Spratek

Spratek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191333/spratek-191333.jpg 5 886 205

Sheila série

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti.... celý text

Literatura světová Povídky Romány
Vydáno: ekniha , Portál

One Child , 1980

pepap
15.11.2021 5 z 5

O sedmiletá bojovnici, co se nebojí vyzvat celý svět.
Poslechnuto jako audio. Příběh je hodně silný. Nevím, jestli snesu ještě další knihy od autorky. Nicméně mě poslech bavil od začátku do konce, životní osud holčičky mě docela pohltil, nemohl jsem se moc soustředit na cokoli jiného a odkládal veškerou práci - jen aby byl čas na poslech. Analýzy a rozebírání situací a pocitů mě nutilo přemýšlet a rozvažovat ještě dlouho po poslechu. Jsem moc rád, že jsem knihu koupil, a doporučuji každému. Každému.

lenca0792
05.11.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Silný příběh.

vendysantos
25.09.2021 5 z 5

Nejsilnější příběhy jsou ty skutečné, které se opravdu staly. Sheilin příběh mě zasáhl. Sama studuji speciální pedagogiku a pravděpodobně budu pracovat také s dětmi s poruchami chování. Práce speciálních pedagogů ani učitelů není snadná. Mnozí z nich nemají takovou trpělivost a snahu jako Torey. Pro mnohé dospělé jsou dané děti vnímány jako ty zlobivé nebo nevychované, aniž by se zamysleli, zda v tom není zakořeněný mnohem hlubší problém. Je velmi smutné, jaké zkušenosti a traumata si některé děti musí prožít a jak silnými osobnostmi musí být, aby to překonaly... Upřímně mě tato kniha motivovala a zajímal by mě osud Sheily, jak nakonec dopadla.

stanislav0373
23.09.2021 5 z 5

Neskutečně emotivní kniha o světě, trápení, předsudcích, trpělivosti a snahy najít štěstí pro malou duši, která nezažila mnoho dobrého...

Sova15
24.08.2021 4 z 5

Před lety jsem četla, teď v audio podobě. Je to síla.

RaDaR26
23.08.2021 4 z 5

Tahle kniha silně zasáhne všechny čtenáře. Neuvěřitelně dojemný příběh!

Ivka14
20.06.2021 5 z 5

Nikdy jsem nic podobného nečetla. Knihu mi doporučila kamarádka s jsem za to ráda. Několikrát jsem u knihy brečela a běhal mi i mráz po zádech. Nedokážu uvěřit, že se něco takového mohlo stát. Obdiv patří paní autorce.

saryk93
23.05.2021 4 z 5

Knihu jsem vůbec neznala, byla mi doporučena a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla. Naopak jsem ráda, že se mi do ruky dostala tak silná kniha s chytlavým příběhem, skvěle a citlivě napsána. U mnohých částí jsem měla slzy v očích, často ve mně nechala smíšené pocity a bylo mi z toho dost úzko. Autorku obdivuji, jak zvládla všechny náročné situace s dětmi (a se Sheilou obzvlášť.) Pokud ještě budu mít možnost přečíst od ní další knihu, určitě nebudu váhat.

namby
24.04.2021 5 z 5

První knížka od této autorky a musím říct, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Fakt chytlavý a přitom hrůzostrašný příběh. Určitě budu číst další.

Lucie2
07.04.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, ale rozhodně ne poslední. Příběh malé Sheily je silný, dojemný, až neskutečný.. Můj obdiv patří Torey, nejen jako učitelce "bláznivé" třídy, ale i jako člověku.

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Práve som dočítala knihu. Záver so slzami v očiach. Zanechala vo mne hlboký dojem a obohatila ma o nové pedagogické skúsenosti. Teším sa daľšie dielo od autorky: Holka, kterou nechtěli.
Odporúčam prečítať všetkým pedagógom. ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Mishak
23.01.2021 5 z 5

Z počátku jsem si říkala, že hodnotit tuhle knihu bych vůbec neměla, protože se v ní odráží spoustu zla ze strany lidí, spousta nepochopení vůči psychickým, ale i jiným nemocem a neskutečně moc smutku. Při čtení jsem svůj názor změnila. Kniha je zpočátku velmi drsná. Ale při jejím čtení se kolikrát usmíváte, zaznamenáváte si nádherné myšlenky a tajíte dech při komunikaci s malou Sheilou společně s její učitelkou Torey, aby neřekla něco špatně, atp. Kniha je nádherným svědectvím toho, co s dítětem dokáže udělat opětovaná láska! Je to vždy to hlavní, co dítě potřebuje!

Obdivuji práci téhle pedagožky! Kolik má pochopení, citu, lásky. Věřím, že zvládne najít cestu ke každému dítěti. Je to velmi inspirativní kniha pro mé povolání.

hu_87
28.12.2020 5 z 5

Super knížka, místy určitě šokující. I přes všechno dívčino chování je v ní mimořádný potenciál. Jak v oblasti citového života, tak v oblasti intelektuální.

Yunnx
28.12.2020 4 z 5

Citlivé, upřímné, plné sebereflexe. Těžko uvěřit, že byla psaná před takovou dobou.

Katka2382
12.12.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mi tu doma ležela no dobře 3-4 měsíce a furt jsem se do ní nějak ne a ne pustit.A dneska jsem ji přečetla za odpoledne,prostě jsem ji nemohla odložit.
Ani nevím co napsat,co jsem všechno při čtení cítila,jak vyjádřit všechny pocity.
Snad jen že bych přála všem rodičům tolik tolerance,lásky a pochopení jako má Torey a všem dětem takové skvělé učitele.
Doufám,že v knihovně budou mít i Tygřici,moc mě zajímá jak to se Sheily bylo dál.

Amees
10.12.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Byla to první kniha od spisovatelky Torey, kterou jsem otevřela. Neobyčejný příběh, možná v dnešním světě bohužel skoro běžný.. Torey je silná žena, kterou obdivuji za obrovské srdce které patří dětem. Dětem, které nikdo nikdy nemiloval..
Nedokážu si představit, jak bych sama reagovala na utrpení, které malá Sheila prožívala. Situace ve kterých vám tuhne krev v žilách.
Knihu by si určitě měli přečíst všichni, kdo pracují s dětma.
Kniha je psaná velmi čtivě, nenudíte se, baví vás každá strana a každé slovo. Příběh ve vás dlouho žije. Doporučuji!

Petra8856
29.11.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní.

Obdivuji autorku, která tento příběh nejen napsala, ale také prožila. Svým přístupem žáky učí nejen vědomostem, ale rozvíjí v nich (v rámci možností) emoční inteligenci, učí je jak zvládat těžké situace, porozumět sobě ale i druhym, pomáhat si. Je k nim otevřená, upřímná a nesoudí. Na druhé straně je si vědoma že se pohybuje na tenké hranici (za hranicí), vztahu žák a pedagog....

Obdivuji Sheillu, ale i všechny "bláznivé" děti. Není jednoduché být jiný a není jednoduché věřit druhému, když vás všichni zradili. Pro mě až neuvěřitelné, že změna Sheilly postupovala tak rychle.

Zajímalo by mě, zda existuje podobně laděná kniha z českého prostředí, která by vycházela z praxe.

mystar
12.10.2020 4 z 5

Silny a dojemny pribeh male holcicky plny strachu, smutku, obav, nadeje a trpelivosti. Je smutne, ze se tohle opravdu deje.

barunka66
11.10.2020 5 z 5

Nazvala bych to učebnicí speciální pedagogiky v kostce. Jak povrchní mohou být naše soudy a odsudky jednání zlobivých a "zlých" dětí. Kolik zranění a bolesti se za tím skrývá.! Doporučuji všem pedagogům a těm, kdo pracují s dětmi, s problémovou mládeží.

haannyys
27.08.2020 5 z 5

Uf, no byla to síla. Jednou jsem knížku odložila, dvakrát se mi zvedl žaludek. A rozhodně bych tuhle knížku doporučila všem. Ne tedy asi maminkám malých holčiček. Ale pak všem.