Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/bmid_snehulak-pjw-477742.jpg 5 6950 1231

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

ivzu77
16.12.2014 5 z 5

Přišla jsem do knihovny a prostě tam stál ..... SNĚHULÁK .........Nikdy jsem od Jo Nesba nic nečetla, věděla jsem, že jde o detektivku od severského spisovatele, která jak kolegyně říká je "na psycho". Takže jsem po knize sáhla a opravdu četla a četla. Příběh je napsaný velmi příjemně, čtivě. Detektiv Harry Hole je sympaťák. Příběh propleteny, ale postupně odtajňovaný, měla jsem sama několik tipů na Sněhuláka, ale nakonec jsem stejně vraha dříve sama neodhalila. Jsem ráda, že jsem sáhla právě po této knize, i podle recenzí vidím, že je jedna z nejoblíbenějších a i já určitě vezmu do ruky další pokračování......

sekec
05.12.2014 5 z 5

Od Nesba přečteno vše krom netopýra a švábů. Pro mne nejlepší příběh,napínavej jak šráky. K této knize se určitě vrátím. Škoda ,že desátým dílem Harry končí:(

MarkétaLore
25.11.2014 3 z 5

Přišlo mi to celé takové originalní, hlavní vyšetřovatel , drsnej chlápek s problémy (chlast, nadřízení, opuštěnost), vrah byl tak originální, že jsem ho díky té originalitě vůbec netipovala, to mě trochu naštvalo. Bylo to taky originálně morbidní. Dávám jednu hvězdičku minus za to, že vrah je zahradník, a druhou za toho tajícího sněhuláka. Napínavý to bylo, ale jako 89 nejlepší kniha vůbec? A co ten plísňař?

aneta3874
25.11.2014 5 z 5

Špičková kniha Nesba je jeho nejpoutavějším dílem. Od začátku do konce si se čtenářem hraje a nutí ho přemýšlet. Zvláště doporučuji číst knihu v zimě, když sněží, zážitek z díla se tak ještě umocní.

selikate
25.11.2014 4 z 5

Výborná kniha plná napětí od začátku do konce...na můj vkus malinko překombinovaný závěr, ale tak to Nesbo s HH prostě má ;)

Rizek75
22.11.2014 5 z 5

Od spisovatele moje první kniha. A jedním slovem super. Osobně nedávám přednost detektivkám. Ale. Napínavé, současné, čtivé od začátku do konce.

gallovl
21.11.2014 5 z 5

Za mě asi nejlepší kniha od Nesba z řady o HH - čtivé, napínavé, prostě tohle má snad všechny vlastnosti, které by výborná detektivka měla mít.

zuzi1162
20.11.2014 5 z 5

Nektere veci jsem tam sice nepochopila, ale jinak krasna zapletka ... ale prvni HH, kde jsem uhodla vraha temer na zacatku.

Bet.hy
10.11.2014 5 z 5

Sněhulák patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější detektivky (možná ta úplně nejlepší). Bohužel jsem si ho ale přečetla jako první knihu od Nesba a tak už mi ty ostatní tak dobré nepřijdou.. Sněhulák je jednoznačně nejlepší.

skocka
10.11.2014 5 z 5

Vyborne, napinave, desive. Po Lovcoch hlav o 100% putavejsia detektivka.

Peti
07.11.2014

Další díl ze série Harry Hole, který jsem opět přečetla jedním dechem. Opět propracovaný příběh do posledního detailu, nelze jinak než doporučit.

paja0761
02.11.2014 5 z 5

Zatím asi nejnapínavější Nesbo. Konec je plný zvratů, u kterého si okoušete všechny nehty a od knihy se prostě neodtrhnete!

Taťka Hraboš
02.11.2014 5 z 5

Moje první od Nesba. Dal bych devadesát procent, pokud by to šlo. Řemeslně zvládnutá velmi dobře, napětí, tempo, hezky prokleslené postavy. Jenže vraha jsem znal už tak po 200 stranách (jako řada dalších tady) a některé kroky hlavního hrdiny jsem prostě nechápal - typicky zavolat vrahovi, abych zjistil, jestli je doma, když se ho chystám zatknout. Jako by milý Hole měl nějaké divné výkyvy duševní kondice.

Ilona
29.10.2014 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá....! A to jsem si myslela, že nemůže být lepší zápletka
než Hypnotizér!

simona7488
28.10.2014 5 z 5

Dokonalé dílo od skvělého spisovatele :)

alabra
28.10.2014 5 z 5

Naprosto skvělá, čte se jedním dechem, zápletka, výstavba, napětí do poslední chvíle

Petruše90
28.10.2014 5 z 5

Super detektivka, napínavá, živá s neustálými zvraty, až téměř ke konci nemáte tušení, kdo to je ''ten'' Sněhulák. Určitě doporučuji, hlavně teď k začínajícímu mrazivému období.

myshmother
22.10.2014 5 z 5

Sice jsem od určité chvíle tušila, že "vrah je zahradník", ale ani to neubralo nic na napínavosti knihy. Při představě některých scén mi běhal mráz po zádech. Rozhodně zatím to nejlepší a nejvíc děsivé od autora.

ddomikk
21.10.2014 5 z 5

Harry Hole je Harry Hole! Nikdy nezklame!

Faustka
21.10.2014 5 z 5

"Ten pocit nechtěl Harryho opustit. Pocit, že něco nebo někdo je tady, blízko, uvnitř, a že se zjeví, stačí, aby se Harry podíval správným způsobem, ve správném světle." … Stále mě mrazí. A to sníh ještě nepřišel.