Spřádači snů

Spřádači snů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489319/bmid_spradaci-snu-GG4-489319.jpg 4 150 49

Píše se rok 787 po Kristu. Z rozlehlých síní dávné Mercie vládne tvrdou rukou chladný, ctižádostivý a bezohledně výbojný král Offa. Jeho třem dcerám je souzeno uzavřít sňatky výhodné pro jejich zemi, ale vášnivé srdce nejmladší z nich, Eadburh, patří velšskému princi – muži, kterého si nikdy nemůže vzít a jehož jí rychle a krutě vezmou. Příběh o ztracené lásce, zradě a tajemstvích, která leží pohřbena pod nánosy času a více než tisíc let čekají, až je někdo odhalí. Příběh minulý i soudobý se odehrávají paralelně: některé z postav ze současnosti jako by měly svůj protějšek v dávné minulosti, kam nahlížejí ze začátku 21. století.... celý text

Literatura světová Esoterika, astrologie, okultismus Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Dream Weavers , 2021

evineckY
19.12.2022 5 z 5

Tato kniha je přesně můj šálek kávy :-)
Trošku napětí, hooodě magie a duchařiny, protknuté náboženstvím.
Barbara E. je fascinující spisovatelka, která ve svých příbězích umí využít své poznatky z jiných světů a historické fakta smíchat se špetkou fikce.
Moc doporučuji

inkatenysek
14.12.2022 5 z 5

Tak to by šlo. A nebojím se napsat, že tohle byla zase stará dobrá Barbara tak, jak ji známe. A jsem tomu hrozně ráda. Její předchozí dvě knihy, Spáčův hrad a Strom duchů, mě dost zklamaly, ale tato její nedávná novinka byla opět velmi čtivá, napínavá, protnutá tajemnem, záležitostmi mezi nebem a zemí, intrikami a samozřejmě nechyběl ani příběh o velké lásce. Hrozně se mi líbila hlavně dějová linka do minulosti a barvité popisy míst, kde se jednotlivé postavy zrovna nacházely, takže jsem si je dokázala i dobře představit. A ta krásná obálka je jen třešničkou na dortu.

zuzana2599
14.12.2022 5 z 5

Čas je jako spletený provaz, který se stáčí a uzluje podle diktátu osudu.

Nejenom hlavní knižní hrdinové, ale i já se díky tomuto románu vrátila v čase. Vrátila jsem se do doby před mnoha lety, kdy jsem doslova hltala romány B. Erskinové, do doby Stromu duchů, Domu ozvěn či Žila jsem již před staletími.
Spřádači snů, očekávaná novinka od britské kouzelnice s časem, mi opět líbila. Jen se nedostavilo nadšení jako u starších románů, možná i proto, že ten základní rámec příběhu se opakuje. Více než tisíc dvě stě let trvá tajemství o ztracené lásce, zradě a pomstě - pak vikářova žena Bea, dívka Emma, rozvíří nánosy času a prachu a dávný příběh dcery krále Offa, Eadburh, se probouzí navzdory času.

Sabča817
13.12.2022 3 z 5

Nejdříve to vypadalo velice nadějně. Klasická duchařina. Jenže někde za polovinou se to zlomilo a přestal mě děj bavit. Historická linka mě moc nenadchla. Edburgh byla nesympatická zákeřná " manželka od prasátka " a posledních 180 stran byl děj o neustálém hledání a znovunalezení rozmazlené Emmy!

MiňonkaNonka
12.12.2022 3 z 5

Mně to bohužel příliš nenadchlo. Zajímavé téma, ale strašně zdlouhavě popisované věci/ děje, co se řekly už mnohokrát až mě to nudilo. Některé postavy se vyvíjely tak nějak na přeskáčku, chvíli měly nějaký charakter, pak zas jiný. Co mi ale vadilo nejvíc, že něco se vyřešilo najednou raz dva (např. Sandra) a poměrně nahodile. Najednou bylo prostě vyřešeno.. Začátek byl slibný, ale pak to začalo hodně padat dolů. Co se mi líbilo, byla ta historická část, tam je vidět, že autorka ví, o čem píše. A osudy těchto postav mě zajímaly, proto jsem i knihu dočetla.

putpuda
06.12.2022 5 z 5

Číst Barbaru Erskinovou je prostě zážitek! A tak dlouhé čekání. Sice to nebyla jedna z těch nejlepších, ale mě se to mooooc líbilo. Příběh Eadburh a Elisedda mě naprosto uchvátil. Na konci se mi chtělo i brečet. Tentokrát mě bavila i současná linka. A ještě víc mě zaujalo to, že poměrně dost postav a míst, kde se kniha odehrává, je skutečných. Takže jsem se pídila po dalších informacích.
Kniha už má své čestné místo na polici a doufám, že další vyjde dřív, než za 5 let ;)
Nádherná obálka.

piliticek
24.11.2022 2 z 5

Většinu knih od této autorky mám ráda. Toto byla ale příliš velká slatanina, měla jsem dojem, že na téměř 500 stranách se stále opakuje stejný děj.
Hrdinové mi nebyli příliš sympatičtí. Nejvíc mě mátlo, jak všichni skákali kolem sobecké a rozmazlené Emmy.

Bobina74
27.10.2022 5 z 5

Pokud máte rádi magii, mystično a romantiku tady si rozhodně přijdete na své. Autorka má v obsáhlém románu velmi silné pasáže, které s důrazem a mystickou aurou do vás intenzivně pronikají. Právě v těchto segmentech se vrátila do doby svých knižních začátků a čtenářům servíruje mocné kouzlo magie i duchovních zážitků propojené vůni bylinek i ochrannými modlitbami. Propracovaný a do detailu vystavěný příběh mě nadchnul. Více v recenzi od Kniha za knihou. :-)

ZUZANA-123
21.10.2022 5 z 5

Barbara Erskinovà je moje oblìbenà spisovatelka už od doby kdy jsem četla jejì prvotinu Žila jsem již před staletìmi.Vżdy se tĕšìm na jejì dalšì romàn a zatìm se mi nestalo,že bych byla zklamanà.Màm ràda cestovànì v čase,je to velký dar nebo schopnost přinàšejìcì velkou zodpovĕdnost i velkè nebezpečì.