Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122711/bmid_spasitel-dqQ-122711.jpg 4 3412 485

Harry Hole série

Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

bookemma
30.10.2016 5 z 5

Za mě tedy zatím nejlepší Harry Hole. Měl totiž něco navíc, možná lidskost, možná váhavost možná empatii, zkrátka něco, co dělalo tenhle příběh skutečným emočním a psychickým bojem. Dokonalé

johnny12
27.10.2016 5 z 5

Hned po Července a Sněhulákovi jedna z mých nejoblíbenějších. Kniha byla napínavá od začátku až do konce, který velmi překvapil.

Janishka
24.10.2016 5 z 5

Velmi nečekané zakončení :)

Schamila
16.10.2016 3 z 5

Pro mne těžké čtení, často jsem se ztrácela v ději, ale - ostatním se to může líbit. Hodně jsem o tomto spisovateli slyšela, ale asi jsem na jednodušší příběhy. Všem ostatním přeji hezké příběhy, já se asi k tomuto spisovateli vracet nebudu. Každý má rád jinou kávu.

dikobraz
15.10.2016 5 z 5

Fantazia! Zatial jednoznacne najlepsi v serii. Nesbo sa s tym veru nekasle. Nechava kamosov Harryho umierat ako muchy. Doteraz to boli zeny, tentokrat zmena. Jedina istota je Harry, kedze seria ma viac casti. Ten to urcite neschyta. Kam az Nesbo zajde? Beata, Rachel alebo snad Oleg? Nooo, deju sa tu veci. Dej bol super, bez slabej chvilky, cely cas to bolo napinave a na konci sa prejavil Harry ako kader, nechal typka.... Aaaale, aby som neprezradzal. Je to tutovka, odporucam. A Harry, radsej si nehladaj kamosov. Lebo ti to potom nezvladnu.

Space.Junkienka
22.09.2016 4 z 5

Úžasný díl!!! Jenom by nebylo špatné, kdyby umírali lidé, kteří mi (jako čtenáři) nepřirostli tolik k srdci :).

Nestorkea
16.09.2016 5 z 5

Přidávám kladné hodnocení. Kniha se moc pěkně četla a za mě dostává Harry velké plus za abstinenci! Tak nějak nám kluk dospěl, nebo jak sám říká, zestárl. Doufám, že mu to vydrží.

Bybyla
28.08.2016 4 z 5

HH cim dal tim lepsi!

Ester71
19.08.2016 5 z 5

Nesbo opět nezklamal..
Napínavé od začátku až do překvapivého konce.

ivulka15
05.08.2016 5 z 5

Bravo! Napínavé od začátku až do konce.Skvěle propracovaná psychologie postav. Musím přiznat,že v této knize mi byla sympatická i postava nájemného vraha.Jenom Ti Harryho kolegové.....

Jessybelle
04.08.2016 5 z 5

Další brilantní počin tohoto autora,miluju jeho detektivky.

gonegirl
26.07.2016 5 z 5

S každou další knihou mám Harryho čím dál více ráda. Ano, sice mě někdy štvou, ty jeho výstřelky, kdy je měsíc prakticky vkuse opilý, ale i tak je to prostě charismatickej chlap a má něco do sebe..

Raysee_97
12.07.2016 5 z 5

Přijde mi, že každou knihou ze série Harryho Holea se Nesbo šplhá výš a výš. Spoustu 'pohledů' do jednotlivých postav, se kterými se v celé knize setkáváme, úžasně dotváří celý příběh a nakonec je vidět, jak jsme jako čtenáři byli občas cíleně mateni.

PS: Pokud hodláte číst tuto sérii a dozvěděli jste se, že nezáleží v jakém pořadí budete knihy ze série číst, tak asi opravdu nezáleží, ale doporučuji je hezky popořadě přečíst. Skutečně mě totiž baví sledovat Harryho a vyvíjení se jeho života, ale i to jak se vyvíjí osudy jeho kolegů (kteří se tak často mění). :)

girdi
04.07.2016 5 z 5

Poutavý příběh, uvěřitelné postavy, které budete s chutí milovat i nenávidět, napětí až do konce. A hlavně Harry zase v plné kondici. Spasitel je pro mě rozhodně jedna z top knih série. Četla jsem občas i se zatajeným dechem, zvědavá, jak se to všechno rozuzlí - prostě detektivka, jak má být!

Azmodan
01.07.2016 5 z 5

Potácíte se městem, občas je vám až toho vraha líto i když je to šílenec a ve finále je vše trochu jinak

Jiří.H
23.06.2016 5 z 5

Po ČERVENCE a SNĚHULÁKOVI pro mě další za pět hvězd.....

Jaruš7
19.06.2016 5 z 5

Jo Nesbo je značka skvělé hodnoty , prostě se vnořím do děje a sdělovací prostředky jsou mi ukradené, a asi takto mě na pět dní od současnosti spasil Spasitel. Sám titul dává příběhu do podtextu punc originality pro emoční prvopočáteční důvod vzniku vize nápravy nenapravitelného.

Patricie_
13.06.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a byla prvním dílem od Nesba a jsem nadšená. Příběh je poutavý, zajímavý a jen mě utvrdil v tom, že si přečtu všechny díly :-)

Samira
05.06.2016 5 z 5

Obdivuhodné, jak je každá kniha série jiná. Na počátku se zdálo nemožné zorientovat se v obrovském množství postav, ale nakonec to šlo překvapivě snadno a vše dávalo dokonalý smysl. Trochu jsem tento díl vnímala jako připravný na díl následující, od kterého hodně očekávám. To však nic nemění na faktu, že Spasitel jako celek stojí za to a vyniká především rozvětveností děje, která s nesmírnou lehkostí zapadne přesně kam má.
Výborné, doporučuji!

Lolila
05.05.2016 5 z 5

výborná detektívka od tohto autora...opäť:-)