Správa vo fľaši

Správa vo fľaši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126500/sprava-vo-flasi-126500.jpg 4 406 85

Rozvedená osamelá novinárka Theresa Osbornová pri prechádzke na pláži nájde v piesku sklenenú fľašu s papierom vnútri. Neodolá a začíta sa do nádherného vyznania lásky neznámeho pisateľa žene menom Catherine. List na ňu hlboko zapôsobí a zároveň ako skúsená reportérka Chicago Tribune vytuší šancu na senzačný článok pre svoje noviny. Po neúnavnom pátraní zistí, že list napísal Garrett Blake, staviteľ lodí v prímorskom mestečku v Severnej Karolíne, a vyberie sa za ním. Garrett Blake sa ani po rokoch nevie vyrovnať s náhlou smrťou milovanej ženy. Darmo ho jeho otec i priatelia presviedčajú, že život ide ďalej. Príchod Theresy môže znamenať práve ten nový začiatok, ktorý tak veľmi potrebuje, a rovnako aj Theresa, rozčarovaná a sklamaná zo svojho predchádzajúceho stroskotaného vzťahu. Osud sa však s nimi opäť zahráva...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Message in a Bottle , 1998

gabinova
18.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha, nádherný příběh . Jsem nadšená!

Terry.89
15.04.2017 3 z 5

Sparks je můj oblíbený autor, proto se vždy těším na jeho knihy. Na Vzkaz v láhvi jsem byla velice zvědavá, a proto jsem od knihy možná očekávala víc. Příběh je romantický, typicky Sparksovský, ale zároveň i dost předvídatelný. Během čtení jsem si žádnou z postav nijak zvlášť neoblíbila a někdy mi jejich chování přišlo trochu otravné. Garett mi přišel trochu jako uplakánek a toho dojmu se mi během čtení nepodařilo zbavit. Pro mě by příběh mohl klidně být o trochu kratší, zbavení některých zbytečných popisů. Rozhodne za sebe nemohu tvrdit, že je to jedna z autorových nejlepších knih. Ale i tak ve mě příběh zanechal spoustu dojmů, ať už kladných nebo ne.

RSR
19.03.2017

Nevím, jak tuto knihu ohodnotit, protože nebyla špatná, četla se dobře, zápletka zajímavá, ale romantické knížky prostě nejsou můj šálek kávy.

Katerina015
21.02.2017 5 z 5

Co napsat.. Sparks opět nezklamal... Stále jsem čekala, že to dobře dopadne, ale takový konec jsem doopravdy nečekala... Trošku je mi to líto, ale je to napsané ze života.. V životě nejsou jen sladké chvilky... Člověk se musí občas vyrovnat s ranami osudu...

Knihu hodnotím velmi kladně... A kapesníčky byly potřeba :-)

Lucik87
12.02.2017 5 z 5

Nádherně poutavý příběh! Jsem očarována stylem a lehkostí, s jakou Nicholas Sparks knížku napsal. Někdy mě až zaráželo, že takový příbeh - myslím tím ty pocity a potřeby ženy, dokáže mužská ruka, tak bravurně a věrohodně popsat. Celý příběh je tak nějak plný něhy a výjimečně napsán. Něco mi říkalo, že je to shledání dvou osob tak výjimečně, že to nemůže trvat věčně. U konce jsem brečela, protože kdo ví, jaká je ztráta milovaného člověka, toho tato kniha nemůže zanechat chladným.

martiline
27.01.2017 5 z 5

Nádherný příběh, i když smutný. Četla jsem knihu před více než patnácti lety a přesto nejde zapomenout.

Katchiii
10.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka!! Tak krásně se mi to četlo a zase jsem zapomněla, že je to Sparks, takže když už jsem si představovala happy end, najednou se to celé ubralo jiným směrem a slza samozřejmě taky byla.

Lelaqu
01.11.2016 4 z 5

Velmi pěkná kniha.I ta slza ukápla!

Vendulik
18.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Sparksovy straší knihy jsou lepší, než ty novější. Jen skoda, že Garett umřel. V závěru knihy jsem brečela jako želva.

Anna 13
28.07.2016 5 z 5

Krásná kniha o ještě krásnější lásce...
Ještě dlouho ji budu mít v paměti a budu nad ní přemýšlet...

Nádherná atmosféra, sympatické postavy, strašně krásný a pro mne oplakaný konec.
Jsem z ní užaslá a všem co mají rádi Sparkse ji doporučuji.

majík1
03.07.2016 5 z 5

Opět krásná kniha od tohoto spisovatele a pěkný film

Sykorka10
10.05.2016 3 z 5

Klasický příběh sparksového stylu. Líbil se mi začátek, ale postupně mě kniha přestávala bavit a také konec byl předvídatelný.

Mandalka74
20.03.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.

akdar72
20.03.2016 5 z 5

Doporučuji po přečtení shlédnout film, moc pěkné, jako kniha.....

pageta
14.03.2016 2 z 5

Kniha mne moc nenadchla, čekala jsem víc. Dvě třetiny knihy tam fňuká chlap a na posledních pár stránkách je najednou rychlý konec. Sparks prostě není můj šálek kávy.

rengers
23.02.2016 3 z 5

Klasická romantika, bez nějakých velkých zvratů. Příjemně a čtivě psaná, nečekejte nic světoborného!

Milujem
09.02.2016 5 z 5

Kniha je krásná. Přečetla jsem ji jedním dechem. Mě osobně se víc líbila kniha než film. Ale to je o názoru. Sparks bude vždy můj obdivovatel.

PolBara
25.10.2015 4 z 5

Zajímavý romantický příběh. Nečekaný závěr na mě udělal dojem. Určitě se podívám i na film.

janasim
25.08.2015 5 z 5

Filmové zpracování této knihy jsem poprvé viděla už dávno a od té doby mnohokrát. Díky tomuto filmu jsem se vlastně dozvěděla o autorovi jménem Sparks. Knih od něj jsem už přečetla dost, ale tato mě jaksi míjela, přestože jsem po ní toužila. Nadchla mě stejně jako film (i když možná, že v tomto případě film víc). Myslela jsem si, že když znám film, nemůže mě v knížce nic překvapit. Některé události jsou však přece jen pozměněné a já s napětím očekávala, jak vše dopadne. No a závěr? Mnoho slz... Prostě paráda!

kleria
26.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Já už někdy nemám ani slov. :) Sparks je prostě užasný spisovatel a jeho knihy jsou prostě pro mě jedny z nejlepších co jsem kdy četla. Všem knihu vřele doporučuji!!! :)