Jiné hlasy, jiné pokoje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V autorské předmluvě k vydání z r. 1968 Capote o svém příběhu napsal, že má v sobě "jistou mučivou a úpěnlivou naléhavost, jakou má poselství ztroskotaného námořníka vložené do láhve a hozené do moře". Cesta třináctiletého Joela Knoxe za tatínkem, která se mění v cestu do hlubin jeho tápajícího srdce, je lyrickým příběhem o lidské osamělosti a hledání lásky. V pohádkově viděném světě amerického Jihu, zaplněném přízračnými vidinami a fantastickými sny, žijí osobité postavy, které mají jedno společné: potíže s nalezením životního přítele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/542/jine-hlasy-jine-poko-542.jpg 4.463
Orig. název:

Other Voices, Other Rooms (1948)

Žánr:
Literatura světová, Novely
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Jiné hlasy, jiné pokoje

Přidat komentář
SSTknihy
28. ledna

Vyprávění na pomezí snu a skutečnosti, jehož hlavní hrdina Joel vzpomíná na podivný svět své rodiny, žijící někdy v 50. letech 20 století na americkém jihu. Smutné a nostalgické ohlédnutí za světem, který pomalu a neodvratně mizí.

kristleko
06.09.2014

„Tématem knihy je Joelova pouť za poznáním sebe sama, na jejímž konci čeká uvědomění a akceptace pravé podstaty jeho identity. Joel na své cestě mířil k otci, k rodině, k oáze bezpečnosti. Nachází však jižanskou rezervaci stiženou chorobou stagnace. Je to svět dávno odsouzený k zániku,“ vystihl vyznění knihy Radoslav Nenadál. Capote ve své prvotině – bylo mu tehdy čtyřiadvacet let – vytvořil bizarní svět „na kraji civilizace“, kde žijí prazvláštní existence. Řada z nich je ale nakonec docela sympatických, v čele s Joelem, ale i snílek Zoo, praštěná dvojčata Idabela a Florabela a podivný strýček Randolph. Místy trochu kafkovské, patrné jsou i stopy bildungsrománu a gotického románu – moc pěkné!

LibriProhibiti
18.05.2013

Chvílemi z té knihy velmi nepřijemně mrazí. Autor mistrně ukazuje, co je skutecná osamělost, i když když se v podstatě o nicem takovém celou dobu nikdo ani nezmíní.

Lili
25.09.2011

„Cesta ke štěstí nevede vždycky po dálnici..."

Matej

Zajímavá, ale i podivná kniha o putování jednoho chlapce, který nakonec nalezl, co chtěl, anebo ne?

Autor a jeho další knihy

Truman Capote

Truman Capote
americká, 1924 - 1984

všechny knihy autora

Kniha Jiné hlasy, jiné pokoje je:

v Přečtených86x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených9x
v Knihotéce47x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x