Ručně vyřezávané rakvičky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brilantní kriminální novela a psychologické příběhy z posledního období autorovy tvorby. Ručně vyřezávané rakvičky, koncipované jako faktografický záznam amerického zločinu, jsou vynikajícím zachycením sledování autora, policisty i potencionálního vraha. Ostatní psychologické příběhy dokazují autorovu schopnost zkratky, psychologického postřehu, smyslu pro atmosféru a jsou i obrazem určité části americké společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35694/big_rucne-vyrezavane-rakvicky-QFP-35694.jpg 4.348
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Petrov
Originální název:

Selected writings, Music for chameleons, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Ručně vyřezávané rakvičky

knihovniceVS
26.07.2020

Po letech letoucích jsem se k ní vrátila. A přidávám hvězdičku, je to fakt mistrovské dílo.
Jen mě zarazily ty ukrutný hrubky místy...

SSTknihy
06.06.2020

Na úvod jeden zločin, který i po letech ovlivňuje účastníky především svou neukončeností a pachutí, kterou po sobě zanechal. Další povídky představují hrdiny s jejich většími či menšími problémy, niterními pochybnostmi, ve stáří i na počátku života. Jako nezávislý pozorovatel vypráví autor jejich příběhy tím nejjednodušším způsobem, se smyslem pro atmosféru, citem pro psychologii a vynikající znalostí mezilidských vztahů.


Crimble
14.11.2019

Milé povídky psané lehkou rukou, bez velkých příběhů, ale přirozené a nostalgické.

exitus
21.04.2013

Vánoční vzpomínka je nesmírně půvabná.

Lili
25.05.2012

UKÁZKA
(z povídky Ručně vyřezávané rakvičky)

ADDIE: ...Mám se sestrou na poště schránku, to, čemu se říká přihrádka - ne že bychom měly tolik korespondence, ale odebíráme hodně časopisů. No a na cestě ze školy domů jsem se zastavila vybrat poštu a v naší přihrádce byl balík, docela velký, ale velice lehký. Byl zabalený do starého pomačkaného hnědého papíru, který vypadal, jako by byl použitý dříve, a převázán byl starým provázkem. Razítko pošty bylo místní a balík byl adresován mně. Mé jméno bylo přesně napsáno hrubým černým inkoustem. Už předtím, než jsem ho otevřela, jsem si myslela: Co je to za nesmysl?
Vy samozřejmě všechno o těch rakvičkách víte?
TC: Jednu jsem viděl, ano.

WEIL
31.08.2011

Zločin čtenáře přitahuje.
Snad i proto, že sami by ho většinou neprovedli, tak si přečtou co vedlo jiné k jeho provedení či spoluprožijí s nimi jejich důvody proč zločin realizovali.