Spáčka a vřeteno

Spáčka a vřeteno https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270127/bmid_spacka-a-vreteno-FGC-270127.jpg 4 433 103

Královnině zemi bylo ono království vzdušnou čarou nejblíže, ale přes horský hřbet, který sloužil jako hranice mezi těmito dvěma královstvími, nedokázaly přelétnout ani vrány. Možná si myslíte, že ten příběh znáte. Vystupuje v něm mladá královna, která se má vdávat. Dále pár dobrých, statečných, houževnatých trpaslíků, hrad zarostlý trním a princezna, kterou čarodějnice proklela, aby spala navěky. Jenže tady nikdo nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Tahle pohádka se spřádá z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září. Královna by si snad mohla vysloužit hrdinské ostruhy, pokud princezna potřebuje zachránit…... celý text

Literatura světová Novely Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Sleeper and The Spindle , 2015

Liška37
15.11.2017 5 z 5

Moc krásná knížka. Jak ilustrace,tak příběh v Gaimanovském stylu :)

essidaven
13.10.2017 4 z 5

No upřímně nevím, zda se mi kniha vlastně líbila. Byla bezesporu velmi originální a ilustrace jsou naprosto úchvatné a rozhodně knize přidávají velkou hodnotu. Nejsem zvlášť konzervativní, ale toto pojetí tradičního pohádkového příběhu mě minimálně překvapilo. Ale proč vlastně ne? Ty staré příběhy už zná každý, že, tak proč je vyprávět stále stejně. Takže za originalitu a ilustrace 4 hvězdy.

lushi
09.10.2017 4 z 5

Nejsem nijak citově vázaná k autorům, ani s jedním jsem se dřív nesetkala, ale toto! Nádherný počin! Překrásné ilustrace, které jdou ruku v ruce s příběhem, který má spád, spoustu neočekávaných zvratů a boří různá pohádková klišé.

Sireen
06.10.2017 1 z 5

Tak já nevím. Gaiman asi prostě není můj styl, ačkoli filmovou Coraline zbožňuji.

Malam
21.09.2017

Krásné ilustrace, krásné provedení, originální převyprávění známého příběhu, ale celkový dojem?

MilkyA
09.08.2017 5 z 5

Veľmi pekná malá knižôčka, ilustráciami aj alternatívne spracovaným príbehom klasickej rozprávky mi sadla, len neodporúčam náhodne listovať a prezerať pred prečítaním, obrázky obsahujú obrovské spojlery a mne sa to podarilo na prvý krát otvoriť na veľmi zaujímavom mieste :D :D

Alethea_k
18.07.2017 5 z 5

Spáčka a vřeteno je mé první setkání s Neilem Gaimanem. Jedná se sice o pohádku, ale myslím si, že každý člověk (ať už dospělý, téměř dospělý, či dítě) si občas zaslouží ubrat se do jiného světa a užívat si příběh očima nevinného dítěte. Ilustrace jsou nádherné - bez debat.

ajla5
15.07.2017 3 z 5

Pěkné kresby a velmi netradiční podání klasických pohádek.

IsobelleFarbs
08.07.2017 4 z 5

Knížka přečtená za chviličku, moc se mi líbilo toto spojení klasických pohádek, které nakonec vyznělo celkem originálně. Ještě když bylo doplněné nádhernými ilustracemi.

Kris@
30.06.2017 5 z 5

Skvělý ilustrátor a úžasný spisovatel, jak jinak to mohlo dopadnout?

Knižní střípky
25.06.2017 5 z 5

Tvůrčí spojení těchto dvou pánů je více něž šťastným počinem. Vše již bylo níže řečeno. Výborná věc. Už se těším, až do ní dcera doroste a dokáže ji ocenit.

Ikkju
02.06.2017 3 z 5

Samotný příběh mě příliš nevzal, ale myšlenka, že příběh je jenom vykreslení událostí jedné či druhé strany je výborná. V knize je myslím i věta, že ani nejbližší svědkové nevěděli přesně, co, jak a proč se vlastně stalo.

Připomíná mi to vlastní příběhy, které vdechly událostem, které jsem sám zažil, život a smysl. V obecné rovině může můj příběh dávat smysl i někomu dalšímu, je ale vtipné je konfrontovat s druhou zúčastněnou stranou příběhu - pak se nevinná spící princezna může najednou stát -pozor spoiler- necitlivým monstrem, a zlá babizna jen služebnicí oprašující z monstra pavučiny..

Stellia
09.04.2017 5 z 5

Motívy klasických rozprávok vložené do rúk Neila Gaimana. Mohlo to vôbec dopadnúť zle?! Chris Riddell už len umiestnil povestnú čerešničku na vrchol... :)

Thackery14
30.03.2017 5 z 5

Úžasný napsaný příběh k zamyšlení a překrásnými ilustracemi jako bonus, škoda jen, že není delší, přečteno za 20 minut.

silvara
23.03.2017 5 z 5

Gaiman + Riddell = ultimátní potěcha pro oko, kde se kresba na příběhu podílí a nejen ho doplňuje. A to nezvyklé pojetí, které se tak obratně vyhýbá všem klasickým pohádkovým klišé! Před autory smekám a obdivně tleskám!
P.S.: Riddella miluji - hlavně jeho styl kresby, kdy si říkám, že víc emo už to snad nejde :)

hellena1523
05.02.2017 5 z 5

Tohle je přesně ten Gaiman, kterého mám ráda! Neskutečně skvělá cover klasického příběhu a ty ilustrace...Nádherné, nedostižné!

Ailee
07.01.2017 4 z 5

Pane jo... Příběh, v němž nepadne jedno jediné jméno, vše je přečteno během okamžiku. Klasická pohádka převyprávěná trochu jinak a přece stejně. Nemohu se rozhodnout, zda se mi líbil či ne. Zpracován byl dobře, ilustrace byly zajímavé, i když u všech nemohu říct, že krásné, ale co ten konec? Co měl znamenat? Máme čekat další díl?

Voltík
06.01.2017 4 z 5

Tak a je to definitivní. Mám prostě pro Neila Gaimana slabost. Líbí se mi, jak umí napsat pohádku tak, že zaujme i dospělého a ještě ji navíc obohatit o něco nového. Je úžasné, jak se zde podařilo spojit tak trochu jinou pohádku a překrásné ilustrace. Myslím, že kdyby to bylo rozdělené, tak by to nebylo ono. Prostě by tomu něco chybělo. Takhle dohromady to ovšem tvoří nádherné komplexní dílko, ke kterému se budu moc ráda vracet.

Lenny33
04.01.2017 3 z 5

Hezký příběh i kresby, ale nic co by vyloženě nadchlo. Líbilo se mi originální rozuzlení. :) Knihu jsem kupovala ve slevě, ale koupit jí za plnou cenu, asi bych byla zklamaná. Hodnotím 3,5.

Astonius
29.11.2016 3 z 5

Dívala jsem se na ilustrace, které jsou krásné a za mě bohužel i trochu odvádějící, text jsem díky nim špatně vnímala - měla jsem tendence číst zbrkle a v rychlosti, abych mohla otočit. Nebo možná v soupeření obrázků s textem mělo u mě navrch výtvarno... :-) Celkově spíše zklamání, za hodně peněz málo muziky, se mi zdá....

Locus Poll Award (ocenění)

Neil Gaiman
britská, 1960
2006  87%Nikdykde
1997  87%Dobrá znamení
2001  81%Američtí bohové
2017  82%Severská mytologie
2007  85%Koralina

Kniha Spáčka a vřeteno je v