Snídaně u Tiffanyho

Snídaně u Tiffanyho https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418760/bmid_snidane-u-tiffanyho-FNc-418760.jpg 4 1426 229

Speciální vydání ikonického díla americké literatury u příležitosti autorova výročí. Poválečný New York je pro Holly Golightlyovou rájem i klecí zároveň. Půvabná mladá dáma žije nespoutaně a ani se od nikoho spoutat nenechá. Každý večer hýří ve společnosti a pořádá dlouhé večírky i ve svém bytě. Nic ovšem netrvá věčně a jednoho dne Holly zkrátka zmizí. Ve vzpomínkách vypravěče – jejího souseda a důvěrníka z požárního schodiště – vyvstává obraz roztomilé, až naivní kokety, ale i mladé ženy, která více než po čemkoli jiném touží po šťastném a normálním životě.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Kniha Zlín

Breakfast at Tiffany's , 1958

nicoletta9323
29.11.2014 3 z 5

Je len málo kníh pri ktorých si poviem, že je film lepší ako kniha a táto je jedna z nich. Príjemné čítanie. Nič viac, nič menej.

Selfinka
27.11.2014 2 z 5

Tato kniha mě zklamala..ač se příjemně četla, nebylo to žádné velké haló..neurazí, ale nenadchne..

maca5449
06.11.2014 3 z 5

Po přečtení jsem měla z knihy pozitivní dojem. Krátká, rychle přečtená, sympatická hrdinka.
Dnes si ani nevzpomínám, o čem to vlastně bylo.

Clairka
03.11.2014 2 z 5

Nezaujala mě :(

mandragora
01.10.2014

Tuhle knihu jsem četla před pár lety a dodnes si pamatuju, že jsem z ní byla hotová. Malá novela o velkých věcech. Přečtu si ji znovu.

SuperFrankie
13.09.2014 5 z 5

''Mám veliký strach, kamaráde, Mám, konečně. Protože by to takhle mohlo jít věčně. Nevědět, co je moje, dokud to nezahodím. ''

Úpřímně soucítím s Holly, že nedokáže v dnešním světě najít jistotu a pomyslný domov. Občas mám stejný pocit, protože ve světě světě, kde jsou základní hodnotou peníze a ctižádost namísto přátelství a rodiny se domov a jistota hledá těžko. Doufám, že Holly svoji snídani u Tiffanyho nakonec našla, ať už v Africe, nebo jinde, stejně jako její milovaný kocour a doufám, že ji jednou najdu i já.

niika
25.08.2014 4 z 5

Úžasné a americké. Nedokážu si představit, že by se měl děj odehrávat jinde než v New Yorku. Je potřeba si trochu zvyknout na vypravěčův styl, ale poté vás kniha vtáhne úplně. Ten rozpor, který v sobě Holly cítí, se přesouvá i na čtenáře.

Koňadra
21.07.2014 4 z 5

Ale jedna hviezdička naviac z nostalgických dôvodov. Neskôr som videl i film a - prekvapujúco - obstál, hoci to trošku sploštil a postave Holly trošku vylepšil profil, ale asi to bolo nevyhnutné, veď kto by uveril Audrey, že je tak prehnitá. ;-)

anez66
15.07.2014 5 z 5

Ještě jsem neviděla film, a proto si myslím, že se mi kniha tolik líbila. Vážně. Hrozně mě bavila a jen mě víc navnadila na film. Už se těším na Audrey Hepburn jako Holly.

Katci
22.05.2014 1 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože film patří mezi mé nejoblíbenější... Ale ta kniha mě zklamala. Je tu málo přímé řeči, což je docela nudné.. Kdybych neviděla film a jen četla knihu, asi bych si tenhle příběh moc nedokázala představit..
(Upřednostňuji knihy před filmy a tohle je poprvé, kdy musím říct, že lepší je film.)

Vlkova.kristyna
19.05.2014 4 z 5

Nenáročná krátká knížečka, zajímavě napsaná, i když jsem plně nepochopila její cíl, tak byla zajímavá. Za ty tři hodinky četby stojí!

MaaaR@
02.05.2014 4 z 5

Svým způsobem smutný příběh o jedné vcelku nesnesitelné zmatené holce. Nicméně knížka se těžko hodnotí, neboť první jsem viděl film, který Audrey učinila nezapomenutelným a postavu Holly ztvárnila dost odlišně od předlohy.

eviku19
09.04.2014 4 z 5

Silný príbeh, ale tak americky silný:P

Elisa.Day
07.04.2014 3 z 5

Klasika, na kterou jsem se chystala už dlouho. Přečetla jsem a...nějak jsem v tom úplně nenašla nic až tak úžasného... Nevím, možná mi něco uniklo, možná jsem něco nepochopila. Prostě celkem fajn čtivý příběh, ale za pár týdnů už ani nebudu vědět, o čem to bylo. Jsem zvědavá na film, možná bude v tomhle případě lepší než knížka.

lesumir
08.03.2014 3 z 5

Kouzelné, avšak s odstupem času nechápu, co jsem na tom pár let zpátky tak hltal! Možná představu dokonalé Audrey, když jsem jako první viděl film.

katallinka
07.02.2014 4 z 5

Taková knížečka na tři hodinky nic nedělání. Čtivě napsaná i když hlavní hrdince Holly je dost těžké přijít na chuť a pochopit její pohnutky a styl nespoutaného života.

Ninusatko
06.02.2014 4 z 5

Fajn oddychovka na popoludnie, knizka ma nesklamala :)

Yorika
21.01.2014 3 z 5

Nenáročná oddychovka vyprávějící o celkem povrchní, rozmazlené dívčině, která však i přes svůj výstřední život touží, jako většina z nás po lásce a pochopení.K srdci mi však nepřirostla.Příběh není příliš originální ale je naštěstí krátký, takže Vám kniha nezabere příliš mnoho času.Za přečtení totiž i přes výše napsané určitě stojí.

Firefox4
15.01.2014 3 z 5

Většinou nesrovnávám knihu a film, ale v tomhle případě klobouk dolů před tvůrci filmu, že dokázali Holly vidět takovou, jakou ji ztvárnila Audrey Hepburn. Pokud bych četla knihu jako první, asi by mě film ani nezajímal. Ani při troše dobré námahy jsem v ní prostě neviděla nic jiného, než hloupé a egocentrické stvoření.

Atuin
05.01.2014 5 z 5

Nehltat, nehltat, nehltat. Jinak se to krásné, to palčivé, to chytlavé ztratí. Není to kniha o vyjímečnostech, ale o křehkosti a síle která nás provází a ztrácí se s námi. Je to brilantně poddaný text, který na několika "stránkách" řekne víc než mnozí řeknou v desítkách knih za celý život. Je to živé dílo, nepromarněný čas a kde žádné slovo netrčí nuceně a hole vzhůru, aby oslepilo čtenáře. A přesto jsem co by čtenářka byla oslepena..Málo takových.