Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38341/snidane-u-tiffanyho-breakfast-at-tiffany-s-38341.jpg 4 1426 229

Slavná povídka Capoteho z roku 1958 o mladé, smrti zaslíbené manhattanské prostitutce a naplno vychutnaných slastech života se stala předlouhou k neméně slavnému filmu z roku 1961 a Audrey Hepburnovou v hlavní roli. Dvojjazyčné vydání doplněné lexikálním a gramatickým komentářem pod čarou. Pro mírně pokročilé. Komentář Jiřina Zachová.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Garamond

Breakfast at Tiffany's , 1958

kapllu
15.07.2011 2 z 5

Vůbec na mě neudělala dojem. Film jsem neviděla, ale všichni na něj pěli chválu, tak jsem si říkala, že kniha bude určitě ještě lepší. Buď musí být film příšerný anebo se honosí tou velkou výjimkou, že film je lepší než kniha :)

eraserhead
28.06.2011 3 z 5

Je tedy fakt, že už je to trochu delší dobu, co jsem to četl, ale pamatuji se, že to žádný velký dojem na mě neudělalo a jak už tady zmínila Lenicka, i mě byla hlavní hrdinka dost nesympatická. Vůbec jsem při čtení nevěděl, co si o tom myslet.

pepahn
28.06.2011 5 z 5

Daleko lepší než film. Film je konformní běžné hollywoodské dílko té doby, spíš taková milá konverzační komedie. Kniha je něco víc - je to víc o porozumění mezi dvěma lidmi, které překonává romantickou linii filmu.

-Lenicka-
12.06.2011 2 z 5

Taky jsem od této knihy čekala něco více .. hlavní hrdinka mi přišla HODNĚ nesympatická, příběh moc o ničem nebyl .. možná jsem přesně nepochopila nějaký hlubší smysl této knihy nebo tak .. podruhé bych jí už určitě nečetla, film si hodně rozmyslím..

Lemonie
23.04.2011 3 z 5

Možná kdybych neviděla prvně film...

Clash
23.04.2011 4 z 5

Kniha utekla velice rychle. Je sice pravda, že jsem očekával daleko oslnivější čtení ale i tak se mi kniha líbila. Krátký, jednoduše napsaný příběh poukazuje na příjemné prostředí New Yorku, kde pozorujeme rozrůstající se přátelství mezi rozpustilou Holly a jejím sousedem. Zakončení příběhu bylo opravdu povedené.

manon
27.03.2011 2 z 5

Po knížce jsem sáhla hlavně kvůli tomu, že film s Audrey Hepburnovou patří k mým nejoblíbenějším filmům vůbec. A musím říct, že jsem byla docela zklamaná. Film je podle mně mnohem lepší.

bakterie_
27.12.2010 3 z 5

Klasika nejklasikovitější, přesto pro mě veliké zklamání... Capote napsal daleko lepší věci...

Amelie
30.11.-0001 4 z 5

jako milovnici filmoveho zpracovani s Audrey Hepburn v hlavni roli, me tato kniha prekvapila. Cetla se jednim dechem, avsak nebyla to takova pohadka jakou jsem ocekavala.

Perfektni kombinace: Truman Capote - Breakfast at Tiffany´s + Breakfast at Tiffany´s (film, 1961) + Deepl Blue Something - Breakfast at Tiffany´s (song)