12.2018 4 z 5

Knížku jsem si zamilovala a to i přes smutný konec.. už se těším na další knihy od Sparkse.

anibeni
24.11.2018 5 z 5

Po čem jiném má člověk šáhnout, když je v posteli, není mu dobře a dokonce je bez dětí... po romantice... a tak jsem se začetla do první knihy od Sparkse... a jo, dobrý, čas tak nějak plynul s příběhem, na konci se to neobešlo bez slz, ale jo, dobrý..

alenkacermi
14.11.2018 5 z 5

Moje prozatím poslední výprava do Sparksova světa. Film jsem neviděla. Ale věděla jsem, že konec je smutný. A přesto, kniha je krásná. Romantika. Někdy se vrátím, a přečtu si další.

Kekik
26.10.2018 5 z 5

Sparks ❤️❤️❤️

Sabča92
22.08.2018 5 z 5

Knihy Nicholase Sparkse jsou všechny nesmírně čtivé a krásné. Ani tato nebyla výjimkou. Kdysi jsem viděla i filmové zpracování, které mi utkvělo v paměti. V té době jsem ale vůbec netušila, že se jedná o nějakého Sparkse.
Vzkaz v láhvi je něžným a romantickým příběhem dvou lidí - rozvedené mladé matky, která náhodou objeví milostný dopis. A na druhé straně zoufalého muže, který tragicky ztratil svou manželku.
Kniha se mi moc líbila, ukázala nám příběh dvou lidí, kteří nejsou bezchybní a přitom se zamilují. Velké ale velké doporučení!!!

xSimaix
01.08.2018 4 z 5

Krásná, romantická, srdcervoucí poetická a čtivá kniha o ztrátě, nalezení a lásce.

Vzkaz v láhvi byla kniha, od které jsme neměla velká očekávání. Není to žánr, jež normálně čtu a nejsem na tu ryzí romantiku - proto mě kniha velmi příjemně překvapila.
Byla krásně čtivá, romanticky napsaná a zbytečně se neprotahovala.
Příběh je jednoduchý, ale v tom je jeho krása.

Odpočinková kniha, která rozhodně neurazí a vyplatí se tento krásný příběh prožít.
Krásné 4* :)

Mirka2778
11.07.2018 2 z 5

Čtitelné, ale hodně předvídatelné a závěr zbytečně přehnaný. K druhému čtení nevhodné.

DasaN
19.06.2018 5 z 5

Taková klasická romantika se smutným koncem nezklame.

Mánička178
26.02.2018 3 z 5

Můj první "román pro ženy" :D
S potutelným úsměvem jsem vzpomínala na "almaru" přelouskaných dívčích románů v období puberty. Vzkaz v láhvi mi to období významně připomněl - stydím se (:D), ale zejména ten čistě závistivý pocit, který se ovšem trochu změnil ze závistivě snivého náctiletého "jednou snad taky potkám takového skvělého a božského kluka" na rovněž závistivé, ale skeptické cetileté "no jasně, jen tak mimochodem potká toho nejromantičtějšího, nejopálenějšího, nejnasekanějšího, nejchytřejšího sexy samce z celých států, vážně haluz" a bláznivě se zamilují, love 4ever až za hrob... och :D
Ale dost cynismu a ironie - snít je potřeba! :) A i když tohle nebude (aspoň prozatím :D) můj oblíbený žánr, tak je potřeba krmit ženské křehké duše, lásky není nikdy dost :)

PS: A dost se mi na tom líbí, že to napsal chlap!

Babsy
08.02.2018 4 z 5

Já si myslím, že Nicholas Sparks, je mezi námi ženami tak známý pojem, že ho prostě máte rády nebo ne. A buď tu romantiku chcete číst nebo ne :-D A pokud ho neznáte, prostě ho zkuste. :-)

baru_vosh
06.01.2018 4 z 5

Kniha byla poutavá ale občas mi hlavní hrdina přišel až moc ukňouraný a sobecký, nicméně mě příběh zaujal a jsem velmi ráda, že jsem si mohla přečíst další kousek od Sparkse. Filmové zpracování mi pomáhalo představit si obličeje hrdinů a tak nějak dotvořit celkový příběh. Ten kdo má rád romantické příběhy s tak trochu smutným ale i štastným koncem zároveň - doporučuji. Dobrá oddechovka.

Barunka-Rocky
04.01.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a měla jsem proč. Velice poutavý příběh, s opravdu nečekaným koncem... A kapesníčky byly opravdu potřeba.

Denčaa
03.09.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. U Sparkse vždy doufám, že bude šťastný konec, jelikož to hlavním hrdinům moc přeji...Už bych si tedy mohla zvyknout, že dobrý konec je pojat jinak.

MOu598
28.07.2017 3 z 5

Četla jsem v dubnu 2016. Podle mých poznámek:
Román od autora bestselerů.
Pro mne nic moc, poslední čtvrtina lepší.
Citát:
"Trávíme tolik času napravováním věcí, které jsme nedokázali vyslovit."