Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1966 455

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Elea
20.01.2022 5 z 5

Pokračování Smrtky se mi líbilo, dobře se četlo a stále se něco dělo, i když to, co se dělo se mi občas hodně nelíbilo.

romison
15.01.2022 1 z 5

Tam kde byla prvni kniha ctiva a zajimava v uplne debilnim svete, tak ve dvojce uz je to jen hloupy a debilni cely, postavy se chovaj jak uplny hovada ;) Proc museji byt skoro vsechny YA takovy? Hlavni hrdinove v jednu chvili supermani a hned vzapeti chytry jak petilety deti.

Nikei
02.01.2022 5 z 5

Nimbus je naprosto skvělé pokračování. Smrtka nasadila laťku vysoko, avšak Nimbus ji překonal. Knihu jsem zhltla hned, nedokázala jsem se odtrhnout.

Bubulka
02.01.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh. V porovnání s předchozí Smrtkou mi to přišlo trochu slabší.

Stromovous
27.12.2021 5 z 5

Začátek se mi četl trochu hůř, ale po začtení to bylo jak na horské dráze. Hlavně konec, ten jsem prostě hltal a najednou bylo poděkování a konec.

STRHUJÍCÍ !!!

Ještě že mám při ruce třetí díl - Zvon. Počkal jsem až bude série dopsána a dobře jsem udělal :D Jinak bych se musel taky pokosit!

adelazelenkova
27.12.2021 5 z 5

Podařený druhý díl! Smrtku jsem přečetla během chvilky, proto jsem byla zvědavá co přinese pokračování. Druhý díl byl pro mě více zajímavější - nové postavy, nové příběhy. Příběh napínavý až do samotného konce. Konec samotný bylo jedno velké “waw”. Určitě ve světě smrtek zůstanu a rozhodně se pustím do posledního dílu.

absa2611
04.12.2021 5 z 5

To byla jizda! :-)

Petkona
03.12.2021 5 z 5

Stejně jako u smrtky bylo i tohle napodruhé opravdu skvělé. Možná ještě lepší. Autor tu ještě rozvíjí svět a my se dozvídáme víc o postavách, kterých mimochodem dost přibývá a o samotném fungování toho světa. A stejně jako napoprvé mě úplně dorazil ten konec a byla jsem ráda, že teď, když jsem to dočetla, jsem mohla hned sáhnout po Zvonu.

Ailee
20.11.2021 4 z 5

Další skvělý díl, u kterého jsem místy hlasitě proklínala některé postavy, ať už ty oblíbené, když udělali nějakou pitomost, nebo ty nenáviděné. Trošku mi však přijde, jako kdyby se toho za celou dobu vlastně zas tak moc nestalo. Ne že by to byla vysloveně výplň, jak u některých sérií bývá, to rozhodně ne, ale přesto... něco maličkého mi tam oproti jedničce scházelo. Přesto to bylo skvělé. Nimbus byl skvělý. Nevím, co mě na těch UI s osobností tak fascinuje, ale je to úplně jiný druh "postav", a rozhodně stojí za to. A teď si vzhledem k tomu, jak to skončilo, frčím koupit třetí díl!

Niu
17.11.2021 5 z 5

Bezchybný nájezd do pokračování. Akce střídá akci, intrika intriku, naděje v zásah spravedlnosti. Ten závěr byl překvapivý.

todilka
15.11.2021 5 z 5

Za mě teda ještě lepší, než Smrtka. Zapojení Nimba do děje byl skvělý tah, jeho pasáže byly vynikající. Uznávám, že to pletichaření nemělo takový spád, ale konec, konec byl strhující! Líbilo se mi i více dějových linií, které se na správných místech protnou. Prostě pro mě zjevení a nadšení na poli tohoto žánru. Těším se a jsem moc zvědavá, jak to celé dopadne...
*čtenářská výzva 2021: Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy (poznámka: Nimbus není prvoplánově hlavní postava, není to v podstatě ani postava, ale je hybatelem děje a zastává zásadní roli, proto si dovoluji knihu k tomuto tématu výzvy zařadit)

wally
05.11.2021 4 z 5

Už to nebyl takový 'wau' efekt jako u prvního dílu, ale stále zábavné a určitě dočtu do konce.

Olikola
01.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha!!! I druhý díl se četl skvěle, i když trochu postrádal to napětí. Ale skvělý popis fungování světa ovládaného Nimbem a jeho uvažování byl prostě dokonalý!!

Metla
25.10.2021 4 z 5

Bohužel se nemůžu připojit k nadšeným chvalozpěvům. Příběh se posunul k důkladnějšímu průzkumu fungování utopického světa budoucnosti, poznáváme téměř všemocnou vládnoucí UI a odhalujeme hnijící kořeny Cechu smrtek. A mě neskutečně vytáčela nelogičnost tohoto uspořádání, zdravý rozum i smysl pro spravedlnost se bouřily. Nimbus nemůže (nechce) racionálně řídit délku lidských životů, hrozí přelidnění, kontrola porodnosti je fuj-fuj a tak definitivní smrt určuje banda malicherných či přímo psychopatických existencí podle kvót, vlastních preferencí a momentální nálady. Osvícené a soucitné jedince aby mezi nimi čtenář pohledal (dobrá, pár jich je, zanedbatelné minimum). Nakonec mě rozčilovala už kdejaká ptákovina (technologická zaostalost v detailech - např. místnost s vězněm se zamyká klíčem na tři západy, knihovnice při odchodu z pracoviště dává na stůl cedulku „přijdu za 5 minut“ atd.). Ve finále jsem vyloženě pěnila, protože nějaké záchranné složky zřejmě vůbec neexistují a létající stroj (vrtulník, jaký pokrok!) má k dispozici jen ten, u koho se to panu spisovateli právě hodí do krámu. Onen ráj budoucnosti je prostě debilně nefunkční. Chápu, lidstvo zdegenerovalo na úroveň požitkářů bez špetky odpovědnosti za cokoliv, bez asistence umělé inteligence si snad nelze ani uprdnout… zkrátka mě ta absolutní neschopnost (v plné nahotě gradující v závěru) štvala k nepříčetnosti. Takovým lidem bych nesvěřila ani péči o kaktus, natož moc legálně vraždit ostatní.
To máme hvězdu dolů, další půlku odseknu za to, že se příběh s výrazně větším množstvím postav na scéně rozsypává, hůř se mi udržovala pozornost. Upřímně, mám chuť pokosit čtvrtou hvězdu celou. 70%

666Jitka
25.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Také druhý díl série Žatva smrti se mi moc líbil. Výborný nápad jak by mohl svět v budoucnosti vypadat - bez nemocí, bez starostí, lidé si mohou pohodlně žít podle svých představ a podle toho, jak se cítí, se nechat omladit. Redukcí obyvatelstva se zabývají Smrtky, které by měli bez předsudků a spravedlivě kosit. Avšak i v tomto vylepšeném světě dochází k boji o moc, korupci, vraždám a dokonce k teroristickým útokům. Děj má spád, překvapivé momenty a ten konec byl fakt nářez !!! Už se těším na další díl.

voody99
22.10.2021 5 z 5

Nějak nevím úplně co říct... Ano kniha byla vlastně skvělá... Ten konec...........w(°o°)w... Ale i když budu asi jediná Smrtka pro mě byla trochu lepší (◠‿◕)

BobbyB
12.10.2021 5 z 5

Prvni dil ok, tak jsem se druheho dilu trochu obaval... Ale JO! Je pecka, ze nekdo dokaze, i v dnesni dobe, posunout horizont... a za to díky!

Lalina3
11.10.2021 4 z 5

Kniha je úžasná a fakt krásně a rychle se čte, ovšem v tomto díle mi vadily určité zvraty... Přišlo mi, že si to chce autor udělat trošku lehčí, tak čtenářům prostě oznámil zvrat a jak se to stalo, jak se to sakra možné, už si člověk musí domyslet :D Navíc i ta plochost postav mi tu začala lézt na nervy, na druhé straně to ale vyvažovaly brilantní filozofické monology Nimba.
I když jdu asi proti názoru všech, tento díl mi přišel prostě trošičku slabší. Ale nemůžu se dočkat, až rozečtu 3. díl a zjistím, jak to všechno nakonec dopadne :)

katkavasik2908
08.10.2021 4 z 5

Dobrý druhý díl. Konec je hodně otevřený a moc se těším na poslední díl. Chci vědět jak to celé dopadne. Napění v knihách rozhodně nechybí.

Percabethka
21.09.2021 5 z 5

Plochost charakterů a distancovaný způsob vyprávění, které jsem v minulém díle kritizovala, musím v tomhle naopak ocenit. Díky tomu je totiž autor schopný přidat asi padesát nových dělových linek, které pak splétá dohromady - a příběh je díky tomu daleko zajímavější. Hodně oceňuji i filosofické otázky, kterým se autor po celou dobu věnuje. A taky propojení příběhu s operou Aida.