Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38341/snidane-u-tiffanyho-breakfast-at-tiffany-s-38341.jpg 4 1433 1433

Slavná povídka Capoteho z roku 1958 o mladé, smrti zaslíbené manhattanské prostitutce a naplno vychutnaných slastech života se stala předlouhou k neméně slavnému filmu z roku 1961 a Audrey Hepburnovou v hlavní roli. Dvojjazyčné vydání doplněné lexikálním a gramatickým komentářem pod čarou. Pro mírně pokročilé. Komentář Jiřina Zachová.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Garamond

Breakfast at Tiffany's , 1958

Terééz Gross
23.04.2015 5 z 5

Na začátku jsem vůbec nevěděla co si o ní mám myslet, ale nakonec úžasná kniha.

tanuki
29.01.2015 4 z 5

str. 61:
...divokému zvířeti nemůžete dát své srdce - čím víc si ho zamilujete, tím je pak silnější a silnější. Až je už tak silné, že vám uteče do lesa. Nebo ulítne na strom. Pak na ještě vyšší strom. A pak až do nebe. Takhle to nakonec dopadne, jestli se zapomenete a zamilujete si divokého tvora. Skončíte tak, že se očima zabloumáte po nebi.

nicoletta9323
29.11.2014 3 z 5

Je len málo kníh pri ktorých si poviem, že je film lepší ako kniha a táto je jedna z nich. Príjemné čítanie. Nič viac, nič menej.

Selfinka
27.11.2014 2 z 5

Tato kniha mě zklamala..ač se příjemně četla, nebylo to žádné velké haló..neurazí, ale nenadchne..

maca5449
06.11.2014 3 z 5

Po přečtení jsem měla z knihy pozitivní dojem. Krátká, rychle přečtená, sympatická hrdinka.
Dnes si ani nevzpomínám, o čem to vlastně bylo.

Clairka
03.11.2014 2 z 5

Nezaujala mě :(

mandragora
01.10.2014

Tuhle knihu jsem četla před pár lety a dodnes si pamatuju, že jsem z ní byla hotová. Malá novela o velkých věcech. Přečtu si ji znovu.

SuperFrankie
13.09.2014 5 z 5

''Mám veliký strach, kamaráde, Mám, konečně. Protože by to takhle mohlo jít věčně. Nevědět, co je moje, dokud to nezahodím. ''

Úpřímně soucítím s Holly, že nedokáže v dnešním světě najít jistotu a pomyslný domov. Občas mám stejný pocit, protože ve světě světě, kde jsou základní hodnotou peníze a ctižádost namísto přátelství a rodiny se domov a jistota hledá těžko. Doufám, že Holly svoji snídani u Tiffanyho nakonec našla, ať už v Africe, nebo jinde, stejně jako její milovaný kocour a doufám, že ji jednou najdu i já.

niika
25.08.2014 4 z 5

Úžasné a americké. Nedokážu si představit, že by se měl děj odehrávat jinde než v New Yorku. Je potřeba si trochu zvyknout na vypravěčův styl, ale poté vás kniha vtáhne úplně. Ten rozpor, který v sobě Holly cítí, se přesouvá i na čtenáře.

Koňadra
21.07.2014 4 z 5

Ale jedna hviezdička naviac z nostalgických dôvodov. Neskôr som videl i film a - prekvapujúco - obstál, hoci to trošku sploštil a postave Holly trošku vylepšil profil, ale asi to bolo nevyhnutné, veď kto by uveril Audrey, že je tak prehnitá. ;-)

anez66
15.07.2014 5 z 5

Ještě jsem neviděla film, a proto si myslím, že se mi kniha tolik líbila. Vážně. Hrozně mě bavila a jen mě víc navnadila na film. Už se těším na Audrey Hepburn jako Holly.

Katci
22.05.2014 1 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože film patří mezi mé nejoblíbenější... Ale ta kniha mě zklamala. Je tu málo přímé řeči, což je docela nudné.. Kdybych neviděla film a jen četla knihu, asi bych si tenhle příběh moc nedokázala představit..
(Upřednostňuji knihy před filmy a tohle je poprvé, kdy musím říct, že lepší je film.)

Vlkova.kristyna
19.05.2014 4 z 5

Nenáročná krátká knížečka, zajímavě napsaná, i když jsem plně nepochopila její cíl, tak byla zajímavá. Za ty tři hodinky četby stojí!

MaaaR@
02.05.2014 4 z 5

Svým způsobem smutný příběh o jedné vcelku nesnesitelné zmatené holce. Nicméně knížka se těžko hodnotí, neboť první jsem viděl film, který Audrey učinila nezapomenutelným a postavu Holly ztvárnila dost odlišně od předlohy.

eviku19
09.04.2014 4 z 5

Silný príbeh, ale tak americky silný:P

Elisa.Day
07.04.2014 3 z 5

Klasika, na kterou jsem se chystala už dlouho. Přečetla jsem a...nějak jsem v tom úplně nenašla nic až tak úžasného... Nevím, možná mi něco uniklo, možná jsem něco nepochopila. Prostě celkem fajn čtivý příběh, ale za pár týdnů už ani nebudu vědět, o čem to bylo. Jsem zvědavá na film, možná bude v tomhle případě lepší než knížka.

lesumir
08.03.2014 3 z 5

Kouzelné, avšak s odstupem času nechápu, co jsem na tom pár let zpátky tak hltal! Možná představu dokonalé Audrey, když jsem jako první viděl film.

katallinka
07.02.2014 4 z 5

Taková knížečka na tři hodinky nic nedělání. Čtivě napsaná i když hlavní hrdince Holly je dost těžké přijít na chuť a pochopit její pohnutky a styl nespoutaného života.

Ninusatko
06.02.2014 4 z 5

Fajn oddychovka na popoludnie, knizka ma nesklamala :)

Yorika
21.01.2014 3 z 5

Nenáročná oddychovka vyprávějící o celkem povrchní, rozmazlené dívčině, která však i přes svůj výstřední život touží, jako většina z nás po lásce a pochopení.K srdci mi však nepřirostla.Příběh není příliš originální ale je naštěstí krátký, takže Vám kniha nezabere příliš mnoho času.Za přečtení totiž i přes výše napsané určitě stojí.