Nevěsta

Nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3110/bmid_nevesta-DOL-3110.jpg 5 444 69

Snoubenky zemanů série

11.-12. stol. Skotsko, Wales a Irsko.... Podle králova rozhodnutí si ovdovělý skotský zeman Alec Kincaid musí přivést nevěstu z Anglie. Vybral si tam krásnou Jamii, nejmladší dceru barona Jamisona. Té se však barbar z Vysočiny ani trochu nezalíbil. Slyšela podivné řeči o smrti první ženy svého nastávajícího a také o tom, že pro Skoty znamená manželka méně než jejich kůň. Přesto jí nezbývá nic jiného, než vydat se s Alecem Kincaidem na dalekou cestu do Skotska. Tváří v tvář nebezpečí, které na oba číhá během jejich putování po nehostinném kraji, ale i na zemanově skotském panství však jejich vztah začíná dostávat jinou podobu. ISBN 80-86508-80-3 (chybné)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

The bride , 1989

Lucky_one
02.03.2017 5 z 5

Byl to vlastně úplně stejný příběh jako jiná kniha od Garwood. Bylo úplně jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. Ale sakra, bylo to tak milé... :D

Da7nd1
03.02.2017

Moc hezká kniha, mám ráda tyto knihy , kde se prolíná Skotsko a Anglie, drsné prostředí a hlavně láska hrdinů, kdy nalézají jeden druhého, doporučji tuto knihu a dávám 5 hvězdiček

Janka0702
09.08.2016 5 z 5

Tak tahle byla mooc pěkná. Užívala jsem si ji. Jen mi tam trochu chybělo vysvětlení, co se stalo se "záporákem". I když to se dá asi vydedukovat. Mám ráda Aleca, je to drsoň, ostatně jako většina hrdinů v Juliiných knihách.
Za mě plný počet hvězdiček :)

PomněnkaPrvní
28.07.2016

Celkem záživná historická romance, ale aspoň v mojí paměti dlouho nezůstane. Co mi vysloveně nesedělo bylo to, že Jamie měla super výcvik jako muž, jezdila na koni ve stoje, střílela z luku, uměla s mečem, s dýkou, lovila pro rodinu večeři... ale neuměla se orientovat v terénu. Nevěřím, že pokud ji věrný starý přítel učil lovit, tak že ji nenaučil, jak poznat světové strany a podle čeho najít cestu domů...

klarka61
05.07.2016 3 z 5

Holé věty, dialogy jak s tříletou holčičkou ( a proč?...), nepravděpodobný příběh, příliš erotických scén, takže pak už působily nudně, začátek s vykreslením sester hlavní hrdinky, které byly tak ubrečené, že to působilo až rušivě... Rozhodně jsem četla lepší Garwoodovky.

VytíVlčice
12.03.2016 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější, stejně jako Láska a čest od této autorky. Podle mě jsou to dvě nejlepší knihy s historickým dějem ze Skotska. Častokrát jí čtu a přesto se u ní nikdy nenudím. Kniha je poutavá svým dějem, napětím, romantikou, ale také často úsměvnými scénami, které podle mého skvěle pasují. Určitě doporučuji všem.

havrmoni
10.03.2016 5 z 5

Nádhera. Ty její sestry to byla hrůza a Jami nebyla špatná. To její anglické vychování mi šlo na nervy,ale jen proto,že je k nepochopení pro někoho z našeho století.To samé platí o skotských horalech či barbarech,na jejich pohled o vlastnictví žen :). To však tomu příběhu jen dodává tu pravou atmosféru.

ariel platto
09.09.2015 4 z 5

Hvězdičku beru kvůli ukňučenému začátku sester, které mi hrozně lezlo na nervy.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších děl této autorky, tuto knihu mohu číst pořád dokola a nikdy se mi neomrzí.

*Pájuše*
02.07.2015 5 z 5

Nejhorší na knížkách, které jste přečetli a byly jedním slovem wow - je to, že nevíte, co o knize napsat. Nenacházíte slov. A tahle kniha se týká mě osobně. Po jejím přečtení, jsem koukala chvilku do blba a moje prvotní myšlenka byla, že si to musím přečíst znovu. I když tuhle knihu mám přečtenou nejmíň šestkrát, stále nemám slova, abych vyjádřila, jaký to skvost se nachází v mé knihovničce. :-)

Barbora H
16.06.2015 3 z 5

Kniha by nebyla špatná, kdyby autorka nedělala ze sester hlavní hrdinky totální blbky. To byl fakt hodně rušivý prvek. Jinak celkově jsem od této autorky čekala víc, mám ji oblíbenou a touto knihou zase tak nenadchla...

Karoli282
25.10.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale přišla mi už hodně přesládlá. :D

pakoshka
29.07.2014 1 z 5

Docela se divím vysokému hodnocení. Nu, asi nejsem ideální cílovka, je to hrozně naivní a hloupé, nezáživné a nudné.

munka
13.06.2014 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh od tejto autorky. Romantická, nechýba jej humor a vtipné dialógy.

Mergirus
21.04.2014 5 z 5

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Garwoood, dokonce jsem dopadla tak špatně, že jsem si ji musela koupit, abych nevypadala v knihovně blbě, že si ji pořád půjčuju. Už jsme ji četla asi čtyřikrát a pochybuju, že teď to bylo naposled. Děj je čtivý a rychle ubíhá, nechybí tu ani humor, neustále se u téhle knížky culím. Vřele doporučuji jako nenáročnou oddychovku a pro pobavení.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších od této autorky.

Andulienka
04.03.2014 5 z 5

Tak, myslím, že táto patrí medzi moje TOP u Garwoodovej!!!!!! Zábavné, romantické.....úžasné dialógy.

Dannielle
10.01.2014 5 z 5

Úžasná romantická knížka. Stále jsem se k ní vracela. Uvažuji o jejím koupení ráda bych ji měla ve své knihovně,

Kamiliana
02.12.2013 3 z 5

Mně se mnohem víc líbil např. Královský dar. V této knize mi mnohé rozhovory přišly nelogické, nedokázala jsem sledovat tok myšlenek Jamii a místy jsem považovala děj za natahování počtu stránek.

Paithe
24.08.2013 5 z 5

Krásná! Po přečtení se dostala na seznam mých oblíbených knih. Miluji autorčino psaní a popisování vtipných situací. Brzy se k ní určitě vrátím. :))