Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1979 1979

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

veru_nedvedova
11.07.2019 5 z 5

Kéž by byl i další díl, protože druhý díl byl snad ještě lepší než první. Tento svět miluju a chtěla bych se do něj ještě vrátit.
Kniha je opravdu skvělá od začátku do konce. A konce autor opravdu fakt umí! Jedno velké WOW!

DannyLady
10.07.2019 5 z 5

Pokračování smrtky mě naprosto uneslo. Autor píše stylem, který mě prostě dokáže vtáhnou do děje. Postavy jsou tak skvěle vypracované, že mi na nich prostě záleží a to mě k ději ještě více připoutává. Pokračování bylo ještě poutavější než díl první. Přibylo nám pár velice zajímavých postav. Úžasný byl vhled do "mysli" Nimba, který si jako UI uvědomuje sám sebe a přináší do děje velice hluboké myšlenky a úvahy. Děj knihy je provázen nečekanými zvraty a překvapivými momenty, které vyústí v srdcervoucí konec. Prahnu po dalším pokračování!

TheSeventhCrow
08.07.2019 4 z 5

Já tuhle sérii opravdu zbožňuju. Po skvělém prvním díle jsem dlouho uvažovala, jak bude příběh pokračovat. A musím říct, že ač zde absentuje má oblíbená postava prvního dílu, tak mě pokračování rozhodně nezklamalo. Líbí se mi jednotlivé linky, jimiž se v druhém díle postavy vydaly a díkybohu kniha není moc předvídatelná. Ze začátku jsem se sice do čtení nějak nemohla dostat, ale tak od třetiny jsem se již vezla ve známém smrtčím rytmu a závěr byl pompézní. Fascinuje mě, jak do sebe všechny detaily z obou dílů přesně zapadají a nepřestává mě udivovat promyšlenost celého utopického světa. Napřed mě mrzelo, že zde nenajdu mé oblíbené zápisy z deníků kosení, ale po prvních nimbových slovech jsem změnila názor a sám Nimbus mi ukázal, jak neuvěřitelně zajímavá ,,postava" je.
Nimbus je skvělá kniha, kterou zařazuji ke svým oblíbeným.

spiker99
08.07.2019 5 z 5

Úžasné

KáťaM.
07.07.2019 5 z 5

Neskutečná jízda od začátku až do konce. U Smrtky jsem byla zdrženlivější, líbila se mi moc, ale něco mi tam chybělo, řešení vztahu Rowana a Citry pro mě bylo trošku vleklé. Jsem ráda, že jsem si hvězdičkovou rezervu nechala, protože teď tak můžu vyjádřit, že Nimbus byl ještě lepší než Smrtka. Zaujal mě proto, že byl více o cechu smrtek. Navíc ty intriky a nečekané zvraty. Předkapitoly tentokrát nepatří myšlenkám zajímavých smrtek, ale Nimba. Líbilo se mi, že se knížka dotýká politických otázek a maličko otevírá i problematiku víry. Jedním slovem dokonalost, velikánské doporučení!

Oveczky
06.07.2019 5 z 5

Jedním slovem...WOW. Kniha plná zvratů, zápletek, moudrosti...při čtení jsem měla pocit, že vím všechno a vlastně nevím nic. Celá kniha byla dechberoucí, co mi ten dech ale opravdu vzalo, byl konec... ještě teď to zpracovávám.

V porovnání se Smrtkou je Nimbus jejím zasloužilým a stejně perfektním pokračováním.

Safienka
04.07.2019 3 z 5

No, zase tak nadšená jako všichni nejsem. Čtení se mi nějak sunulo a zjistila jsem, že se mi občas ani nechtělo číst. Začátek dobrý, prostředek takový dlouhý a konec najednou
bum strašně akce a zlom. Každopádně jsem zvědavá na třetí díl.

levila
01.07.2019 5 z 5

přečteno jedním dechem, skvělé!!

Hotovson
01.07.2019 5 z 5

Jestliže mě dostala Smrtka, tak netušim, co bych napsal k tomuhle. Absolutní paráda, Nimbus mě neskutečně bavil a pět hvězdiček je málo. Tuto je na šest. Nebo pět zlatejch :)

Hrozně moc se těšim na pokračování a doufam, že nastavená laťka bude překonána, i když už teď je zatraceně vysoko.

roman9276
01.07.2019 5 z 5

No do háje, já sem nadšenej!! Pokračování smrtky se sakra povedlo. První díl nastavil laťku dost vysoko a musim říct, že Nimbus se jí teda pekelně držel a místama i překonával. Víc vražd, víc politikaření, víc intrik, víc zvratů. Autor tady dokazuje, že rozhodně umí, má nás čim překvapit a má rozhodně co dalšího nabídnout. Naštěstí tohle nebyl žádnej vycpávkovej díl. A kurňa ten konec? Nutně potřebuju další díl!

Maroviches
30.06.2019 5 z 5

Po přečtení Smrtky jsem se bál, že si kniha nastavila moc vysokou laťku, a tudíž mě Nimbus nebude tolik bavit. Jak já jsem se mýlil.
Pokračování Smrtky je naprosto skvělé. Téměř každý konec kapitoly Vás zarazí. Nespočet plot twistů, kdy si budete opakovat tentýž odstavec stále dokola, protože nehodláte uvěřit tomu, co se stalo.
Zajímavé bylo taktéž sledovat Nimbovy názory, které se postupem času vyvíjejí a mění.
Nimbus (jako mozek lidstva) je skvělá ukázka umělé inteligence, která má plno pozitiv, ale může způsobit problémy i přes svou neskutečnou inteligenci, moudrost a dokonalost.

Dovolil bych si tvrdit, že Nimbus posunul svoji laťku ještě o něco výš než předešlý díl, i když oba díly za mě bezkonkurenčně dosahují 5*.

Dovolím si sem vložit jeden citát z téhle série, který se mi moc líbil.
,,Stala se ze mě zrůda zrůd... Řezník lvů. Kat orlů.''

luckomar
28.06.2019 4 z 5

Pokračování smrtky...kniha, která mě hodně překvapila a bavila. Těším se na další ;)

MOmoMO
28.06.2019 5 z 5

Tak to mě hodně baví! Rozhodně tuto sérii doporučuju. Když jsem smrtku a Nimba četla, byla jsem v jiném světě, který mě absolutně pohltil. Kdo tyhle knížky nemá, tak šup pro ně :) . už abych měla v ruce pokračování.

shemin
27.06.2019 5 z 5

Kniha, která mě úplně pohltila a nadchla, a to se už poslední dobou u mě moc nestává. Takže za mě naprostá spokojenost - s dějem, vývojem postav, stylem vyprávění a atmosférou .... Těším se na další díl.

Princezna22
26.06.2019 4 z 5

Jak jinak než pecka,i když jednička za mě rozhodně lepší. Konec knihy mě strašně překvapil. DOPORUČUJI .

pingu1
22.06.2019 5 z 5

Smrtka se mi líbila trochu víc, ale i Nimbus se četl jedním dechem :-) Napínavé, originální, plno nečekaných zvratů. Jen škoda, že jedna z dalších hlavních postav najednou v půlce knihy téměř zmizela a některé věci zůstaly neuzavřené. Zřejmě se dozvíme v dalším díle ... :-)

Per-quiee
22.06.2019 3 z 5

První díl byl lepší. Nimbus se šíleně táhnul. Ale musím uznat, že mě konec překvapil, i když byl dost urychlený.

Simbli
21.06.2019 5 z 5

Já to zbožňuju a přeju si zfilmování!

LadyCotton
20.06.2019 4 z 5

První díl byl super. Druhý byl ještě lepší. Nemůžu se dočkat třetího (byť bude nejdřív příští rok).
Ve druhém díle dostaly větší prostor i jiné postavy. Děj je rozličný, už když máte pocit, že už asi víte, jak se děj bude odvíjet dál, autor dějovou linku otočí min. o 180 stupňů.
Četbu si bezpochyby každý čtenář užije :)

EllenQa
20.06.2019 5 z 5

Ačkoliv mi čtení trvalo o něco déle, než u Smrtky, líbil se mi tento díl o něco víc. Konec knihy byl jedním slovem nečekaný. Samotný závěr mě velice překvapil a skončila jsem s rozpolcenými pocity. Rozhodně je to kniha plná zajímavých úvah a člověka nutí se občas zamyslet nad svým vlastním životem, což mě nesmírně baví.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dospívající mládež (young adult)

Neal Shusterman
americká, 1962