Ručně vyřezávané rakvičky

Brilantní kriminální novela a psychologické příběhy z posledního období autorovy tvorby. Ručně vyřezávané rakvičky, koncipované jako faktografický záznam amerického zločinu, jsou vynikajícím zachycením sledování autora, policisty i potencionálního vraha. Ostatní psychologické příběhy dokazují autorovu schopnost zkratky, psychologického postřehu, smyslu pro atmosféru a jsou i obrazem určité části americké společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35694/rucne-vyrezavane-rakvicky-QFP-35694.jpg 4.240

Selected writings, Music for chameleons (1980)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Petrov

Kniha Ručně vyřezávané rakvičky

exitus
21.04.2013

Vánoční vzpomínka je nesmírně půvabná.

Lili
25.05.2012

UKÁZKA
(z povídky Ručně vyřezávané rakvičky)

ADDIE: ...Mám se sestrou na poště schránku, to, čemu se říká přihrádka - ne že bychom měly tolik korespondence, ale odebíráme hodně časopisů. No a na cestě ze školy domů jsem se zastavila vybrat poštu a v naší přihrádce byl balík, docela velký, ale velice lehký. Byl zabalený do starého pomačkaného hnědého papíru, který vypadal, jako by byl použitý dříve, a převázán byl starým provázkem. Razítko pošty bylo místní a balík byl adresován mně. Mé jméno bylo přesně napsáno hrubým černým inkoustem. Už předtím, než jsem ho otevřela, jsem si myslela: Co je to za nesmysl?
Vy samozřejmě všechno o těch rakvičkách víte?
TC: Jednu jsem viděl, ano.

WEIL
31.08.2011

Zločin čtenáře přitahuje.
Snad i proto, že sami by ho většinou neprovedli, tak si přečtou co vedlo jiné k jeho provedení či spoluprožijí s nimi jejich důvody proč zločin realizovali.

Truman Capote

Truman Capote