Spad

Spad https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322847/mid_spad-f2I-322847.png 4 1553 333

Spad série

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu. Vítejte v roce 2050 v nejponuřejším románu Františka Kotlety.... celý text

LPG
05.01.2018 4 z 5

Jo to je ono. Takhle nějak jsem si představoval postapo knížku. Všechno tak nádherně odsejpá a pozastavuje tam kde je potřeba. Autor tak jako víno. Jdu si pro další díl. Pak se ozvu. Díky

Dant76
29.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha z ne tak vzdálené budoucnosti naší země i světa. Děj má spád a stále se něco děje. Zajímavý příběh.

Sonča2
25.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem ze zvědavosti. Pokud autor uvádí, že píše brak, těžko mohu kvalitu srovnávat s jinou literaturou, takže za mě plný počet. Kniha mě pobavila a neměla jsem nutkání ji odložit. Do dalšího dílu ale nejdu, leda možná v rámci výzvy na 2018.

Ghandimaster
15.12.2017 1 z 5

Já vím já vím, že bych neměl hodnotit knihu, když jsem ji ani nedočetl ale to fakt nešlo. Asi nejsem cílová skupina ale chtěl jsem dát autorovi šanci. Po 50 stránce bylo po smrti asi 673 lidí. Nuda. Žádný scénář není asi potřeba. To si můžu zahrát Left4Dead a zažiju více srandy. Dojem z knihy se mi smrskl na popis jedné nekončící a nesmyslné béčkové střílečky.

heavy66
03.12.2017 4 z 5

Po jaderné válce si konečně Pražáci a Brňáci nemají co vyčítat! Díky, Františku!

Landreth
02.12.2017 4 z 5

Oddechovka, která opravdu zabavila. Připomínalo mi to osmdesátkové béčkové akčňáky, po pár stránkách se rozjede brutální akce (na víc zabitých jsem asi v jiné knize nenarazil), která nedá do konce vydechnout. Je krvavá, nahláškovaná, sarkastická a cynická, ale hodně zábavná. Postapokalyptické kulisy jsou pěkně vykreslené, začátek atomové války je podán snad až příliš uvěřitelně...

kethy
22.11.2017 5 z 5

Kotleta. Slyšíte, jak to zní. Pěkná osmahnutá a k sežrání. Po několika úchylárnách typu Vlci a Swingers párty se mistr vrací a to hned s trilogií. Nebo to už tady bylo – deja-vu? Pravda, ubyl humor, ten takový střeštěný, zůstal rozum. Posapokaliptická rapsodi trilogy bych klidně napsala. První příběh dobrý. Nenudil, zaujal, pobavil a byl rychle přečten. Humor to má specifický, převážně daný ke každé osobě zvlášť. Nejsou to takové ty frázové hlášky a výkřiky do tmy, humor je tu osobitější a rozumnější. Tak jsem zvědavá na další knihu aka pokračování. Kotleto křupej!

TomK
11.11.2017 5 z 5

Krvavá kotleta, kterou jsem zhltl i s omáčkou kolem (humor, postapokalyptický svět, béčkový příběh). Grzegorz mne opravdu rozesmál! A příprava na další kotletu je jasná!!

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Tak se nám to v té naši malé zemičce nějak posralo. Pro mě nejlepší kniha od Kotlety. A to Hustej hodnotím vysoko. Tohle postapo mě dostalo. Drsná atmosféra drsná akce. Prostě Kotletovka jak má být. Není co vytknout . Kotleta je borec tak jak píše on nepíše tady nikdo. Pro zbytek pisálku české fantasy nastala doba SPADU. Čtěte a žasněte co zas mistr napsal. Už aby vyšla Rázová vlna.

Wyrdaia
10.10.2017 4 z 5

Po měsíci od přečtení mi z příběhu v hlavě moc nezůstalo. Děj odsýpal a bavil stejně jako postapo kulisa. Trochu klišé zápletka o záchraně a doručení pěkného balíčku, který rozhodně nechce být zachráněn; o to víc partičkou drsných bijců, kterým už dávno netáhne na dvacítku. Ochutnávka před dalším dílem.

Dervish
09.10.2017 3 z 5

Pro mě je to lepší kniha než Hustej nářez. Taková reálnější, míň přehnaná a ulítla. Navíc postavy jsou konečně vykreslené lidsky, i když jsou pořád jak přes kopírák. Všichni nabušení, precizně střílející a téměř nesmrtelní. Ale na to sere pes, Kotleta si to takhle nastavil, tak berte nebo nechte být. Děj se mně líbil a určitě si přečtu i pokračování.

Aleen
05.10.2017 5 z 5

Asi se budu opakovat...Kotletův styl vyprávění příběhu mi vyhovuje. Ačkoliv sám v doslovu tvrdí, že nechtěl nic říci, že nezaujímá žádný politický ani jiný postoj, jen chce vyprávět příběh, vzbudil ve mně takovou maličkou národní hrdostičku. Postapokaliptická "roadmovie" mi dala přesně to, co jsem potřebovala - oddych, vyčistit si hlavu od svých starostí. Pochutnala jsem si!

midloch
05.10.2017 4 z 5

Moje první kniha od Kotlety. Musím říct, že mě bavila a dobře se mi četla. Postapo mám rád a tenhle příběh, který se navíc odehrává na území bývalé ČR, je velmi dobře pojatý. Co bych knize vytknul bylo neustálé vychvalovaní revolverů Colt Python během každé přestřelky. V půlce knihy už to lezlo opravdu krkem. Každopádně si rád přečtu další díly této série.

sweettest
26.09.2017 5 z 5

První knížka od Kotlety - rozhodně si ráda přečtu i další! Super oddechovka...

Predator3313
23.09.2017 5 z 5

K českým autorům jsem nikdy neměl moc důvěru, ale šel jsem do toho a nelituji. Kniha mě velmi chytla, je to přesně můj šálek kávy, navíc situovaný do ČR. Trochu mě zklamal rychle odbytý konec, ale těším se na další díly.
A ještě mě trápí to neustálé Prásk!Prásk! :D :D

Bublinka.
18.09.2017 5 z 5

Hele mě to prostě bavilo. Chytilo a nepustilo a o to jde hlavně. Už se těším na další porci Kotlety :)

martin6849
15.09.2017 4 z 5

Oddechová mlátička, kterou jsem přečetl včera cestou vlakem z Prahy do Ostravy (plus kousek ještě doma). Nečekal jsem nic hlubokomyslného a nebyl jsem překvapený (ale z druhé strany ani zklamaný). Jako hrdý Ostravak jsem rád, když je v nějaké knize zmíněno mé rodné město, takže určitě plus za atomovku, která Ostravu vymazala z povrchu zemského :-).

mitsucz
14.09.2017 4 z 5

Vynikající oddychovka, takové kotlety mám rád :) Akce, humor, akční pasáže i pozadí postkatastrofického světa mi sedlo, pro mě je kniha příjemným překvapením.

mr.Zdenek
14.09.2017 5 z 5

Kniha jako dobře naklepaná kotleta, ochucená napětím, rychlým spádem děje, zvraty a i nějakými mrtvolami a krví. Pokud je tohle Vaše krevní skupina, mohu doporučit i s druhým dílem, který mám rozečtený. Koncem roku 2017 by měl vyjít závěrečný třetí díl.

flashi
07.09.2017 5 z 5

Velice příjemně mne kniha překvapila, i když jsem od již dost ždímaného post-apo tématu nečekal zázraky. za sebe si myslím, že by si zasloužila pokračování.